Tipy na šalvějově zelené stěny a jaké barevné závěsy se nejlépe hodí

Rozhodnout se pro šalvějově zelené stěny a jaké barevné závěsy se hodí k takovému zářivému odstínu může být docela problém. Ať už je ale zelená vaše oblíbená barva nebo ne, na výběr je široká škála barevných závěsů.

Naštěstí pro vás zelená ve skutečnosti nabízí širší vizuální rozsah, takže je kompatibilní se spoustou různých barev, dokonce i sama se sebou. Můžete si pohrát se zemskými tóny a dodat hřejivou a relaxační atmosféru. Elegantního designu interiéru můžete dosáhnout také spojením s některými průhlednými bílými závěsy.

Dnes se podíváme na různé barevné kombinace, které by se k těm zářivě šalvějově zeleným stěnám hodily. Výběr správného barevného závěsu je totiž při zařizování vašeho prostoru zásadní. Pomůže vám vytvořit dramatický kontrast nebo harmonické prolnutí, podle toho, jaké barvy se rozhodnete dát dohromady.

Žlutá

Zelená funguje naprosto fantasticky s teplými barvami. Představte si podzimem inspirovanou barevnou paletu se šalvějově zelenými stěnami a žlutými závěsy. Možná však budete chtít dodat žlutý nádech použitím vzorovaných záclon namísto pevných.

Žlutá a zelená často vytvářejí dokonalou kombinaci a poskytují vám zářivý a bohatý barevný vzor, ​​který může být také relaxační, pokud k dokončení vzhledu použijete dřevěné tóny a jiné akcentní barvy. Žlutá doplňuje zelené pozadí a poskytuje relaxační efekt.

Světle šedá

Elegantní světle šedá záclona je jedním ze způsobů, jak přidat do místnosti trochu světla. Vzhledem k tomu, že šalvějově zelená je střední odstín, světle šedý závěs dokonale splyne s designem. Zjemní vzhled a vytvoří uklidňující kulisu ložnice.

Zkuste si pohrát se světle šedými texturovanými závěsy, které dodají trochu bílé. Barevná kombinace sladěná s průsvitnou látkou umožňuje dostatečné množství přirozeného světla pro osvětlení místnosti a dodává jí přirozený lesk.

Bílá

Přidání plného a sofistikovaného bílého průhledného závěsu je bezpochyby fantastický způsob, jak poskytnout maximální světlo v místnosti. Dodává světlý a vzdušný pocit prostředí a je ideální pro vytvoření relaxačních prostor.

Zkuste bílou zakomponovat i jinak než samotný závěs. Zkuste například přidat bílé květináče, pokud máte pokojové rostliny. Celkově bílá tvoří fantastický pár se šalvějově zelenou díky své harmonické a relaxační barevné kombinaci.

Zemské tóny

Možná jste to viděli přicházet a myslíte si, že je to příliš běžné na to, aby to bylo považováno za možnost. No, někdy má jednoduchost své výhody. Koneckonců, jak lépe vyšperkovat ty zelené stěny, když ne pomocí odstínů, které navrhuje příroda?

Zkuste jít po vzorovaných hnědých závěsech, které mají kombinaci černé a jiných odstínů hnědé. Vzhledem k tomu, že šalvějová zelená je velmi zemitý tón, obklopuje ji zemitými barvami a vytváří barevné schéma orientované na přírodu a podporuje relaxační prostředí.

Zelená 

Pro šalvějově zelené stěny prosvětlete místnost přidáním světle zelených průhledných závěsů. Stejně jako bílá propustí do místnosti dostatek slunečního světla a vytvoří krásný a přirozeně prosvětlený prostor.

Použití světle zelených proužků je také ideální příležitostí, jak sestavit monochromatické barevné schéma. Zelená je výjimečná barva, která uklidňuje oči. Pokud tolik milujete zelenou, proč nezkusit experimentovat s různými odstíny, abyste vytvořili hloubku a kontrast v celém prostoru.

Modrá

Zelená a modrá jsou zvýrazňující barvy, takže není pochyb, proč spolu tyto dvě mohou dobře fungovat. Se sytou šalvějově zelenou stěnou může dokončit vzhled pomocí světle modrých nebo vzorovaných modrých závěsů.

Zkuste zvolit průhledné modré závěsy nebo vzorované modré závěsy, které váš prostor oživí. Dokáže také vytvořit světlé a vzdušné prostředí, které vás přiblíží přírodě. Pro přirozenější vzhled se můžete rozhodnout pro nebesky modrý pevný závěs.

Tipy

Pro šalvějově zelené stěny je zkuste spárovat s průhlednými závěsy, které jsou v barvách, které jsme zmínili výše. Samozřejmě mějte na paměti, že limitem je vaše představivost. Můžete zkusit poskládat dva závěsy a krásně je navrstvit.

Zkuste experimentovat s různými barevnými kombinacemi. Využijte co nejvíce doplňujících, kontrastních a zvýrazňujících barev ke zkrášlení prostoru. Jednobarevné závěsy jsou skvělým způsobem, jak zachovat jednoduchost v celém designu.

Některé barvy jsou však lepší, když jsou začleněny do texturovaného nebo vzorovaného závěsu. Rozhodněte se pro geometrické vzory, které mají nádech bílé, zelené nebo šedé. Můžete dokonce kombinovat studené barvy, jako je modrá a zelená, abyste dosáhli světlého kontrastu.

Jak vybrat barvy

Nejlepší přítel interiérového designéra je to, co obvykle nazýváme barevným kolečkem umělce. Zobrazuje více než primární a sekundární barvy. Barevné kolečko vám pomůže určit vztah mezi různými barvami.

Můžete říct, které z nich tvoří kontrastní nebo doplňující kombinace. Zvýrazňující barvy vám pomohou vybrat harmonickou směs mezi odstíny. Můžete také vidět různé odstíny, které mohou dobře fungovat s konkrétním odstínem zelené, jako je šalvějová zelená.

Shrnutí

Bez ohledu na to, jaké barevné závěsy si vyberete, musíte v celém designu cvičit jednotnost. Věnujte pozornost akcentům vašeho nábytku a přidejte do těchto drobných detailů trochu barvy vaší záclony.

Například, pokud máte čisté bílé závěsy, proč je nezačlenit také do polštářů a koberečků? Celkově šalvějově zelené stěny a to, jaká barva závěsů se k tomu nejlépe hodí, je docela náročný počin. Nicméně je to možné a funguje to skvěle s tunou různých barev.