Snadné tipy, jak prát vlněnou přikrývku, aniž byste ji srazili

Stejně jako ostatní jemné prádlo, čištění vlny vyžaduje čas. Pokud se ptáte, jak prát vlněnou deku, aniž byste ji srazili, jste na správném místě!

Chemické čištění je jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, ale pokud vám chybí peníze, postupujte podle těchto tipů, aby byla vaše deka pěkná a čistá.

Jak prát vlněnou deku, aniž by se srazila?

Vlněné přikrývky nemusíte prát příliš často, protože materiál je přirozeně nerezový a odolný vůči zápachu. Pokud se však používá déle než několik měsíců, je dobré jej občas vyčistit.

Zde je návod, jak na to.

Krok č. 1. Protřepejte, zavěste a vykartáčujte

Než začnete přikrývku prát, protřepejte ji. To pomůže načechrat a osvěžit materiál.

Poté přikrývku na několik minut zavěste na dobře větrané místo. Čistý vzduch pomůže zbavit se všech nečistot, které se na něm usadily.

Pokud jste to udělali a stále vám zbyla nějaká špína, položte přikrývku na čistý povrch a vykartáčujte ji měkkým kartáčem. Ujistěte se, že každý tah jde stejným směrem.

Krok č. 2. Ošetřete skvrny

Pokud jsou viditelné skvrny, vypořádejte se s nimi, než celou deku vyperete. Ocet může být prospěšný, pokud jde o čištění.

Místo nejprve namočte a poté na čistý hadřík naneste octový roztok skládající se z jednoho dílu octa a dvou dílů vody. Otřete postiženou oblast, dokud nebude čistá.

Krok č. 3. Namočte deku

Nechte pračku naplnit studenou vodou a nechte přikrývku asi 15 minut namočit. Nalijte jemný, neutrální čisticí prostředek s vodou.

Teplota vody a druh použitého pracího prostředku jsou při namáčení a praní zásadní. Teplá nebo horká voda může způsobit smrštění přikrývky a silnější prací prostředky mohou materiál opotřebovat.

Krok č. 4. Nastavte prací cyklus

Po namočení můžete pračku zapnout a nastavit ji na vlnu. Pokud vaše pračka toto nastavení nemá, nastavte ji na jemný cyklus nebo jemný cyklus.

Nechte jej běžet pouze dvě minuty a poté cyklus zrušte. Pokud je stále pěna, proveďte přikrývku ještě jedním cyklem, dokud bubliny úplně nezmizí.

Krok č. 5. Použijte ručník

Položte několik čistých osušek a navrch položte vypranou deku. Jemně je srolujte, aby ručníky absorbovaly přebytečnou vlhkost.

Vyhněte se ždímání přikrývky, abyste zachovali tvar materiálu.

Krok č. 6. Vysušte deku na vzduchu

Deku nechte venku uschnout na vzduchu. Nenechávejte ji na přímém slunci, protože záření může ovlivnit měkkost přikrývky.

Ploché sušení přikrývky je vhodnější než sušení závěsem. Pokud jej zavěsíte, aby uschlo, váha vlhkosti může klesnout na spodní strany, což způsobí, že se natáhne a ztratí svůj původní tvar.

Je mytí rukou také účinné?

Ruční praní může být vynikající alternativou k praní v pračce, protože praní v pračce zvyšuje pravděpodobnost sražení. Pokud se rozhodnete prát v pračce, je důležité pečlivě dodržet výše uvedený postup.

Pokud se rozhodnete pro ruční praní deky, stále můžete postupovat podle výše uvedených kroků. Pro namáčení to můžete udělat ve vaně nebo velkém umyvadle.

Místo jemného nebo jemného odstřeďování můžete při praní i máchání přikrývku jemně švihat kolem vody. Látku o sebe nedrhněte, aby nedošlo k namáhání materiálu.

Můžete použít stejný způsob sušení, jak je uvedeno výše.

Věci k zapamatování

Jak již bylo řečeno, vlněné přikrývky nezaručují časté praní, takže byste si měli rozdělit, jak často chcete přikrývku prát. Toto je vhodnější, pokud se rozhodnete prát v pračce.

Vždy pamatujte na použití studené vody a jemného čisticího prostředku. Ty pomohou udržet kvalitu přikrývky a zabrání tomu, aby se příliš srážela.

Přikrývku nebudete muset žehlit, ale pokud se rozhodnete, nastavte žehličku na vlnu (nastavení zhruba 300 °F nebo 149,89 °C) po jejím zaschnutí. Ujistěte se, že pod žehličku používáte lisovací hadřík, abyste zabránili poškození.

Pokud potřebujete deku uložit a vyměnit za novou, můžete ji uchovávat ve velkém plastovém sáčku nebo těsně uzavřeném koši.

K ochraně proti škůdcům nepoužívejte naftalín. Uvolňují silné pachy, které mohou proniknout do přikrývky. Místo toho použijte cedrové třísky nebo dřevěné špalíky.

Ty fungují jako přírodní repelenty, které chrání vaši přikrývku před nežádoucím hmyzem a nepřicházejí s nevýhodami naftalínů.

Závěr

Vlna je dobrý materiál přikrývky, který nezaručuje nadměrné čištění, a proto je její použití pohodlnější. Když se rozhodnete jej umýt, je nezbytné, abyste tak učinili pečlivě a pečlivě.

Jak již bylo řečeno, být trpělivý se vyplatí, pokud máte vlněnou deku a chcete, aby byla čistá a svěží.

Pokud víte, jak prát vlněnou přikrývku, aniž byste ji srazili, můžete si správně naplánovat další den praní a vše správně připravit.

Výsledek rozhodně stojí za čekání!