Snadný 3krokový průvodce, jak používat neemový olej k hubení škůdců

Zacházení se škůdci může být drahé, ale může být lépe zvládnutelné, když víte, jak používat neemový olej k hubení škůdců. Nejen to, je to zkušenost s učením, která vám může pomoci na dlouhou dobu.

Škůdci jsou existence, která se zdá být stvořena k testování vaší trpělivosti. Možná je ve vašich zkušenostech znát, že mají tendenci se vracet.

Pokud se vám nelíbí časté návštěvy pracovníků deratizérů, pak pravděpodobně hledáte způsob, jak to udělat sami. V této souvislosti, nebylo by také lepší to udělat ekologičtějším postupem?

Kroky s aplikací neemového oleje pro hubení škůdců

Každý by měl být schopen se vypořádat s malým počtem škůdců v domácnosti. Koneckonců to vypadá bez ohledu na to, jak čisté je vaše místo; někteří škůdci si prostě najdou místa, aby se na vaše místo vkradli.

Pokud vás zajímá, jakou alternativu můžete použít proti škůdcům, pak je tu neemový olej. Zde jsou kroky, které k tomu můžete použít:

Krok č. 1. Shromážděte všechny díly pro řešení neem

Chcete-li začít, musíte nejprve vytvořit smíšené řešení před zamýšlenou aplikací. Zatímco samotný neemový olej je snadné najít, běžně se neprodávají jako směsi připravené k aplikaci, ale jako samotný olej.

Výroba vaší směsi vyžaduje čistý neemový olej, vodu a prostředek na mytí nádobí. Vytvoření roztoku z těchto tří doma vám umožní upravit koncentraci vhodnou podle vaší chuti.

Jakýkoli prostředek na mytí nádobí nebo čisticí prostředek bude stačit, protože jeho úkolem v této směsi je umožnit rozpustnost oleje a vody, které obvykle tvoří oddělené vrstvy. Můžete však zkusit použít něco, co učiní kontrolu škůdců účinnější tím, že použijete něco, co je také repelentem.

Jednou z možností může být mátové mýdlo, protože svým zápachem také odpuzuje hmyz.

Krok č. 2. Smíchejte svůj roztok pro hubení škůdců ve správném poměru

Po získání látek, které mají být smíchány, zvedněte míchací kbelík a stříkací lahvičku, kterou chcete použít k aplikaci. Použijte kbelík, do kterého se vejde veškerý potřebný objem; pak můžete při aplikaci pouze doplňovat lahvičku s rozprašovačem.

Můžete namíchat tolik roztoku, kolik potřebujete, abyste namočili všechny povrchy, které mají v tuto chvíli škůdce. Nejlepší by však bylo držet se poměru, který se účinně vypořádá s těmito škůdci.

Nejprve smíchejte mýdlo s vodou, poté neem s olejem. Dobrý poměr pro všeobecné použití jsou dvě čajové lžičky mýdla, dvě polévkové lžíce čistého neemu a jeden galon vody.

Roztok dobře promíchejte a poté přeneste do rozprašovače.

Krok č. 3. Aplikujte neemový roztok přímo na škůdce

Jakmile je řešení připraveno, můžete nyní spustit aplikaci. Nastříkejte roztok přímo na škůdce, kterých se obáváte, a také na jejich nejbližší povrchy.

Neemový olej je ve správném poměru bezpečný pro rostliny a zvířata. Ujistěte se, že jste roztokem namočili všechny spodní strany pro lepší efekty.

Aplikujte stejnou směs znovu po týdnu, aby se napadení škůdci nevrátilo.

Co je neemový olej?

Neemový olej je přírodní organický pesticid získávaný ze semen neemových stromů. Předpokládá se, že stromy neem pocházejí z indického subkontinentu a jižní Asie.

Neemový olej má mnoho jiných využití než jako organický pesticid. Uplatnění nachází také v lékařském a kosmetickém průmyslu, kde využívá především své protiplísňové a antibakteriální vlastnosti.

Aktivní obsah neemového oleje, který mu dodává sílu proti škůdcům, se nazývá Azadirachtin. Tato látka je výjimečně účinná, protože narušuje normální růstové fáze škůdců tím, že brání línání larev do dospělců.

Kromě hormonálního narušení může neemový olej také působit jako inhibitor krmení a snižovat plodnost hmyzu změnou reprodukčního a páření. Může také zabít některé z těchto škůdců s měkkými těly jednoduchým kontaktem.

Jednou z nejvýznamnějších výhod používání neemového oleje proti škůdcům je, že je bezpečný pro větší zvířata (jako jsou domácí mazlíčci), lidi a rostliny. Je to docela bezpečné i pro některé užitečné organismy.

Další přirozenou ochranou proti škůdcům jsou berušky; přečtěte si tento článek o tom, jak používat berušky k hubení škůdců, abyste zjistili, jak na to.

Je neemový olej účinný při hubení škůdců?

Ano, protože je vysoce účinný proti škůdcům, neemový olej se pro takové účely používá již dlouhou dobu. Vzhledem k tomu, že neemový olej existuje a používá se již nějakou dobu, je také dobře prozkoumán pro různé aplikace, jako je šampon proti lupům; pro stavy, jako je akné, lupénka a cukrovka.

Neemový olej však není bezchybný. Rozkládá se ultrafialovým světlem, takže vyžaduje pravidelnou opakovanou aplikaci, a protože jeho olej, rostliny, zejména mladé a sazenice, jsou vystaveny riziku popálení přílišným množstvím oleje.

Zatímco je bezpečný pro osoby s nízkou expozicí, je považován za nebezpečný pro těhotné jedince, protože může způsobit potrat. Kromě toho se neemový olej při požití rozkládá a vylučuje.

Pokud vás zajímá, jaká je nejlepší venkovní ochrana proti škůdcům, podívejte se na tento článek.

Závěr

Nyní, když víte hodně o tom, jak používat neemový olej k hubení škůdců, můžete začít řešit škůdce na vašem dvoře. Pokud tak činíte pravidelně, opakování napadení by mělo být mimo vaše starosti.