Snadný průvodce ve 4 krocích, jak odstranit plíseň z kamenů

Pokud jde o plíseň, je organická jako kameny. Tento článek vám pomůže naučit se, jak odstranit plíseň z hornin, protože se může množit, zejména na otevřených prostranstvích.

Plíseň může růst na jakémkoli povrchu, který je vlhký, špinavý a porézní. Plísním se daří na jakémkoli povrchu pokrytém špínou, nečistotami z prostředí a vlhkostí.

Ačkoli jsou některé horniny poréznější než jiné, plísně a plísně mohou nakonec růst, pokud povrch není řádně čištěn a udržován.

Nechcete vidět své kamenné povrchy zbarvené bakteriálním metabolismem. Zde je článek, který vám poradí, jak odstranit plíseň z kamenů.

Proč potřebujete odstranit plíseň?

Například expozice plísním může způsobit dýchací potíže, astmatické záchvaty, sinusitidu, kašel, svědění očí a další.

Pokud jde o plísně, existuje významný rozdíl mezi „obyčejnými“ plísněmi (jako jsou ty, které vidíme na potravinách a příležitostně na budovách) a „nebezpečnou černou plísní“. Zde je návod, jak zjistit, co je nejnebezpečnější plíseň.

Škodliví odborníci na sanaci černé plísně mohou odstranit toto vážné zdravotní riziko z vašich skal, pokud máte podezření, že tam roste. Zjistěte více o tom, jak identifikovat černou plíseň.

Jak zabíjíte plíseň z kamenů?

Věci, které potřebujete:

  • Rukavice na odstraňování plísní a řas
  • Nošení protiprachové masky a brýlí
  • Tlakové mytí pomocí ostrého zametacího stroje
  • Bělidlo nebo ocet

Krok č. 1. Nejprve postříkejte oblast roztokem bílého octa a vody, abyste odstranili všechny přítomné plísně nebo řasy.

Použijte galon vody a šálek domácího bělidla nebo 5% bílého octa. Dávejte pozor, abyste nepoškodili kameny pomocí kartáče s tvrdými štětinami nebo škrabky, abyste seškrábali přebytečný materiál mezi kameny.

Krok č. 2. Píseň a řasy z tvrdého povrchu můžete odstranit jednoduchým tlakovým mytím, ale pokud to nebude fungovat, máte několik dalších možností. Při používání bělidla je třeba mít na paměti několik věcí, včetně skutečnosti, že má větší dopad na životní prostředí a může dokonce změnit barvu některých hornin a kamenů.

Krok č. 3. Po použití bělícího roztoku k odstranění plísní nebo řas budete muset oblast umýt. Skvrny od plísní a řas na tvrdém povrchu mohou vyžadovat druhou a třetí aplikaci této metody.

Pokud nemůžete projít všechny skály za den, rozdělte je na části a vraťte se další den, abyste dokončili zbytek. Po dokončení úkolu postupujte stejným způsobem.

Krok č. 4. Nasypání zeminy zpět do upravené oblasti a přidání kamenů navrch je možné, pokud všechny kameny položíte stranou, aby se po dokončení úkolu rozprostřely.

Je efektivní používat komerční produkty na plísně?

Pokud je vaše situace s plísněmi nebo řasami malá, můžete pro úklidové operace použít základní řešení typu mytí terasy nebo terasy. Skvrny od plísní a řas je možné odstranit odstraňovačem plísňových skvrn.

Většina těchto ošetření vyžaduje, abyste místo nastříkali, nechali produkt chvíli působit, vykartáčovali kartáčem na trávu nebo zametacím strojem a poté místo opláchli vodou.

Jak zabráníte plísním z kamenů?

Udržování kamenů čisté a suché je nejlepším způsobem, jak zabránit růstu mechu nebo řas. Nejlepší způsob, jak zabránit tomu, aby vaše dlažby dostávaly příliš mnoho slunečního záření, je odstranit stromy a další vegetaci, která brání výhledu.

Abyste zabránili hromadění vody, můžete na svůj povrch přidat mírný sklon a také štěrkové drenážní trasy.

Spáry a povrchy dlažby lze utěsnit a chránit před vnikající plísní aplikací polyuretanového nátěru. S úpravou polyuretanovým povlakem zvýrazní odstíny vašich dlaždic na maximum.

Jak udržujete čisté prostředí, abyste zabránili plísním ve skalách?

Pravidelně čistěte

Výtrusy budou mít malý problém najít zdroje, které potřebují k růstu. Nečistoty, které se hromadí na povrchu přírodních dlažeb, dlaždic nebo desek, se rychle rozkládají, což zvyšuje riziko plísní.

Důkladná údržba čistou vodou, jako je elektrické čištění terasy, je tím správným přístupem, jak zabránit tvorbě plísní.

Udržujte skály čisté a suché

Skalní povrchy, zejména ty, které se používají v interiéru, by měly být neustále udržovány suché, aby se zachovala pečeť přírodního kamene. Nezáleží na tom, zda kameny používáte venku nebo uvnitř.

Dobrá péče a konzervace přírodního kamene jsou poměrně jednoduché, pokud všichni víme, jak na to.

Vyčistěte směsí vody a bělidla

Plíseň můžete odstranit pomocí domácího bělidla. Směs nanášejte syntetickým štětcem nebo podložkou z měkkého nylonu.

K dokončení čištění použijte čistou vodu a čistič kamenů a tmel poté, co nechte bělicí a vodní roztok odpočívat po dobu asi patnácti minut po počátečním seškrábnutí.

Závěr

Kromě toho, že víte, jak odstranit plíseň z kamenů, musíte se také ujistit, že prostor může řádně vyschnout a má dostatečné proudění vzduchu, aby se předešlo budoucím problémům s plísněmi nebo řasami. Shromažďování vody můžete zabránit prořezáváním visících stromů a keřů, přemístěním zahradního nábytku nebo vytvořením odvodňovacích tras.