Snadný třídílný průvodce, jak vyčistit stan plísní

Prvním krokem, jak vyčistit stan plísní, je posouzení růstu plísní. Vyhodnocení rozsahu kontaminace plísní je zásadní, protože pomůže určit, jaký čistič použijete. Přečtěte si tedy tento článek o čištění plísní až do konce, abyste získali informace o čištění stanů z forem.

Formování stanů

Vlhké a tmavé prostředí je ideální pro růst plísní. Nečistoty ze země, kde jste postavili stan, mohou také obsahovat plísně.

Přestože je to jejich přirozené prostředí, nebude nemožné, aby se spóry plísní dostaly do vašeho stanu. Podívejte se na tento článek o zabíjení spór plísní ve vzduchu; možná vám také mohou pomoci udržovat váš stan.

Jak roste plíseň ve stanech?

Plíseň roste ve stanech, když ve vašem stanu najdou vlhké prostředí, kde se mohou živit. Růst plísní může být způsoben nesprávným sušením stanu před jeho zabalením na zimu.

Může to být také kvůli tomu, že má špínu a špínu, než ji uložíte. Dalším důvodem může být to, že vám v rozích stanu zbyly potraviny.

Jak plíseň ovlivňuje celistvost stanu?

Plíseň ovlivňuje celistvost vašeho stanu, protože se živí prostředím, ve kterém roste. Jak spotřebovává látku vašeho stanu, dochází k jeho poškození. Pokud plíseň roste na stanu, dokud není plně spotřebována, již ji nebudete moci obnovit.

Jak to ovlivní lidi, kteří používají stan?

Více než účinky plísní na tkaninu ovlivňuje také lidi, kteří stan budou znovu používat. Účinky plísní na zdraví nejsou k smíchu.

Mohou se pohybovat od respiračních problémů po alergické reakce. Proto je nezbytné plíseň odstranit dříve, než začne být příliš škodlivá.

Kroky při čištění stanu plísní

Část 1. Před odstraněním plísně

Krok č. 1. Odstraňte špínu

Vysajte nečistoty, které se nahromadily ve vašem stanu. Stan doporučujeme vyčistit při každém použití nebo alespoň před uskladněním na zimu.

Krok č. 2. Prát

Smíchejte tekuté mýdlo na ruce a vlažnou vodu a poté stan utřete, dokud je napnutý a napnutý. Poté pomocí suchého hadříku očistěte tyče stanu. Čištění tyčí stanu chrání před korozí.

Nezapomeňte nedrhnout spodní část stanové mušky. V opačném případě riskujete zničení jeho polyuretanového vodotěsného povlaku.

Pokud je zip vašeho stanu špinavý, rychle jej ponořte do vody. Poté zipy osušte, aby se neopotřebovaly.

Krok č. 3. Sušte

Balení mokrého stanu k jeho uložení povede k růstu plísní. Proto jej musíte před zabalením vysušit na vzduchu.

Pokud ho nemůžete vysušit na kempu, postavte si ho doma, aby ho řádně vysušil. Stany nesmíte sušit ani prát, protože by to mohlo poškodit látku stanu.

Část 2. Čisticí forma

Před čištěním formy zhodnoťte růst plísně. Podívejte se na jeho velikost a zhodnoťte, zda je pro vás zvládnutelný.

Pokud je malý, možná budete potřebovat pouze mýdlovou vodu. Pokud je však poškození formy rozsáhlé, možná budete potřebovat Revived Pro Cleaner.

Krok č. 1. Vydrhněte a vysušte

Pomocí měkkého kartáče vyjměte formu ze stanu. Poté jej vyčistěte buď horkou mýdlovou vodou nebo Revived Pro Cleaner. Poté stan opláchněte a osušte.

Krok č. 2. Na skvrny

Pokud má váš stan změnu barvy, plíseň má tendenci barvit látku. Poté postižené místo omyjte bělidlem bez chloru.

Pokud nevěříte, že bělidlo nepoškodí látku vašeho stanu, můžete také použít roztok citronové vody. Chcete-li vytvořit roztok citronové vody, smíchejte šálek soli a citronové šťávy do galonu horké vody. Po umytí stanu směsí jej důkladně osušte.

A je to; dozvěděli jste se o čištění stanů kontaminací plísní. Abychom vás mohli identifikovat plísně, zde je článek o rozlišení černé plísně.

Krok č. 3. Pro páchnoucí stan

Někdy mohou pachy plísní zůstat i poté, co je vyčistíte. Pomocí MiraZyme můžete odstranit páchnoucí plíseň ve stanu.

Pokud však zápach pochází z rozbitého polyuretanu, pak je to úplně jiný problém. Musíte odstranit starý polyuretanový nátěr a poté použít nový nátěr.

Část č. 3. Na údržbu stanu, aby se zabránilo plísním

Nejlepší způsob, jak udržet optimální stav vašeho stanu, je řádně jej vyčistit. Před uložením jej zbavte nečistot a celé řádně osušte.

Nechte veškerou vlhkost ze stanu odpařit, než ho zabalíte. Když ho uložíte, dejte ho na chladné a suché místo.

Nevystavujte svůj stan vlhkému prostředí. Neuzavírejte jej také ve vzduchotěsné nádobě. To je vše, co potřebujete vědět při práci s plísní na stanech.

Závěr

Nyní, když dokončujeme tento článek o tom, jak vyčistit stan plísní, doufáme, že to bylo poučné. Plíseň může být docela náročná. Od jeho účinků na zasažený povrch až po zdravotní rizika, která přináší, nejde o světelný předmět, který by bylo možné přijmout.