Snadný 8stupňový průvodce, jak ušetřit bočnice skříně poškozené vodou

Měli byste se podívat na tento článek pro ty, kteří chtějí vědět, jak ušetřit vodou poškozené strany skříně. Poskytneme vám rychlé a zjednodušené kroky k opravě poškozené skříně. Zůstaňte v kontaktu s tímto užitečným čtením, abyste věděli užitečné rady, které sdílíme se všemi, abyste se vyhnuli opakování stejné chyby.

Jaké jsou potřebné materiály?

Než přistoupíte k postupu, ujistěte se, že máte kompletní materiály. Jakmile budete připraveni, můžete vyrazit!

  • Brusný papír se zrnitostí 120
  • Brusný papír se zrnitostí 220
  • Ochranné rukavice
  • Barva na dřevo
  • Odhoďte hadry
  • Primer na bázi šelaku
  • Nůž na tmel
  • Vodotěsný lak nebo těsnění

Kroky k záchraně bočnic skříněk poškozených vodou

Krok č. 1. Na dřevo použijte základní nátěr na bázi šelaku

Pokud nemáte základní nátěr na bázi šelaku, můžete si ho koupit v blízkých železářstvích. Tento materiál je určen k opravě poškození a kazů dřevěného nábytku.

Pro tento krok budete muset na poškozené oblasti nanést 1 nebo 2 vrstvy dřevěné skříně, abyste pomohli povrchu dveří skříně. Základní nátěr mu pomůže vyrovnat povrch skříně, ale také se ho pokuste namalovat, aby se dobře nalepil.

Krok č. 2. V případě potřeby naneste plastovou dřevěnou výplň

S použitím vašeho plastového dřevěného plniva pomůže utěsnit skříň a opravit poškození vodou. Tento krok je volitelný a v případě potřeby.

Naneste plnivo přímo z tuby na postižená místa a uhlaďte ho pomocí tmelového nože. Množství plniva, které použijete, závisí na situaci, kterou máte před sebou.

Krok č. 3. Získejte broušení na dvířka skříně

Vaše skříň poškozená vodou bude potřebovat nějaké broušení, aby povrch skříně. Zajistěte, aby zde nebyla žádná oteklá nebo bublající místa. Důrazně doporučujeme, abyste na dveře skříně použili brusný papír se zrnitostí 120.

Poznámka: Dávejte pozor, abyste povrch příliš nebrusili. Pokud jej příliš pískujete, budete ho muset opakovat, aby vypadal téměř vyrovnaný. Zajistěte, aby vypadal méně poškozený, a vyhlaďte jej hned po vybroušení.

Krok č. 4. V případě potřeby zopakujte předchozí kroky

Pokud je vaše skříň vážně poškozena vodou, budete muset zvážit opakování výše uvedených kroků 1 až 2krát, dokud nebude oprava adekvátní. Budete chtít znovu použít základní nátěr, plastovou dřevěnou výplň a proces broušení, který poškodil dveře skříně.

Krok č. 5. Začněte malovat skříň

Jakmile poškození vodou již není tak viditelné a povrch je hladký a plochý, je čas začít jej malovat na barvu, kterou upřednostňujete. Šelakový primer pomůže barvě vypadat hezky.

Pokud máte větší dvířka skříně a během procesu použijete malířský váleček, dokončete je opravou drobných detailů pomocí malého štětce. Až budete s malováním hotovi, nechte ji zaschnout.

Poznámka: Pokud používáte nátěr na dřevo na olejové bázi, bude schnutí trvat několik hodin.

Krok č. 6. Pískované dveře skříně obrouste

K tomuto procesu opravy použijte brusný papír o zrnitosti 220. Vaším cílem je dokončit nátěr, aby vypadal dokonaleji. Broušení pomáhá vytvářet na povrchu skříně malé otvory, které pomáhají náležitě nastavit nátěry.

Poznámka: Natřené dřevo přebruste a doporučujeme zachovat lakování ručně.

Krok č. 7. Naneste konečný nátěr dolů

Naneste konečný nátěr barvy, nechte ji zaschnout a poté ji přebruste brusným papírem. Pokud není vidět poškození vodou nebo tříska laku, je vaše oprava téměř hotová!

Krok č. 8. Naneste vodotěsný lak nebo těsnění

V posledním kroku, abychom se vyhnuli stejnému problému, doporučujeme použít konečný vrchní nebo jakýkoli čirý nátěr, který pomůže udržet jej mimo vodu. Ujistěte se, že najdete něco vhodného pro vaši skříňku.

Ochrana skříně před poškozením vodou

Nechte je zalaminovat

Skříň laminujte a poté na ni laminujte, aby byla chráněna před poškozením vodou. Když laminujete vrstvu, vyhladí ji. Vezměte na vědomí, že laminované skříně nejsou vodotěsné, ale vyhlazují vnější vrstvu, aby zabránily kapičkám vody pronikat do jádra dřeva.

Použijte vodotěsný lak nebo čirý lak

Najděte pro svou skříň několik různých čirých nátěrů, které je udrží vodotěsné. Některé vodotěsné nátěry nebo laky závisí na typu barvy a použitého dřeva.

Poznámka: Zajistěte, aby byl dokončen tak, aby odpovídal vaší skříni.

Získejte lepší větrání nebo odvlhčování

Pomůže, když otevřete okna, abyste pomohli vlhkosti skříně, nebo použijete k vysušení skříněk ventilátory podobné odvlhčovači. Otevření okna však bude stačit.

Závěr

Jsme rádi, že jste dosáhli tohoto bodu, jak ušetřit vodou poškozené strany skříně. Ujistěte se, že postupujete správně, a vezměte na vědomí několik tipů, jak stejný problém znovu nespáchat. To se nevztahuje ani na pojištění vašeho domu a na problém s nábytkem si nemůžete stěžovat právníkovi.