Snadný průvodce při čištění sedaček

Máte sedačku lásky a přemýšlíte, jak ji vyčistit? Už si nedělejte starosti! V tomto článku vám ukážeme snadný návod na čištění milostných sedadel.

Místa k sezení jsou také známá jako rozkládací pohovky. Mohou být použity buď jako samostatné pohovky, nebo mohou být spojeny dohromady a vytvořit větší gauč se dvěma potištěnými pohovkami.

Loveseats jsou také k dispozici v mnoha stylech, barvách a potiscích. Obecně ladí s dekorem vaší salonu, i když jejich barvu lze také změnit, pokud na to máte chuť. Zde je návod, jak můžete milostné sedačky vyčistit:

Kroky při čištění sedaček lásky: Začněte zde!

Budete potřebovat: Vysavač, nástavec na čalounění dodávaný s vysavačem, tekutý roztok na čištění čalounění, suchý hadřík nebo papírový ručník na setření čisticího roztoku.

Kroky: Vysajte milostné sedadlo stejně jako ostatní čalouněné předměty ve vašem domě. K tomuto účelu nezapomeňte použít nástavec na čalounění vysavače. Pokud je vaše milostné sedadlo příliš velké na to, aby se dalo vysavač zvednout svisle a bylo zapojeno na jeho horní straně, pak ho při vysávání otočíte na tvář, umožní vám přístup na všechny jeho strany.

Chcete-li vyčistit skvrny nebo skvrny, které zaschly na povrchu milostného sedátka, rozmíchejte jednodílný tekutý prací prostředek s deseti díly vody a naneste ho pomocí kartáčku nebo houbičky, dokud nezakryjete celou skvrnu.

Poté vezměte suchý hadřík nebo papírový ručník a setřete čisticí roztok, aby nedošlo k jeho zachycení v tkanině. Při tomto kroku opět dávejte pozor, abyste sedadlo nenamočili vodou.

Jak vyčistit látkovou sedačku: Začněte zde!

Budete potřebovat: Nástavec na čalounění, který je dodáván s vysavačem, tekutým pracím prostředkem, čisticím kartáčem nebo houbičkou k nanášení pracího prostředku na skvrny, vlhkým hadříkem nebo papírovým ručníkem k setření a vyčištění zbytků pracího prostředku.

Kroky: Stejně jako u milostných sedaček z mikrovlákna začněte vysáváním běžného textilního sedátka, než se pustíte do čištění. Použijte nástavec na čalounění, který vám umožní nasadit hadici vysavače na trysku, aby byl umožněn lepší dosah povrchu.

Pokud je vaše sedačka lásky příliš velká a nelze ji svisle čistit, když je zapojená, pak ji otočením na bok umožníte čištění obou stran, aniž byste s ní museli hodně hýbat. Chcete-li vyčistit skvrny nebo rozlití na látkové sedačce, smíchejte jednodílný tekutý prací prostředek s pěti díly vody a naneste ho pomocí kartáčku nebo houby, dokud důkladně nezakryjete všechna postižená místa.

Pamatujte, že čalouněná sedadla nenamáčíte vodou; místo toho je pro účely čištění dostatečně navlhčete. U tohoto kroku opět dávejte pozor, abyste se nedotkli žádných citlivých oblastí, jako jsou zipy nebo knoflíky, zejména ty, které jsou vyrobeny z plastu. Pomocí papírových ručníků nebo vlhkých hadříků můžete setřít čisticí roztok a veškeré nečistoty, které se uvolnily z povrchu sedačky. Nakonec jej důkladně vysušte, než na něj někdo znovu usedne.

Jak vyčistit sedací soupravy tkanin: Začněte zde!

Budete potřebovat: Čistič čalounění, váleček na vlákna, rozprašovač naplněný vodou na skvrny na ošetření skvrn, nástavec na čalounění dodávaný s vysavačem, tekutý prací prostředek smíchaný s pěti díly vody. Houbový nebo drhnoucí kartáč na nanášení čisticího prostředku na povrchy v případě potřeby. Suchým čistým hadříkem nebo papírovým ručníkem setřete a odstraňte přebytečný roztok nanesený během níže uvedených kroků.

Kroky: Pokud na vašem sedadle lásky není vidět žádná skvrna nebo rozlití, ale potřebuje pouze důkladné vyčištění, můžete zkusit použít čistič čalounění. Při čištění a údržbě své lásky sedačky postupujte podle pokynů výrobce vašeho produktu na ošetřování tkanin.

Po dokončení tohoto kroku pomocí suché houbičky nebo štětce jemně setřete přebytečný roztok, který ještě zbyl na povrchu sedačky. Zabráníte tak jejich vyschnutí do látky a jejímu trvalému barvení. Před setřením přebytečné tekutiny také dobře opláchněte houbu nebo kartáč teplou vodou; jinak nakonec zanechají stopy vláken, což by vás mohlo vést k domněnce, že stále existují skvrny, i když ve skutečnosti nejsou.

Pomocí válečku na vlákna můžete odstranit všechny existující stopy vláken zanechané houbičkou nebo kartáčem. Pokud zjistíte, že na povrchu sedačky jsou bez ohledu na to skvrny, můžete použít vodu a tekutý prací prostředek. Smíchejte jeden díl tekutého pracího prostředku s pěti díly vody do rozprašovače a pomocí postřikovací trysky naneste na všechna postižená místa. Nechte toto řešení sedět asi deset minut, než jej setřete suchým hadříkem nebo papírovým ručníkem. U odolných skvrn zkuste následně aplikovat bodové ošetření; ujistěte se však, že nebudete příliš třít, protože byste mohli nakonec způsobit napětí na tkanině a způsobit, že se časem roztrhne nebo roztřepí. Dokončete to tím, že necháte sedadlo lásky na chvíli uschnout na vzduchu, než si na něj znovu sednete.

Jak vyčistit látkové sedačky: Na závěr!

Udržování sedačky v lásce v čistotě a bez skvrn se velmi doporučuje z estetických i funkčních důvodů. Pokud si nejste opatrní, skvrny se mohou usadit poměrně rychle a je téměř nemožné je odstranit později, pokud by jim bylo umožněno trvalé usazení. Nejen, že díky tomu bude vaše sedačka vypadat ošklivě, ale také zničí jeho povrchovou hodnotu, což by mohlo vést ke ztrátě hodnoty při dalším prodeji, když je čas jej prodat.

Zatímco dnes jsou čisticí prostředky na nábytek k dispozici i v pohodlí moderních supermarketů nebo maloobchodních prodejen díky jejich snadné dostupnosti, jejich nákup není vždy nutný, protože existuje mnoho dalších řešení, která můžete najít.