Užitečný průvodce v 8 krocích, jak opravit šrouby poškozené vodou

Mít domov je požehnáním, dokud nebudete muset vědět, jak opravit vodou poškozené hřeby. Údržba nástěnných cvočků je nezbytná pro zkrášlení vašeho domova.

Svůj domov si můžete zrekonstruovat svépomocí. Ano, čtete to správně.

Poškozené části trnů lze opravit odstraněním spodních polovin nebo jejich nahrazením novým dřevem. Háček je v tom, že k tomu nemusíte najímat firmu nebo odborníka; případně to můžete udělat sami.

Jak odhalit poškození

Typické je vyříznutí rozsáhlejší plochy sádrokartonu před upevněním vodou poškozených stěnových sloupků ve vašem domě. Je snazší opravit velkou poškozenou oblast než malou a zjistíte, že poškození vodou na stěnách bude zcela odhaleno.

Než začnete s opravou, musíte nechat dřevo vytvrdnout po značnou dobu; pokud však poškození není rozsáhlé, znamená to, že se čep ještě neuvolnil.

Níže jsou uvedeny běžné způsoby odhalování poškození:

 • Než nanesete tmel, použijte nůž nebo šroubovák k vykopání veškerého tlejícího dřeva. Podívejte se na pokyny, jak připevnit dřevěné obložení bez použití nastřelovací pistole.

  Chcete-li získat poškozenou část, vložte šroubovák do správného dřeva obklopujícího viditelný rozklad. Ujistěte se, že veškeré poškození je pryč, než jej rozetřete na dvě části epoxidu a vyhladíte pomocí nože.

 • Před výměnou sádrokartonu naneste na trn vrstvu základního nátěru na dřevo, abyste zajistili extra ochranu proti vlhkosti.
 • Můžete také použít vlhkoměr, což je běžný nástroj ve většině průmyslových odvětví pro stanovení obsahu vlhkosti v materiálech, jako jsou vodou poškozené stěny a podlahy.

  Vlhkoměry používají domovní a stavební inspektoři k odhalení potenciálních závad a poškození vodní stavby.

 • Přívod vody byste neměli vypínat, dokud tyto čepy nebudou mít hodnotu vlhkosti nižší než 12 procent; abyste byli v bezpečí, měli byste si z tohoto důvodu zakoupit cenově dostupný vlhkoměr.
 • Kromě toho by měly být poškozené nástěnné výztuhy na západní a jižní straně nástěnných desek odstraněny ve vzdálenosti zhruba 200 mm na nástěnných deskách, aby se usnadnilo odstranění hnijících částí nástěnných desek.

  Je také důležité zbavit se pískové textury na stěnách. Poté by měly být kusy desek západní a jižní stěny přišroubovány na místo.

  Izolace by měla být instalována v jižních a západních rámech stěn před jejich novým opláštěním.

Jak opravit šrouby poškozené vodou

Shnilý trn má potenciál zřítit celou stěnu, ale lze jej rychle opravit epoxidovým tmelem na dřevo. Než začnete, musíte nejprve izolovat zdroj vody, který problém způsobuje.

Tento postup bude vyžadovat buď opravu stěny nebo instalatérské opravy, nebo obojí. Poškození stěnových sloupků vodou je způsobeno netěsnostmi ve vašem domě.

Pokud jste si jisti, že netěsnost byla zcela odstraněna a zeď byla suchá během přívalového deště, neměli byste jim dovolit zavřít sádrokarton, dokud nebude zcela suchý.

Krok č. 1. Bylo by užitečné, kdybyste si byli jisti, že jistič vypnul elektřinu do elektrické zásuvky. Nyní odstraňte zásuvku.

Když je napájení vypnuto, odpojte zásuvku.

Krok č. 2. Po odstranění zásuvky začněte odkrývat zeď.

Pomocí kuchyňského nože odstraňte formu. K odstranění základní desky by mělo být použito kladivo a dláto.

Krok č. 3. Označte polohu mezery a odstraňte poškozenou sádrokartonovou desku a plesnivou izolaci.

Krok č. 4. Vyrobte si náhradní překližkovou desku a připravte ji na opravu. Získejte měření a nařežte materiál tak, aby vyhovoval.

Natřete desku hydro-stop voděodolným tmelem a zabalte ji vrstvou tenká. Chcete-li umožnit překrývání, odřízněte gázu pod úhlem 45 stupňů od rohů.

Nechte dostatek času, aby 3 desky úplně vyschly.

Krok č. 5. Natřete postižená místa pod oknem stejným tmelem. Chcete-li vytvořit vodotěsné těsnění, naneste lepidlo hojně.

Krok #6. Oprava zvenčí okna uklidí okenní parapet a zaručí, že v něm nebudou žádné mezery zaplněné nečistotami. Na vnější stranu okna naneste na štěrbiny ve zdi kuličku tmelu.

Přejeďte prstem po švu, abyste zajistili dobrou soudržnost.

Krok č. 7. Když je překližka zcela suchá, zajistěte ji na místě, abyste zúžili prostor. Pro zajištění potřebné podpory by měl být pod deskou umístěn malý blok.

S pomocí paluby opravte spodní desku nosné stěny. Deska by pak měla být připevněna ke stávajícím sloupkům rámu okna.

Krok č. 8. Označte vodou poškozené stěnové sloupky páskou, abyste je při montáži sádrokartonu snadněji našli. Do spár je nutné nanést a přilepit sádrokartonové bahno.

Naneste další bahno na oblast a pás sádrokartonu na lem. Obruste to a nechte uschnout; v případě potřeby proces opakujte.

Odstraňte sádrokarton ze všech čtyř stran místa opravy, abyste odkryli 50 procent svorníku.

Pokud místo toho hledáte opravu dřevěných trnů a sádrokartonu, projděte si tyto články o tom, jak opravit vodou poškozené dřevěné trny a jak opravit vodou poškozené sádrokartonové desky.

Závěr

Pokud chcete, aby byl váš dům krásný jako poprvé, může být užitečné naučit se opravit vodou poškozené hřeby. Dobrý majitel domu jistě ví věci dva kroky dopředu!