Šití 101: Jaká Je Průměrná Velikost Dětské Deky

Dětské deky se dodávají v různých velikostech, aby uspokojily různé potřeby. Pokud jste čerství rodiče, možná vás zajímá: jaká je průměrná velikost dětské deky?

Ještě předtím, proč bychom však měli vědět o dětských přikrývkách? Dětské deky jsou cenné kousky látky, které vašemu miminku poskytnou mnoho věcí.

V první řadě udržují miminka v teple. Dále pomáhají udržet děti v bezpečí. Dokážou zabavit i miminka.

A konečně, vaše dítě může vidět deku jako bezpečný prostor.

Jaká je průměrná velikost dětské deky?

Je těžké určit pouze jednu standardní velikost pro všechny dětské přikrývky. Dětské deky se obvykle dodávají v různých velikostech podle jejich použití.

Velikosti dětských přikrývek jsou však obecně kolem 18 až 40 palců na šířku a 18 až 60 palců na délku, v závislosti na typu.

Jaké jsou druhy dětských přikrývek?

Dětské deky jsou rozděleny do kategorií podle jejich účelu. Nejběžnější použití dětských přikrývek jsou zavinovací přikrývky, přijímací přikrývky, přikrývky do postýlky a víceúčelové přikrývky.

Každý typ má odpovídající velikost nebo rozsah velikostí vhodný pro jeho účel.

Zavinovačka

První z nich je zavinovačka. Tyto přikrývky se používají k zavinování nebo k zabalení miminka do deky.

Někteří pediatři doporučují tuto deku pro novorozence. Říká se, že napodobují pocit v bříšku, takže miminkům pomáhá zvykat si na okolní svět.

Kromě toho zavinovací přikrývky pomáhají udržet novorozence v teple, zatímco jejich těla si ještě teplo nemohou produkovat.

A konečně, zavinovačky pomáhají dětem spát celou noc, protože řeší jejich úlekový reflex.

Obvyklá velikost těchto přikrývek je 48 x 48 palců, ale přicházejí také v mnoha různých velikostech.

Přijímání přikrývky

Druhým typem dětské přikrývky je přijímací přikrývka. Tato přikrývka je obvykle tenká.

Kromě toho, že je přijímací přikrývka tenká, je také obvykle malá. Standardní velikost této přikrývky je asi 18 x 18 palců až 36 x 36 palců.

Protože děti mohou růst velmi rychle, obvykle z těchto přikrývek rychle vyrostou. Přesto je spousta rodičů raději nechává jako bezpečnostní přikrývky pro své děti.

Obecně se používají na mnoho věcí, zejména během raného dětství. Obvykle se používají pro zavinování, říhání a další podobné činnosti.

Deka do postýlky

Jak název napovídá, přikrývky do postýlky jsou přikrývky používané uvnitř dětské postýlky. Rodičům se však obvykle doporučuje, aby volné látky na dětské postýlce odmítali, dokud jejich dítěti nebude alespoň jeden rok.

To se doporučuje z bezpečnostních důvodů, protože se do nich děti mohou zachytit a utrpět zranění.

Přikrývky do postýlek mají obecně velikost 40 x 60 palců, ale je povolena malá odchylka. Přikrývky do postýlky by měly být dostatečně velké, aby zakryly batole a nakonec i postel batolete.

Vzhledem k tomu, že přikrývky do postýlky jsou určeny pro mladší děti, je nezbytné, aby se volné nitě nebo knoflíky nedostaly do jejich zvědavých rukou.

Víceúčelová přikrývka

Miminka mohou používat víceúčelové přikrývky z různých důvodů. Děti je mohou používat jako bezpečnostní přikrývky nebo „milující“ přikrývky.

Rodiče rádi využívají tyto deky i na cestování. V chladnějším období je lze použít jako deky do kočárku nebo potahy autosedaček.

Pokud jsou dostatečně silné, lze víceúčelové přikrývky použít také jako přikrývku pro vaše děti. Měly by poskytnout dostatek polštáře, aby se zabránilo jakémukoli zranění, a dostatek prostoru pro vaše dítě, aby se mohlo pohodlně plazit a hrát si.

Tyto přikrývky mohou mít rozměry 30 x 40 palců.

Jaký je nejlepší háčkovaný steh pro dětskou deku?

Dětské deky jsou promyšleným a praktickým dárkem pro všechny nové rodiče. Pokud byste chtěli do svého dárku přidat další vrstvu promyšlenosti, může být pro vás tou správnou cestou vyrobit si dětskou deku od začátku.

Dětskou deku můžete vyrobit mnoha různými způsoby. Oblíbenou metodou je háčkování.

Zde je několik šikovných stehů, které můžete vyzkoušet při výrobě dětské deky:

  • Překřížený blokový steh. Tento steh je kombinací tří základních háčkovaných stehů: řetízek, jednoduchého háčkování a dvojitého háčkování.
  • Steh proutí. Tento steh vytváří zábavnou a jedinečnou texturu, kterou děti a rodiče určitě zbožňují.
  • Hvězdový steh. Tento steh má svůj název podle vzoru hvězdice, který z tohoto stehu vytvoříte.
  • Steh přikrývky. Tto steh využívá jeden jednoduchý háčkovaný steh a dva dvojité háčkovací stehy. Vznikne jednoduchá, ale krásná přikrývka.
  • Steh bambule. Tento snadný steh využívá dvojitý steh. Vytváří hravou texturu, kterou si každé miminko jistě užije.

Závěr

Nejen, že jsme se naučili různé typy dětských přikrývek (zavinovací, přijímací, do postýlky a víceúčelové), také jsme zjistili, jaká je průměrná velikost dětské přikrývky!

Kromě toho jsme také zjistili, jaké stehy se nejlépe hodí pro háčkování vaší dětské deky. Dětskou deku si nyní můžete vyrobit, ať už jako dárek novopečeným rodičům nebo pro vaše dítě.