Snadný průvodce ve 4 krocích, jak se zbavit zápachu plísní z auta

Interiér vašeho auta může cítit nespočet věcí, a pokud vás zajímá, jak z auta dostat zápach plísní, poradíme vám, co byste měli udělat. Bez ohledu na účel vašeho auta ve vaší domácnosti – jízdu do práce, za zábavou nebo s rodinou – jsme si jisti, že tento článek najdete skvěle.

Plíseň je druh plísně, což je druh houby. Je to termín používaný zaměnitelně, protože vypadají téměř stejně, s rozdílem v barvě, kde plíseň je obvykle bílá a plísně jsou běžně označovány, když je přítomno černé, zelené, modré a další.

Jelikož je plíseň stejná jako plíseň, daří se jí ve stejných podmínkách jako jim. Chtějí také rozklad organických materiálů a dostatečný přísun vlhkosti bez slunečního záření.

Vzhledem k tomu, že pach zpocených ponožek z těchto organismů je ve vašem autě a vy jste tu samozřejmě, abyste se ho zbavili, probereme účinný proces, jak toho dosáhnout.

Kroky k odstranění zápachu plísně z interiéru auta

V interiéru vozu rozhodně nejsou organické látky, kde by se při prvním nákupu jednotky mohlo dařit plísním. Vaše každodenní rutina při jeho používání však jistě něco z toho přinést může.

Spolu s všudypřítomným zdrojem vlhkosti by měl pronikat váš pach plísní a zde je návod, jak se s ním vypořádat.

Krok č. 1. Zjistěte, kde je zamoření

Pokud si přejete, aby jakýkoli příšerný zápach z auta skutečně zmizel, první věcí, o kterou se musíte starat, je zjistit, kde je věc, která to způsobuje – zejména plísně, protože rostou, množí se a šíří. Než se zaseknete při čištění vzduchu od zápachu, měli byste se nejprve pokusit zkontrolovat pod koberci, sedadly a podobně.

Nejlépe je vyčistit celý interiér auta na jeden zátah, zatímco hledáte zdroj zápachu plísně, což může zajistit, že tam nebude žádný opozdilec. Pokud však vůně dosáhla úrovně nouze, pak byste měli zkontrolovat místa, kam nedopadá sluneční světlo, nevidíte je často, a ta, která dokážou udržet vlhkost.

Krok č. 2. Opláchněte plíseň

Zápach plísní je tak typický, že jej majitelé aut dobře znají a vědí, že pochází z plísně, která něco požírá ve vašem autě. Nyní, když jste našli, kde to je, potřebujete pro to získat nějaké nástroje a řešení a zde je článek, ve kterém můžete zkontrolovat, kde koupit odstraňovač plísní a plísní CLR.

Nejprve byste měli odstranit vše, co vám může stát v cestě, a poté plísně vysát, pokud jsou poněkud suché, aby nakonec nelítaly a držely se a začaly ve vašem autě nové kolonie. Použijte měkký a vhodný kartáč k čištění a nanášení roztoku na hubení plísní, jako je bělidlo, na zamořenou oblast a její okolí.

Krok č. 3. Vysušte oblast a vyvětrejte auto

Po zabití plísně a vyčištění oblasti, kterou zamořili, musíte vysušit interiér auta. To by mělo být provedeno v celém interiéru: místo, které jste čistili, a vše ostatní.

Můžete začít s navlhčenou oblastí nejprve otřením suchým a čistým savým hadříkem a poté vysavačem. Je nutné vysušit celý interiér vozu, protože vlhkost mírně nad normální rozmezí jistě opět vyvolá napadení plísní.

Pokud v den, kdy tuto očistu provádíte, neprší nebo není vlhko, můžete otevřít auto, aby se většina nepříjemných pachů dostala ven. Nezapomeňte trvale zavřít všechny dveře a okna v případě, že prší nebo jsou ve vaší garáži spory.

V tom případě zde je návod, jak zabránit plísním v garáži.

Krok č. 4. Deodorizujte interiér

Pokud zápach zcela nezmizel, můžete pro urychlení procesu použít produkty pohlcující zápach, jako je aktivní uhlí, které můžete nechat uvnitř vozu. U karbonu se ujistěte, že jej umístíte někam, kam nenarazí a nerozsype se.

Existují také další deodorační látky, které můžete použít k povznesení vůně vašeho auta. Jen se ujistěte, že kromě toho nezanechávají ještě horší zápach a nepoškozují životní prostředí.

Jak se do vašeho auta dostane zápach plísně?

Plesnivý zápach pochází z plísně, takže vás v nose bude brnět zamoření, dokud si toho nevšimnete a nezasáhnete. Pokud se spóry plísní dostaly do vašeho auta s vlhkostí a správným množstvím organických látek, kterými se můžete živit, tento zápach tam zůstane.

I když se tento zápach může na okamžik rozptýlit, když jednotku otevřete na vzduch, pokud zdroj neodstraníte, bude se stále vracet.

Může ocet odstranit zápach plísně v autě?

Bílý ocet je jednou z látek označovaných jako deodorační zápach, takže se běžně používá k řešení zápachu plísní na interiérech automobilů. Rádi bychom vám však připomněli, že deodorace je krok, který musíte udělat až po vyčištění kolonií plísní, takže nepřijde nazmar.

Závěr

Zapáchající auta jsou běžná a vědět, jak dostat z auta zápach plísní, může být pro majitele běžnou věcí. Udržování jednotky v čistotě a dobré údržbě by takové nepříjemnosti mělo zabránit.