Snadný šestistupňový průvodce opravou vodou poškozené desky

Existuje 6 jednoduchých kroků, jak postupovat při opravě vodou poškozené desky. Tato příručka by mohla být užitečná, protože lisovací desky jsou běžným materiálem, který používá několik majitelů domů v různých oblastech domu – od obývacích pokojů po kuchyně.

Může dojít k nehodám a někdy se tiskové desky potýkají s poškozením vodou. Vědět, jak je opravit, vám může ušetřit nutnost úplné výměny nábytku, což vás může stát více.

Kroky k upevnění lisovacích desek poškozených vodou

Lisovací desky se většinou používají k výrobě kancelářských produktů a levného nábytku, jako jsou psací stoly, regály, zábavní stojany a stoly. Přestože je tento materiál známý krátkým životem, slouží a funguje dobře. Když narazíte na poškození vodou, není třeba panikařit a kontrolovat, zda je jeho výměna zatím zahrnuta ve vašem pojištění.

Zde je jednoduchý a snadný průvodce v 6 krocích, který vám pomůže opravit lisovací desku.

Krok č. 1. Vysušte mokrou oblast

Prvním krokem k opravě vaší vodou poškozené desky je vysušení mokré části. Přirozené sušení by trvalo dlouho, což se nedoporučuje, protože dlouhodobé působení vody může desku dále poškodit.

Můžete použít ručník, který vám pomůže vsáknout přebytečnou vodu. Fén je také možnost, i když to může také chvíli trvat.

Krok č. 2. Ucpané místo otřete brusným papírem

Jakmile je povrch suchý, může být nerovný. Tyto vyvýšené oblasti můžete odstranit pomocí brusného papíru. Broušením poškozené oblasti se povrch vyrovná a vyrovná.

Broušení desky může vystavit sušenou část. Poškozené části můžete odstranit.

K dispozici je několik zrnitostí brusného papíru, takže je důležité vědět, který z nich bude tuto práci dělat nejlépe. K odstranění poškozených částí desky můžete použít brusný papír se střední zrnitostí. Leštění můžete dokončit použitím jemnějšího brusného papíru pro hladší povrch.

Pokud je poškození menší, vaše práce zde může skončit!

Krok č. 3. Odstraňte poškozenou desku nožem

Chcete -li odstranit oteklé části desky, můžete použít nůž. Každá sekce s práškovou strukturou musí také projít – vakuovat, aby se zajistilo, že jsou všechny práškové částice pryč.

Krok č. 4. Přidejte dřevěnou výplň

Kupte si dobrou dřevěnou výplň. Před použitím plechovky si přečtěte štítky!

Směs naneste na otvory, které jste vytvořili. Vyrovnejte a uhlaďte pomocí škrabky nebo nože. Odstraňte přebytečné plnivo, aby byla deska rovnoměrná.

Krok č. 5. Pískujte oblast

Počkejte, až výplň zaschne. Opět pískujte oblast. K dalšímu vyhlazení desky použijte brusný papír s jemnější zrnitostí.

Můžete na to navázat nátěrem vodotěsného těsnění, které posílí jeho obranu proti vodě.

Krok č. 6. Poslední úpravy

Doporučuje se natřít lisovací desky. Vzhledem k tomu, že je barva citlivá na vodu, může zabránit vniknutí vlhkosti do desky a omezit její pronikání.

Jaké jsou příznaky vyprávění, které indikují poškození tiskových desek vodou?

Nejvýraznějším znakem a varováním před poškozením vodou je bublinatý a oteklý povrch, který je absolutním kontrastem k jeho předchozí hladké struktuře. Jakmile si to všimnete, neignorujte to.

Mokré tiskové desky nabízejí otevřenou pozvánku na padlí a plísně. Také se snadno deformuje a skvrny. Za mokra se mohou tiskové desky prohýbat pod hmotností, což není bezpečné a mohlo by dojít ke zranění a dalšímu poškození.

Když se mokré desky roztahují a bobtnají vlhkostí, ztrácejí pevnost. Bylo by nejlepší jednat a opravit lisovací desky bezprostředně předtím, než se poškození zhorší.

Jak chránit tiskové desky před vodou

Nejlepší způsob, jak chránit tiskové desky, je provést další preventivní a preventivní opatření. Instalujte je v oblastech, které jsou daleko nebo mají jen minimální kontakt a jsou vystaveny vodě a vlhkosti. Je důležité si uvědomit, že tyto desky pravděpodobně bobtnají a deformují se, když jsou vystaveny vysokému množství a vlhkosti.

Vyvarujte se instalace nebo umístění do kuchyně nebo koupelny. Také by bylo nejlepší vyhnout se zatloukání hřebíků nebo šroubů do dřeva lisu. Mohlo by to potenciálně ztratit svůj tvar.

Barva může sloužit jako obranná vrstva proti vlhkosti. Můžete také použít vynikající vodotěsné těsnění pro extra ochranu a obranu.

Konečně, pressboard by neměl být používán pro žádnou venkovní aplikaci. Dlouho by nevydržel vlhkost ze sněhu a deště.

Měli byste opravit nebo vyměnit?

Pokud je poškození jen minimální a zasáhne část, můžete ji opravit pomocí dřevěných výplní. Po opravě je stále použitelný.

I když, pokud je to stůl, knihovna nebo stůl, všimněte si, že nemusí být schopen zvládnout a podporovat stejnou váhu jako dříve. Zvažte snížení jeho zatížení.

U těžce a vážně poškozených lisovacích desek může být nejlepší je úplně vyměnit. Pokud nemáte žádné zkušenosti nebo znalosti o provádění těchto oprav a výměn, bylo by nejlepší zavolat a najmout profesionála pro dosažení lepších výsledků. Můžete zavolat svému právníkovi a zjistit, zda jsou do pojistného krytí zahrnuty opravy a výměna vodou poškozených lisovacích desek.

Závěr

Lisovací desky se používají k výrobě různých druhů nábytku pro domácnosti. Vědět, jak opravit vodou poškozenou lisovací desku, může zajistit, že váš dům zůstane dlouho stylový!