Řešení ložnice 101: Existuje matrace odolná proti plísním?

Plíseň je to poslední, co byste ve své matraci chtěli. Možná se ptáte „existuje matrace odolná proti plísním“, tak si ji přečtěte, abyste uspokojili svou zvědavost.

Většina povrchů, dokonce i naše matrace, je náchylná k růstu plísní. Plíseň je nejen nepříjemná pro oči, ale nepozorovaně může být destruktivní i pro naše zdraví.

Co způsobuje plíseň u tradičních matrací?

Tradiční matrace jsou snadným cílem plísní. Jejich materiály v kombinaci s nočním pocením a tělesným teplem vytvářejí vlhké a teplé prostředí pro růst a rozkvět plísní.

Problém je v tom, že plíseň roste na místech, která nejsou nutně viditelná na vaší matraci. Jinými slovy, proniká do hlubokých prohlubní materiálů uvnitř vaší matrace, kde číhají a tiše čekají na příležitosti, které se stanou vaší noční můrou.

Často si neuvědomujeme, že existuje problém nebo dokonce šance na problém, dokud se v ložnici nezačne linout zatuchlý zápach. Většina lidí nevěnuje pozornost, dokud nezaznamená nepříznivé zdravotní účinky způsobené plísní.

Problém s plísní rostoucí ve vašich matracích není něco, co můžete jen tak ignorovat – je to velmi vážný problém. Přemýšlejte o tom, jak trávíte asi 8 hodin denně ve své posteli, vystaveni plísním, které tiše rostou pod materiálem, ve kterém se nacházíte.

Dýcháte plíseň, když máte odpočívat, léčit se a obnovovat. Místo toho, aby byl v uvolněném stavu, bojuje proti cizím prvkům, které vdechujete, když v noci dýcháte.

Abyste měli pocit naléhavosti, pokud jde o problémy s houbami, zde je článek o tom, jak rychle roste plíseň, který si můžete přečíst.

Matrace odolná proti plísním

Protože plíseň je problém, který v našich matracích nikdy nechceme, všichni bychom chtěli mít něco, co mu odolává. Proto máme latexové matrace.

Latexová matrace je skvělou volbou pro lidi, kteří se obávají hrubého faktoru a zdravotních následků plísní. Přírodní latex je přirozeně antimikrobiální, což znamená, že v něm nemohou růst plísně, což z něj činí nejběžnější volbu materiálu pro nemocniční rukavice.

Nejlepší na ní je, že latex to dělá bez nutnosti přidávat do matrace nezdravé a nepříjemné chemikálie, protože je to její přirozená vlastnost. Latexová matrace má také jedinečnou strukturu, která umožňuje dobré proudění vzduchu skrz ni a podporuje dobré větrání a udržuje vlhkost mimo vaši matraci.

Vzhledem k tomu, že se vlhkost rychle odpařuje a dochází ke stálému proudění chladných a suchých vlasů, plíseň nebude mít šanci a prostor pro rozvoj. Matrace s pružinami a spirálami mohou také pomoci předcházet plísním, protože vytvářejí vrstvu prodyšnosti.

Zde jsou některé z matrací odolných vůči plísním, které byste chtěli mít:

1. Šťastná matrace

Využívá inovativní technologie a kreativně využívá materiály k navrhování matrace, která vám zajistí lepší spánek a zároveň pozitivně ovlivní životní prostředí.

Matrace Happy je cenově dostupná netoxická matrace, která poskytuje několik vrstev odolnosti proti plísním. Má vrstvu organické vlny, vrstvu organického latexu a kapsové pružiny, které umožňují odvádět tělesné teplo.

2. Brentwood home’s crystal cove matrace

Tato matrace má dobrou rovnováhu mezi nejnovější technologií spánku, protože má paměťovou pěnu naplněnou aktivním uhlím, přesně vyladěné spirály a přírodní prvky, jako je 100% přírodní latex Dunlop.

3. Matrace řady Naturepedic

Naturepedic vám nabízí řadu možností, pokud jde o matrace odolné proti plísním. Používá pouze vlnu a bavlnu s certifikací GOTS a latex s certifikací GOLS.

Jejich matrace nepoužívají lepidla, protože plíseň miluje jíst lepidla. Vše na nich je ustřižené, ručně šité nebo tepelně zatavené.

Prevence plísní v matracích

Nejlepší matrace odolná proti plísním je matrace, která se správně udržuje a je o ni dobře postaráno. Pokud si nemůžete pořídit matraci, která odolává plísním, měli byste s plísní bojovat sami podle těchto tipů.

 • Udržujte dobrou cirkulaci vzduchu na spodní straně matrace.
 • Používejte na matraci prodyšný potah.
 • Povolte světlo ve své ložnici.
 • Veškeré vlhké oblečení a ručníky udržujte v dostatečné vzdálenosti od matrace.
 • Rozsypaný materiál okamžitě ukliďte.
 • Povlečení perte každý týden.
 • Používejte prostěradla ze 100% organické bavlny.
 • Překlopte matraci každé tři měsíce.
 • Spusťte ve své ložnici čističku nebo odvlhčovač vzduchu.
 • Pravidelně vyměňujte polštáře.
 • Před spaním se osprchujte.
 • Převlékněte se do čistého a suchého oblečení, než půjdete do postele.
 • Nejezte ve své posteli.

Plyšové hračky se obvykle nacházejí v postelích, zejména v dětských postelích. Problém je, že jsou stejně jako matrace náchylné k růstu plísní.

Zde je článek o tom, jak dostat plísňový zápach z vycpaných zvířat, na který se můžete podívat.

Závěr

Náš každodenní život je každodenním bojem proti houbám, jako je plíseň. Všichni se snažíme, abychom se s těmito nepříjemnými vetřelci nesetkali a nevypořádali se s nimi.

Nyní, když byla zodpovězena otázka „existuje matrace odolná proti plísním“, můžeme získat kvalitní matrace, které nás ochrání před plísněmi. Nyní si budeme moci pořádně odpočinout a dobře spát.