Snadný čtyřfázový průvodce, jak opravit hnědou vodou poškozenou kůži

Pokud hledáte skvělý způsob, jak opravit hnědou vodou poškozenou kůži, přišli jste na správnou stranu internetu. Všem začátečníkům i profesionálům nabídneme nejrychlejší a nejsnadnější způsob řešení vašeho problému.

Jak zabránit tomu, aby kůže zvlhla

Předtím, než přistoupíme ke krokům k opravě hnědé vodou poškozené kůže, jak by řekli jiní lidé: „Prevence je lepší než řešení samotného problému“. Proto jsme tady, abychom vám nabídli několik tipů, jak se tomuto konkrétnímu problému vyhnout.

Pokud investujete do předmětu vyrobeného z kůže, jako jsou tašky, rukavice, boty nebo rukavice, musíte si uvědomit, že kožené materiály nemají vysokou odolnost proti vodě. Mít tento druh materiálu vyžaduje předběžnou úpravu, aby se předešlo určitým škodám. Pokud tento proces přeskočíte, materiál může po kontaktu s vodou ztvrdnout a budete se muset naučit změkčit vodou poškozenou kůži.

Pamatujte, že pokud ignorujete byť jen minimální poškození kůže kůží, může to způsobit, že se celkový stav časem zhorší. Důrazně doporučujeme použít krém ze včelího vosku, protože složky jsou přírodním roztokem odolným proti vodě, ale vezměte na vědomí, že vyžaduje nejprve testování na malé náplasti, protože to může způsobit ztmavnutí. U tmavé kůže, jako jsou ty na autosedačkách, se s tímto konkrétním problémem nemusíte potýkat.

Zde je návod, jak jej použít:

 • Zajistěte, aby kůže byla zbavena nečistot, protože to může narušit účinnost vosku.
 • Naneste správné množství vosku suchým hadříkem (ne přímo na kožený materiál) a poté jej naneste na kůži.
 • Pokud je to nutné, postup opakujte. Nechte kůži asi 30-60 minut zaschnout. Zajistěte, abyste se vyhnuli používání umělého tepla k urychlení procesu, protože pokud to uděláte, může to způsobit popraskání vašeho materiálu.
 • Jakmile vosk přirozeně zaschne, odstraňte leštěnku čistým a suchým hadříkem.
 • Nyní, když víte, co se stane, když zvlhne a vyzbrojí, vznesete námitky s našimi tipy a triky, jak se o kůži dobře starat, a už nebudete zoufat!

  Kroky k opravě hnědé vodou poškozené kůže

  Krok č. 1. Namočte vodu lněnými ručníky nebo hadry

  Namočte vodu lněnými ručníky nebo hadry. Poté pomocí mokro-suchého vysavače vysušte přebytečnou vodu z koženého materiálu, abyste zabránili dalšímu poškození.

  Staré podmínky mohou vyplavat na povrch. V takovém případě je nutné jej vyčistit protiskluzovým hadříkem a čisticím roztokem, který odstraní špínu a mastnotu. Zajistěte, aby odpověď byla navržena výslovně pro poškozenou kůži.

  Krok č. 2. Vysušte kůži

  V tomto kroku nevysušte kůži umístěním na slunce nebo umělé sušící materiály. Místo toho vzduch cirkuluje přirozeně kolem kůže. Nejlepší by bylo úplně nevyschnout; můžete ho nechat vlhký.

  Krok č. 3. Upravte kůži

  Zatímco je kožený materiál stále vlhký, naneste jej do stavu kůže, protože póry jsou stále otevřené, takže roztok může proniknout do materiálu. Kondicionér pomůže spíše neutralizovat rovnováhu pH než extrémně zásadité pH, protože ztěžuje vstřebávání do kůže. Zajistěte, aby byl kondicionér aplikován rovnoměrně, aby se zabránilo poškození.

  Krok č. 4. Vysušte kůži

  Nechte kondicionér sedět v poškozené kůži asi 30 minut. Hned poté setřete ručníkem všechny přebytečné kondicionéry, které se shromáždily nahoře. Před použitím nechte kožený materiál několik hodin zaschnout.

  Jaké jsou dobré alternativy kromě kožených kondicionérů?

  1. Čistič kůže

  S dobrými čisticími prostředky na kůži pomůže odstranit poškození hnědé vody a jakékoli jiné odolné skvrny. Bude fungovat pro všechny kožené předměty, jako jsou tašky, kožená sedačka, boty atd.

  Než však na své kůži něco uděláte, ujistěte se, že nejprve spustíte bodový test, abyste zkontrolovali stálost barev v dané oblasti. Nechte oblast také zaschnout.

  Poté vložte malé množství měkkého hadříku a vyčistěte jej krouživými pohyby. Ujistěte se, že setřete všechny přítomné nedostatky a necháte asi 30 minut zaschnout. Pokud chcete zvýšit přirozený lesk kůže, sledujte to pomocí koženého mléka.

  2. Roztok vody a octa

  Vodu a ocet smíchejte dohromady, aby se odstranila vodou poškozená oblast na kůži. K tomu použijte čistý a měkký hadřík a namočte jej v roztoku, který jste vytvořili.

  Poté navlhčeným hadříkem jemně otřete poškození hnědé vody z materiálu. Opakujte postup, dokud vada nezmizí.

  3. Kožené mléko

  Aby kůže vypadala čistá a upravená, můžete použít kožené mléko. Čistič můžete snadno aplikovat na měkký hadřík k čištění a použít jej k vyčištění místa, kde během chvíle vyčistíte poškození vodou od kůže.

  Závěr

  Jsme rádi, že jste dosáhli tohoto bodu článku o tom, jak opravit hnědou vodou poškozenou kůži. Tyto postupy můžete provádět sami a pokud si myslíte, že byste záchranu svého koženého předmětu nemuseli odvést skvěle, bylo by nejlepší, kdybyste zavolali odbornou pomoc.