Užitečný průvodce v 5 krocích, jak dostat plíseň z lodních sedadel

Naučit se, jak dostat plíseň z lodních sedadel, je dovednost, kterou budete chtít mít pod sebou. Je důležité si uvědomit, že vlastnictví lodi vyžaduje neustálou údržbu a péči.

Zahrnuje slanou vodu, UV záření, déšť a další extrémní teploty. Udržování čisté a dobře udržované lodi je zásadní pro její celkový výkon.

Plísně a plísně se mohou na sedadlech našich lodí neustále množit a způsobit problém. Můžete se pokusit zastavit růst plísní tak, že si sedadla po použití k odstranění vlhkosti umyjete nebo pokryjete sedadla látkami odolnými proti plísním.

Přesto s věkem proniknete i tím nejodolnějším materiálem.

Co potřebuji k odstranění plísní?

Na základě podmínek vašich sedadel na lodi můžete potřebovat různé zboží a materiály. Můžete však najít většinu lodních sedadel a sedadel vyrobených z vinylu.

Zde je další průvodce, jak vyčistit plíseň ze sedadel lodí.

Většina výrobců lodí volí vinyl na vnitřní straně, protože snese velké množství slunečního záření a vody a nepoškodí se tak rychle jako jiné materiály.

Přestože plíseň může růst na vinylových sedadlech, majitelé lodí budou potřebovat správné nástroje a zásoby k odstranění plísně z vinylových sedadel. Zamoření plísní nebo plísní, které způsobuje zápach v sedadlech vašich lodí, je pravděpodobně hluboce zakořeněné.

Za rozumnou cenu tyto produkty doporučujeme. Abyste se zbavili plísňových skvrn, budete potřebovat:

  • Ochranný sprej proti UV záření a moři
  • Měkký kartáč
  • Utěrka z mikrovlákna
  • Odstraňovač plísní a plísní bez bělidel
  • Houba

Jak odstraníte plíseň ze sedadel lodí?

Krok č. 1. Použijte odstraňovač plísní

Roztok na čištění plísní a plísní bez obsahu bělidel je prvním nástrojem, který budete potřebovat, abyste se zbavili plísní ze sedadel lodí. Abyste zabránili tvorbě plísní v mezerách vašich sedadel, nastříkejte je na ně.

Po nastříkání počkejte alespoň pět minut, abyste se ujistili, že jste pokryli celou oblast. Čím déle necháte odstraňovač skvrn na sedadlech, tím budou skvrny odolnější.

Skvrny plísní a plísní na vinylových sedadlech lodí bude po delším namáčení snadnější vyměnit.

Krok č. 2. Vydrhněte lodní sedadla

Jakmile uplyne dostatek času, můžete začít s čištěním sedadel měkkým kartáčkem, abyste se vyhnuli poškození sedadel lodi při jejich čištění. Použití příliš velkého úsilí při drhnutí by mohlo poškodit nebo poškrábat vinyl, takže buďte opatrní.

Abyste se zbavili plísní a plísní, nemusíte příliš drhnout, pokud je odstraňovač skvrn, který jste si vybrali, vynikající kvality a účinnosti. Nezanedbávejte však čištění mezi mezerami a výraznějšími místy.

Krok č. 3. Odstraňte zbytky

Při čištění měkkým kartáčkem se na sedadlech nahromadí malé množství zbytků. Jakmile vydrhnete základní části sedadel vašich lodí, budete je muset otřít, abyste odstranili všechny zbývající nečistoty.

Použití hadříku z mikrovlákna je ideální způsob čištění sedadel vašeho auta, protože se skládá z materiálu, který je měkčí než ostatní a je méně pravděpodobné, že by vaše sedadla roztrhl nebo poškodil.

Kruhovými pohyby otřete sedadla od všech nečistot. Ujistěte se, že se dostanete do všech zákoutí.

Krok č. 4. Spusťte znovu stejný proces a použijte gumy

Možná budete muset celý postup několikrát opakovat, než dosáhnete nejlepších výsledků při čištění vašich lodí a odstranění odolných skvrn od plísní ze sedadel.

Některé odolné skvrny nezmizí, ale tyto houby mají chemický vzorec, který je dokáže dostat ven. Pro odstranění skvrny nemusíte houbičkami příliš agresivně škrábat po povrchu.

Jsou dostatečně malé, aby se vešly do zákoutí vašeho sedadla, což vám umožní vyčistit případné skvrny.

Krok č. 5. Naneste vinylový chránič

Přidání vinylové ochrany na vaše sedadla pomůže zabránit růstu plísní a plísní v budoucnu poté, co je dokončíte. Přidáním vinylové ochrany na vaše sedadla je můžete chránit před slunečním UV zářením a zároveň jim obnovit původní lesk.

Jaké jsou podmínky pro růst plísně?

Zde jsou některé z podmínek pro růst plísní, na které byste si měli dávat pozor:

  • Dostatek vody nebo vlhkosti okolního vzduchu – Tato vlhká prostředí jsou ideální pro růst plísní a plísní. Často se stává, že držíte loď blízko vody, ať už je to jezero, řeka nebo oceán.
  • Teploty rostou – Plísni se daří v teplém počasí, protože vaše jachta je vystavena povětrnostním vlivům po delší dobu.
  • Teploty rychle klesají – Na sedadlech vaší lodi se může objevit plíseň, pokud je kvůli změnám teploty hodně vlhkosti.

Další průvodce péčí o loď naleznete zde, jak vyčistit plísně na koberce lodí.

Závěr

Nyní, když víte, jak dostat plíseň z lodních sedadel, je ideální strategií pro správu lodí preventivní opatření. Ochranné prostředky na vinyl byste měli používat pravidelně a mokré povrchy byste měli otřít po každém použití.