Skvělé tipy, jak zavěsit závěsy s poutky pomocí klipsů

Pokud hledáte úhledný a plisovaný vzhled, pak jsou pro vás perfektní závěsy se zádovým poutkem nebo skrytými záložkami. Tyto jednoduché a elegantní látkové kousky krásně zavěšené přes okna vám poskytnou přizpůsobený a vznášející se vzhled. Zde je návod, jak zavěsit závěsy pomocí klipů.

Problém se skrytými závěsy je pohyblivost látky, když se pokoušíte otevřít a zavřít okenice. Naštěstí máme v rukávu několik triků, které vás naučí, jak zavěsit závěsy pomocí klipů.

Můžete jej připevnit k horní části závěsu a přidat tak délku nebo jej skrýt za látku tak, že stisknete zadní stranu poutek a připnete kroužek na závěs. Nasuňte jej na tyč a máte elegantní závěs se zádovým poutkem, který můžete snadno roztáhnout, kdykoli budete chtít.

Závěsy zadní záložky

Různé závěsy dodávají interiéru místnosti různé vizuální efekty. Pokud dáváte přednost dobře plisovanému, přizpůsobenému a elegantnímu vzhledu, pak byste rozhodně měli do svých možností zahrnout závěsy na zadní stranu.

Tento kus látky má na zadní podšívke hlavičky záclony našitou záložku. Umožňuje vám hladce provléknout prut skrz výstupky, takže je zepředu neviditelný. Skrytá poutka vytvářejí iluzi plovoucího závěsu a vytvářejí relativně čistý design.

Bohužel tyto záložky jsou také kusy látky. Dává hornímu okraji závěsu relativně pevné uspořádání, takže je obtížné se pohybovat. Na druhou stranu to pomáhá udržet ouška a záhyby rovné a na místě.

Tak proč to ověsit kroužky? Někteří z vás mohou namítnout, že samotným účelem závěsů na zadní poutko je dosáhnout přizpůsobeného vzhledu, aniž byste se museli trápit kvůli viditelnosti klipů a špendlíků. Koneckonců, vidět klipy připevněné k závěsu skutečně zničí celý jeho účel.

Použití klipsů

Klipové kroužky vám pomohou rychle posouvat závěsy na zádové poutko, aniž byste se museli obávat, že by ostrý okraj látky bránil jejímu pohybu. Jsou také fantastické v pomoci majitelům domů při přizpůsobení délky závěsu.

Použití klipových kroužků k zavěšení závěsů na závěsy je perfektním řešením pro ty, kteří chtějí elegantní, čisté a plovoucí závěsy, ale také si užívají flexibilitu kroužků při otevírání a zavírání okenních závěsů.

Proces zavěšení

Nejprve potřebujete hardwarovou sadu. Toto bude mnohem rychlejší postup, pokud již máte své držáky a sadu ozdobných tyčí. Ale v případě, že je to poprvé, budete potřebovat tužku, měřicí pásku, klipsy, držáky, záclonu a předem odměřenou záclonovou tyč.

Krok 1: Zajištění držáků

Pokud již máte držáky a tyč na svém místě, můžete tento krok přeskočit.

Označte, kam chcete, aby závorky byly umístěny. Standard je minimálně čtyři až osm palců nad okenním parapetem. Pomocí měřicí pásky označte, kam mají šrouby jít. Vyvrtejte otvory a zajistěte držáky na místě.

Krok 2: Připevnění klipsů

Podložte si zádový závěs tak, aby poutka směřovala k vám. Máte dvě možnosti, jak připevnit klipsy.

Možnost 1 – Připevnění v horní části karty.

Umístěte klip na horní část závěsu. Nasuňte kroužky na tyč a je hotovo. Tato možnost vám umožní prodloužit záclonu bez nutnosti úpravy látky. Dosáhněte nahromadění louže látek na podlaze pro sofistikovaný a velkolepý vzhled.

Pomocí této techniky můžete použít záclony standardní délky a nechat je vypadat delší, než ve skutečnosti jsou. Na každé poutko můžete připevnit kroužek pro těsné záhyby. Přeskočte jednu nebo dvě poutka v připevňovacích kroužcích, abyste dosáhli vzhledu volně zavěšeného závěsu.

Možnost 2 – Skrytí za kartu.

Pokud si přesto chcete zachovat čistotu a vznášející se vzhled, který závěs na zadní poutko nabízí, můžete prsten skrýt za látku. Stiskněte střed poutka a připněte prsten o palec nebo dva pod horní část.

Zkuste kroužek zatáhnout tak, abyste viděli jeho celou délku, než jej posunete přes tyč. Pokud je připojen příliš vysoko, zkuste jej posunout o další palec níže. Jen se ujistěte, že nepřesahujete lem poutka závěsu. Jakmile je prsten připevněn na požadovanou délku, posuňte jej přes tyč.

Krok 3: Zavěste tyč

S dokonale posunutým kroužkem již na tyči připevněte poslední kusy na oba konce. Zavěste pruty na držáky a proveďte potřebné úpravy. Nyní můžete jednoduše posouvat závěsy a posouvat je zleva doprava a okenice otevírat a zavírat podle libosti.

Shrnutí

Tento šikovný trik, jak zavěsit závěsy na závěsy pomocí klipů, je skvělý způsob, jak si přizpůsobit délku závěsu beze změn. Nebo si můžete užít to nejlepší z obou světů s plovoucím a elegantním závěsem na zadní straně, který můžete snadno roztáhnout pomocí klipsu.

Bez ohledu na možnosti, které jste zvolili, je důležité si uvědomit, že na detailech záleží. Bez ohledu na to, jak malé se to může zdát, tyto miniaturní prvky nám skutečně pomáhají s konečnou úpravou.