Restaurování 101: Jak vyměnit dřezovou skříňku poškozenou vodou

Pokud hledáte článek o tom, jak vyměnit umyvadlovou skříňku poškozenou vodou, přišli jste na správnou stranu internetu! Poskytujeme pouze rychlé a snadné kroky vhodné pro každého. Zmíníme několik tipů, jak se vyhnout stejným problémům u vaší skříňky pod umyvadlo.

Otázky, které je třeba položit před výměnou skříňky pod umyvadlo

Než začnete obnovovat umyvadlovou skříňku poškozenou vodou, musíte mít na paměti pět otázek. Pomůže vám vytvořit analytický plán na obnovu skříně dřezu poškozené vodou. Zde jsou následující otázky:

 • Jak je vážně poškozen?
 • Mám zachovat původní design nebo vytvořit něco nového?
 • Co bude dražší, vyměnit nebo obnovit?
 • Převáží jeho sentimentální hodnota váš rozpočet?
 • Jak dlouho budou změny trvat?
 • Výměna umyvadlové skříňky poškozené vodou

  Krok č. 1. Připravte pracovní prostor

  Odstraňte všechny předměty, které se nacházejí uvnitř dřezové skříňky, a přesuňte je pryč z pracovního prostoru. Podívejte se před skříňku na staré noviny, které ochrání podlahu a pomohou vám rychleji uklidit. Pro lepší vidění můžete pod dřezovou skříň zapojit světlo.

  Krok č. 2. Demontujte dveře skříně

  Demontujte dvířka skříňky dřezu, abyste k nim měli pod dřezem lepší přístup. Vyšroubujte přiložený šroub ze závěsu dveří ke skříni. Ujistěte se, že sledujete počet šroubů, které lze během procesu výměny znovu použít.

  Krok č. 3. Vypněte přívod vody

  Vypněte přívod vody. Budete muset použít uzavírací ventil umístěný na přívodních potrubích pod umyvadlem.

  Odpojte odtokovou trubku a vodu pod dřezem, protože existuje možnost, že to bude bránit vašemu procesu. Není třeba odstraňovat velké plochy s instalací, která vybíhá ze zdi.

  Krok č. 4. Odstraňte staré dno skříně

  Vytáhněte spodní část skříně. Propíchněte díru rozpadajícími se materiály, hnijte a zvětšujte úhel doprava, dokud dno skříně nezmizí.

  Alternativně vložte skládací pilu nebo ruční pilu, která je vhodná pro dřezovou skříňku, a rozřízněte ji podlahou poblíž stran skříně. Vypáčte zbývající kousky včetně přilnavého materiálu uvnitř bočních stěn.

  Krok č. 5. Zabijte jakoukoli plíseň nebo plíseň

  Nastříkejte plíseň nebo plíseň, která roste uvnitř dřezu pod a kolem. Nejlepší by bylo, kdybyste použili tento seznam materiálů:

  • 1 šálek bělidla smíchaného s 1 galonem vody
  • (1 šálek boraxu smíchaného s 1 galonem horké vody)
  • Rovný ocet

  Naneste na formu nebo plíseň a nechte roztok působit na jeho povrchu asi 15 až 20 minut, než oblast lehce vydrhnete kartáčem s měkkými štětinami. Hned poté jej spláchněte vodou a starým hadříkem. Zajistěte důkladné opláchnutí, aby byly odstraněny nedostatky.

  Krok č. 6. Vyčistěte podlahu

  Vyčistěte podlahu dřezu, i když jste ošetřili formy. K setření použijte starý hadřík nebo pomocí malého vysavače s nástavcem vysajte nečistoty.

  Krok č. 7. Proveďte svá měření

  Změřte vnitřek skříně, kterou budete instalovat, délku i šířku. Pomocí truhlářského čtverce označte půlpalcovou překližku.

  Krok č. 8. Určete umístění potrubí

  Ujistěte se, že jste označili umístění trubek, které procházejí skříní. Ujistěte se, že jako šablonu pro měření použijete starý spodní díl a překližku podle toho naříznete.

  Přesná díra vám poskytne skvělý hotový výrobek. Pokud potrubí prochází stěnou, tento krok nemusíte dělat.

  Krok č. 9. Nainstalujte novou skříňku

  Zasuňte nový rám skříně do správné polohy pod umyvadlo. Zašroubujte šrouby použité ze starého rámu přes novou sadu, abyste získali oporu. Poté budete muset spustit korálky silikonového tmelu přímo podél jeho okrajů kolem jakéhokoli otvoru, abyste dokončili výměnu skříňky na dřez.

  Jak chránit dřezové skříňky před poškozením vodou

  Nainstalujte snímač úniku

  Tento typ detektoru je umístěn ve skříňce dřezu, která je ve skříni nastavena. Stejně jako detektory kouře detekuje únik vody ve skříni hned.

  Nikdy ignorujte zatuchlý zápach

  Je to špatná známka úniku. Když je dřevěná skříň mokrá, obvykle netrvá dlouho, než se plíseň nahromadí a zápach je detekovatelný.

  Vodotěsné kolem umyvadla

  Podívejte se na dřez, zda neobsahuje volné těsnění a praskliny. Pokud nějaké existují, opravte těsnění co nejdříve.

  Pokud dojde k úniku vody, může to způsobit vážné poškození. Ujistěte se, že je oblast pod umyvadlem vodotěsná. Špatná instalace může snadno vést k úniku vody.

  Závěr

  Jsme rádi, že vás vidíme v tomto bodě tohoto hodnotného čtení o tom, jak vyměnit umyvadlovou skříňku poškozenou vodou. Předpokládejme, že práci zvládne sám. V takovém případě by bylo nejlepší zavolat profesionála, aby se předešlo horším problémům s poškozenou skříňkou na dřez.