Snadný pětistupňový průvodce opravou čalounění poškozeného vodou

Vědět, jak opravit čalounění poškozené vodou, je zásadní pro udržování krásného domova. Nábytek je náchylný ke kontaktu s vodou, což způsobuje poškození nejen dřeva.

Neočekávaná voda proudící uvnitř vašeho domova je proslulá tím, že způsobuje zmatek nejen na povrchu, ale také ve vnitřcích vašich svítidel. Můžete si myslet, že se musíte starat pouze o dřevěný rám nábytku, ale mýlíte se!

Čalounění, které se skládá z látky, pružin, pěn, popruhů a dalších materiálů, je také náchylné k poškození vodou. Čalounění poškozené vodou vyžaduje okamžitý zásah, pokud ho chcete zachránit před trvalým poškozením a učinit jej nepoužitelným. Může trvat jen asi dva až tři dny, než voda úplně vsákne a zničí vaše čalounění.

Kroky pro opravu čalounění poškozeného vodou

Předpokládejme, že váš nábytek nebo jiná čalouněná svítidla již bohužel promočila. Takto můžete opravit čalounění poškozené vodou.

Krok č. 1. Zhodnoťte a poznamenejte si všechna poškození povrchu

Chcete -li zahájit proces opravy, musíte si nejprve vytvořit seznam všech položek, které budete muset pokrýt. Všechny opravy a čalounění mají jedinečnou kombinaci poškození, která vyžadují pozornost. Nejprve věnujte pozornost vnějšímu povrchu zařízení.

V závislosti na typu tkaniny použité jako potah mohou být některá povrchová poškození, jako jsou škrábance, popáleniny, praskliny nebo slzy, zesílena kontaktem s vodou. Podobně se bude odpovídajícím způsobem lišit i oprava, kterou budete muset provést pro každý typ látky.

Nezapomeňte si poznamenat všechna poškození na povrchu a kde se nacházejí. Můžete to udělat tak, že je vyfotografujete. S těmito poškozeními se vypořádáte později poté, co dokončíte opravu vnitřků.

Krok č. 2. Sundejte čalounění z rámu

Po posouzení povrchu je čas přejít k rámu. Pomocí kleští, kladiv a dalších vhodných nástrojů sundejte látku z nábytku.

Zkontrolujte, zda je rám stále odolný a zda jsou pružiny, pěna, popruhy a další části čalounění stále neporušené. Pokud jsou všechny stále v dobré kondici, pak je budete muset pouze ošetřit.

Pokud poškození vody prosáklo i do rámů, pak je na čase, abyste se rozhodli, zda provedete výměnu nebo opravu, pokud ji lze ještě obnovit. Všechny věci, které budete dělat, budou primárně záviset na rozsahu poškození, které vaše čalounění utrpělo.

Krok č. 3. Vyměňte nebo opravte

Dalším krokem je zjistit, co musíte udělat. V závislosti na provedeném posouzení poškození se můžete rozhodnout pro opravu nebo výměnu. Nejčastějším čalouněním poškozujícím vodu může být růst plísní a vodní skvrny.

Pro růst plísní může také záviset na rozsahu růstu kolonie plísní a typu plísně. Nejnebezpečnějším typem plísní by byly černé plísně, které jsou nebezpečné pro lidské zdraví a mohou způsobovat nemoci. Pokud u pěny a polstrování vašeho čalounění dojde k velkému růstu plísní, musí být vyměněny.

Při výměně se řiďte rozměry a typem polstrování, které vyměňujete, a použijte nezbytná ošetření, abyste se v budoucnu vyhnuli stejnému problému.

Pokud je problém, kterému čelíte, omezen pouze na vodní skvrny, lze jej vyřešit praním a sušením textilních materiálů, které byly obarveny. Než to uděláte, nezapomeňte si vzít na vědomí typ tkaniny a zahrnout příslušné kroky pro praní a prací prostředky, které chcete použít.

Krok č. 4. Vraťte čalounění do rámu

Nyní, když jste udělali, co je třeba udělat, můžete nyní vrátit vše na místo. Postupujte podle kroků, které jste provedli při sundávání čalounění v rámu, a udělejte to obráceně.

Krok č. 5. Opravte nebo vyměňte látku

Poslední částí je řešení povrchu. Postupujte podle seznamu, který jste původně vytvořili, opravte a podle toho přišijte rozbité části. Poté látku očistěte a máte hotovo!

Co dělat s čalouněním poškozeným vodou?

U čalounění poškozeného vodou můžete udělat několik věcí. Ať už jde o obnovu a opravu nebo o koupi nového, vše závisí na rozsahu poškození vodou, které vaše čalounění utrpělo.

Pokud zjistíte, že poškození lze opravit, můžete se pokusit provést opravu nebo jen získat novou, pokud usoudíte, že již není nutná. Opravy však mohou mít někdy nižší náklady než nákup nového. Pokud máte omezený rozpočet, je pro vás stále lepší opravit čalounění poškozené vodou.

Jak voda poškozuje dřevo a čalounění?

Dřevo a čalounění jsou náchylné k poškození vodou, protože dřevo, jako přírodní materiál, je náchylné k absorpci vody, což způsobuje poškození dřeva. Voda prosakující do dřeva může při delším ponechání způsobit růst plísní a hnilobu dřeva.

Poškození vodou může být nákladné v závislosti na velikosti a hloubce poškození. Jako v každém případě je prevence stále lepší než léčba, takže je mnohem lepší pečovat a čas od času provádět kontroly a údržbu, abyste zajistili, že vaše čalounění a nábytek budou ve špičkovém stavu.

Závěr

Upevnění nábytku může být snadné, pokud víte, jak opravit čalounění poškozené vodou. Poškození vodou lze nalézt u různých typů nábytku a předmětů, zejména u dřevěných typů nábytku. Dokud víte, co dělat a dělat, co je nutné, poškození vodou již nebude velkým problémem.