Samonafukovací nafukovací matrace Jak to funguje

Odpověď na otázku, jak samonafukovací nafukovací matrace funguje, je podobná tomu, jak fungují samonafukovací polštáře. Máme na mysli, že celkový design a konstrukce matrace ovlivňuje to, jak se nafoukne a udrží strukturu. Chcete se dozvědět více?

Podrobněji to probereme níže. Kromě toho byste měli na konci tohoto článku vědět, co od tohoto typu produktu očekávat. Pokračujte ve čtení a možná byste měli zvážit, zda pumpu na další cestu vyhodit!

Jak funguje samonafukovací matrace?

Návrh a konstrukce

Není třeba složitě vysvětlovat, jak samonafukovací matrace fungují. Představte si to jako postel složenou z pěnové vrstvy mezi látkovým pláštěm s ventilem nebo více ventily. Když potřebujete matraci použít, otevřete tento ventil, abyste rozšířili pěnovou vrstvu.

Jakmile dosáhnete požadované struktury matrace, můžete ventil uzavřít. Tento ventil také zavíráte, když budete nafukovací postel skladovat srolovanou. Díky tomuto celkovému designu nepotřebujete k vyfouknutí postele vzduchové čerpadlo.

Pěnové jádro

Dá se říci, že úspěch samonafukovací funkce závisí na pěnovém jádru uprostřed. Výrobcem je navržena tak, aby se stlačila a nafoukla díky vzduchovým komorám, které se v případě potřeby otevřou. Musíte však také rozumět ventilovému systému a tkanině, ze kterých se samonafukovací nafukovací matrace skládá.

Ventilový systém

Nejběžnější samonafukovací postele na trhu obvykle používají jeden ventil, ale pokud se jedná o dvojitou matraci, měli byste počítat s dvojnásobným množstvím, které se rychle nafoukne nebo vyfoukne. Za zmínku také stojí, že původní ventil nafukovacích matrací je mosazný ventil, který se později vylepšil na ventil pro řízení průtoku vzduchu. První jmenovaná je v podstatě otevřená, takže se vždy potýkáte s nafouknutím postele, pokud ji zkusíte srolovat kvůli uskladnění.

Výrobci proto nyní používají ventil AFC, protože má k vyřešení tohoto problému nastavení nafukování a vyfukování. Některé modely dokonce používají cyklónový ventil, který umožňuje nastavit nafukování a vyfukování také samostatně. Celkově si pamatujte, že účinnost ventilu při nasávání vzduchu bude určovat výslednou hloubku vaší nafukovací matrace.

Látkový plášť

Pokud jde o látkový plášť samonafukovací postele, materiál se pohybuje od polyesteru, polyesteru pongee a nylonu. Polyester je nejoblíbenější, protože je odolný a přitom cenově dostupný. Ale pokud chcete něco lehčího a trvanlivějšího, doporučujeme nylon, protože odolá opotřebení.

A co polyesterové pongee? Běžnější u samonafukovacích karimatek je polyester pongee na drahé straně. Je však velmi měkký na dotek, protože je to kartáčovaná tkanina.

Jak dlouho trvá nafouknutí samonafukovací matrace?

Dokončení nafouknutí samonafukovací postele může trvat několik minut až několik hodin. Musíte zvážit, jak dlouho je komprimovaný nebo zda používáte relativně tlustý model. Po dokončení roztažení doporučujeme ležet na matraci a zkontrolovat, zda jste dosáhli požadované tuhosti.

Pokud používáte matraci se dvěma ventily, není v jejím použití žádný rozdíl. Tím, že je větší, bude dokončení nafukování trvat déle. Jen se ujistěte, že otevřete a zavřete oba ventily, aby byla funkce samonafukování účinná.

Jak nafouknete samonafukovací nafukovací matraci?

Jak jsme již zmínili, můžete si na matraci po jejím roztažení lehnout a zkontrolovat její pevnost. Pokud se vám to zdá ohromující, můžete do ní přidat vzduch navíc tím, že matraci několikrát zatáhnete. Chceme vám však připomenout, abyste při foukání vzduchu do postele dbali zvýšené opatrnosti.

Pamatujte, že když to uděláte, může se do matrace dostat vlhkost. Pokud interiér nevyschne, může to vést k růstu plísní. Ujistěte se, že otevřete ventil na několik dní, abyste vysušili veškerou vlhkost, nebo místo toho použijte pumpu (ačkoli to maří účel samonafukovací matrace, že?)

Jak vyfouknout samonafukovací matraci?

Vyfouknutí samonafukovací matrace je stejně snadné jako její nafouknutí. Stačí otevřít ventil nebo ventily a lehkým tlakem na postel vytlačit veškerý přebytečný vzduch. Poté otočte matraci z jedné strany směrem k ventilku, abyste dále vytlačili vzduch a zavřete ji.

V tomto okamžiku můžete postel složit směrem k ventilu. Nemusíte matraci pevně skládat, aby se na ní vytvořily záhyby. Tip, který je třeba si zapamatovat, je otevřít ventil ještě jednou, když jste k němu blízko, dokud nedokončíte rolování a zavření nadobro.

Co dělat s novou samonafukovací nafukovací matrací?

Pokud jste právě dostali svou novou samonafukovací postel, postupujte podle pokynů. Obvykle chcete postel rozvinout a nechat půl hodiny samovolně nafouknout, než uzavřete ventil. Klíčovým bodem je, že první nafouknutí musíte nechat bez zasahování, což můžete při následných použitích.

Závěr

Chcete zažít život bez pumpy s nafukovacími postelemi? Pokud vás někdy zajímalo, jak samonafukovací nafukovací matrace funguje, dříve jsme vysvětlili, jak konstrukce pomáhá s touto funkcí. Otevřením ventilu se pěnové jádro roztáhne.

A matraci můžete také rychle vyfouknout pouhým otevřením ventilu. Celkově je tato novinka velmi pohodlná, zvláště při cestování. Nemusíte se obávat, že budete mít s sebou samostatnou pumpu, abyste měli něco pohodlného na spaní.