Skvělé způsoby, jak odstranit vrásky z polyesterové záclony

Ať už je to způsobeno špatnou manipulací nebo záhyby balení, záhyby látky mohou zcela zničit celý vzhled vaší záclony. Nebojte se, protože máme v rukávu několik šikovných tipů a triků, které vám ukážou, jak se zbavit záhybů z polyesterové záclony.

Naštěstí je polyester jednou z nejlepších tkanin pro použití jako záclony kvůli své odolnosti a snadné údržbě. Polyester je také široce známý tím, že je odolný proti vráskám a může vydržet dlouhou dobu.

Metoda 1: Zavěšení mokrých záclon

Toto je pravděpodobně jeden z nejzákladnějších kroků, jak se zbavit vrásek z nově otevřených polyesterových závěsů. Využívá váhu záclony, aby mohla uschnout bez jakýchkoli záhybů.

Krok 1: Připravte si pračku.

Upravte nastavení pračky na jemný cyklus pro malé náplně. Vodu můžete udržovat chladnou nebo teplou, ale vyhněte se velmi studeným nebo horkým teplotám vody. Přidejte malé množství jemného čisticího prostředku. Vyhněte se přidávání bělidel nebo jiných škodlivých čisticích chemikálií.

Krok 2: Vyperte polyester.

Umístěte záclonu do pračky a nechte ji plnit svůj účel. Měl by provádět pravidelný cyklus pro jemnou tkaninu. Nechte pračku zbavit se přebytečné vody odstřeďováním.

Krok 3: Zavěste mokré závěsy

Prosím, vytáhněte závěsy a zavěste je rovnou na tyč. Ujistěte se, že rouška je rozprostřena rovnoměrně, dokud je ještě mokrá. Zbavte se všech záhybů, které se mohou vytvořit. Jinak to zkazí celý proces.

Váha vody přitahující záclonu ji nechá uschnout a zbaví ji předem vytvořených záhybů z obalu. Zavěste ho tam, kde na něj bude dostatek slunečního světla a vzduchu.

Krok 4: Použijte žehličku

Nyní, když jste nechali záclony dostatečně dlouho schnout, je čas postavit žehličky a připravit je. Vezměte si žehlicí prkno a stroj a nastavte je na teplé nastavení. Některé žehličky mají vestavěné nastavení polyesteru, které je dokáže nastavit na perfektní teplotu. Jemně vyžehlete závěsy, abyste odstranili všechny viditelné vrásky.

Tip: Napařovače látek

Dalším způsobem, jak se zbavit těchto děsivých záhybů záclon, je použití napařovačů látek. Přidržte parní trysku blízko záclon a začněte napařovat zleva zdola nahoru. Než se vrátíte dolů, ujistěte se, že jste dosáhli horní části závěsu.

Proces můžete opakovat tolikrát, kolikrát je potřeba, nebo dokud vrásky úplně nezmizí. Pokuste se provést proces napařování v jednom směru namísto rozptýlení trysky po celém místě.

Rychlá alternativní řešení 

Pokud používáte napařovače tkanin, můžete proces praní a sušení přeskočit. Ošetřete závěs přímo, když visí na okně. Chápeme však, že některé napařovače látek mohou být nákladné, zvláště pokud máte omezený rozpočet.

Jako alternativu můžete použít ruční napařovač nebo běžnou žehličku nastavenou na parní stupeň. Použijte roztok vody a octa v poměru 1:1 a nastříkejte jej na celý závěs, aby se látka vyhladila. Pomocí ručního napařovače odstraňte vrásky a nechte dalších 24 hodin schnout na vzduchu.

Pokud dáváte přednost používání žehličky na páru, začněte tím, že ji naplníte vodou a zapnete. Před vypuštěním páry držte žehličku ve vzdálenosti asi 15 cm nebo 6 palců od látky. Posuňte žehličku blíže k materiálu a zatlačte na oblasti vrásek.

Rady pro žehlení

Napařte celou záclonu efektivně pohybem shora dolů – žehlite v přímých liniích pohybem dolů, abyste vytvořili čistý lis a tkaninu. Nedržte žehličku nad oblastí déle než pět sekund. Příliš dlouhý přes část závěsu by mohl látku spálit a zcela ji poškodit.

Výhody polyesteru

Polyesterová tkanina je u zákazníků vždy oblíbená, pokud jde o jejich použití pro ošetření oken. Vytvářejí nádherně vypadající závěsy, které dodávají interiéru celkovou vznešenost a designovou propracovanost.

Vzhledem k tomu, že polyester je synteticky vyrobený materiál, výrobci se nemusí obávat nedostatku produktu. Je to trendy volba látky nejen na záclony, ale i na oblečení.

Polyesterové závěsy jsou trvanlivé, vysoce odolné, nemačkavé, cenově dostupné a jsou k dispozici v mnoha různých provedeních. Má nedostatečnou údržbu, takže je ideální pro ty, kteří nemají ten luxus na péči o svá okna.

Proč zvolit polyesterové závěsy?

Polyesterové závěsy jsou fantastickou volbou, pokud jste ve světě závěsů nováčkem. Je to také vynikající volba pro jednotlivce, kteří se právě přestěhovali do svého prvního domova a nejsou si jisti, jaké ošetření oken by měli dostat.

Pověste si polyesterové závěsy ve svém obývacím pokoji nebo ložnici. Vyhněte se jejich umístění do kuchyní, protože jsou velmi hořlavé a mohou snadno absorbovat silný kuchyňský zápach. Mohou mít mnoho různých barev, vzorů a vzorů a přizpůsobit se dalším technikám zavěšení prostřednictvím zadních poutek, klipsů, háčků a mnoha dalších.

Shrnutí

Celkově jsou polyestery vynikající materiály pro začínající uživatele záclon, kteří nemají rádi údržbu závěsů a neznají složité návrhy. Jakmile se zbavíte pomačkání látky způsobené balením, nemusíte se příliš starat o časté opakování procesu – už se nemusíte stresovat tím, jak zmačkat polyesterové závěsy.