Roztržená odvzdušňovací hadice sušičky Jak ji opravit? 6 snadných kroků!

Přemýšleli jste někdy o prasklé odvzdušňovací hadici sušičky, jak ji opravit? Tento článek vám pomůže porozumět opravě roztržené ventilační hadice sušičky. Jemně posuňte sušič dostatečně daleko od plotu a odpojte jej.

Na obou koncích hadice sušiče odstraňte šrouby a uvolněte svorku. Úplně uvolněte háčky a upevňovací prvky a zlikvidujte je. Odpojte hadici sušičky za oba konce konektoru a odstraňte veškerou starou fóliovou pásku.

Nepodporovali bychom poskytování vadné odvzdušňovací hadice dětem, aby si s ní hráli, protože se uvnitř třepí a způsobuje mizernou škodu. Když vytáhnete vadnou odvzdušňovací hadici, řádně ji prohlédněte. Pokud jste ji našli roztrženou, musíte ji vyměnit. Rozdrcení, rozdrcení a vytažení větracích otvorů sušičky jsou běžné jevy. Zátky na vlákna, stejně jako další odpadky, je mohou kdykoli zablokovat. Toto je jen malý náhled; čtěte dále, abyste zjistili více.

Postup, jak opravit roztrženou ventilační hadici sušičky

Kdykoli zjistíte, že je odvzdušňovací hadice vaší sušičky roztržená, musíte ji okamžitě opravit, abyste předešli špatnému přerušení. Níže uvedené tipy vám pomohou zjistit, jak opravit roztrženou ventilační hadici sušičky.

Krok č. 1. Odpojte zařízení

První věcí při jakékoli opravě větracích otvorů sušičky je odpojení sušičky ze zásuvky. Uživatelé by nechtěli poškodit drát nebo být zasaženi elektrickým proudem při práci na odvzdušňovací hadici sušičky.

Krok#2. Zatáhněte sušič

Zasuňte sušičku, abyste měli ve druhé fázi přístup k flexibilnímu větracímu otvoru za ním. Uživatelé nemusí mít žádnou možnost kromě prolézt přes sušičku, pokud máte minimální prostor. U většiny sušiček však musíte být schopni ji zatáhnout dostatečně daleko, abyste za ní ustoupili.

Krok #3. Demontujte větrací otvor sušičky

V tomto kroku by měl být odpojen pružný ventilační otvor za vaší sušičkou. Kovové spojovací prvky budou téměř jistě vyžadovat použití klíče k uvolnění. Může být dokonce více hliníkového lepidla, které je třeba odtáhnout.

Krok #4. Opravte utrženou odvzdušňovací hadici

Lidé musí být připraveni natáhnout pružný průduch zpět do jeho původního tvaru protažením uvnitř průduchy, pokud je vyroben z elastického železa spíše než z fólie. Měli byste být schopni použít hliníkové lepidlo k opravě jakýchkoli trhlin a mezer v potrubí. Lepicí páska není užitečná pro vážné tepelné situace, jako jsou opravy větracích otvorů sušičky, ale může se rozpadnout. Pokud je samotný ventil poškozen, jakmile jste se jej pokusili opravit, budete jej muset vyměnit.

Navzdory pružným kovovým průduchům je nastavitelný průduch z hliníkového plechu těžko rozbitný. Kabely proudí přes fóliové kanály, které poskytují tuhost a zároveň umožňují jejich zaklapnutí a ohnutí. Poruchy a praskliny ve fólii lze velmi snadno rozbít. Všechny zlomeniny musí být fixovány lepidlem z hliníkové fólie. Na druhou stranu, větrací otvor může být nutné vyměnit pouze v případě poškození kabeláže.

Krok #5. Odvzdušňovací hadici je nutné vyčistit

Kdykoli obnovujete sušičku, je dobré po výměně otřít pružný průduch zespodu. Zdá se, že akumulátorový šroubovák s adaptérem na kartáčky je k dispozici pro čištění větracích otvorů sušičky. Vzhledem k omezeným délkám ohebných potrubí by uživatelé mohli být schopni rychle setřít veškeré nečistoty pomocí konečků prstů nebo dokonce čisticích kartáčků. Hnízdo ptáků a jiných nečistot, jako jsou úlomky polyetylenu zanechané v kalhotách při praní, by mohly ucpat průduch. Také by vás mohlo zajímat pokyny k odvětrávání sušičky.

Krok#6. Znovu připojte větrací otvor sušičky

Jakmile připevníte ventilační hadici sušičky, budete ji muset znovu připojit k sušičce. Jednou z ideálních metod pro instalaci flexibilního větracího otvoru by bylo použití elastických svorek s krytem z hliníkové fólie přes svorku pro pevné uzavření. Při odpojování ventilační hadice by uživatelé měli posunout sušičku dozadu. Před úplným obrácením doporučujeme podívat se pod sušičku. Přílišné zatlačení spotřebiče přes místnost může způsobit rozbití odvzdušňovací hadice. Pohyb vzduchu by byl omezen, pokud by byl ventil nějakým způsobem stlačen, což by omezovalo výkon sušičky a mohlo by to vést k tomu, že blok na vlákna ucpe kanál.

Pokud se zdá, že odvzdušňovací hadice je zmáčknutá, jednoduše ji zatlačte širokým kartáčem nebo dokonce nástrojem, abyste ji dostali na otevřenější místo. Když jste si jisti, že se ventilační otvor nezmáčkne, nahraďte jej předchozím umístěním. Fungování sušičky prádla závisí na větracím otvoru nebo potrubí sušičky. Sušička bez něj nebude schopna sušit oblečení a existuje značné nebezpečí požáru. Správná oprava větracího otvoru sušičky, jeho čištění a diagnostika drobných problémů jsou snadné, levné a nezbytné pro zajištění efektivní práce.

Je to obal!

Doufáme, že jste se dozvěděli o roztržené ventilační hadici sušičky, jak ji opravit. Výše uvedené tipy jsou velmi jednoduché, takže si můžete ventilační hadici sušičky opravit sami. Pokud jste ale trochu zmatení, zavolejte si odborníka, aby to napravil. Přečtěte si související články; vědět, co je to odstředivka a jak sušičku odpojit. Děkuji vám, přátelé, že jste tento článek dočetli až do konce.