Renovace 101: Jak vyměnit cihlové opláštění poškozené vodou

Pro ty, které zajímá, jak vyměnit vodou poškozené cihlové obklady, byste se měli podívat na tento článek. Toto užitečné čtení vám nabídne rychlý a zjednodušený způsob, jak to udělat, zvláště když jste začátečník a děláte věci samostatně. Zůstaňte v kontaktu s tímto čtením a odpovězte na několik otázek, o kterých byste možná právě teď přemýšleli, a my určitě zodpovíme vaše vyhrazené obavy.

Potřebné materiály

Než budete pokračovat v postupu, musíte mít kompletní sadu materiálů. Jakmile budete připraveni na níže uvedené kroky, můžete začít!

  • Zednická malta
  • Vodě odolná bariéra s hodnocením perm
  • Odlepte a přilepte membránu
  • Maltová síť

Kroky při výměně cihelného pláště poškozeného vodou

Krok č. 1. Zjistěte, zda cihla není vodotěsný výrobek

První věc, kterou musíte udělat, je vědět, zda cihla není vodotěsný výrobek. Jak zjistím, zda moje cihly nejsou vodotěsné? Budete vědět, že pokud je cihla nejpravděpodobnější porézní a může absorbovat vodu, je velmi pravděpodobné, že nebude možné zabránit vniknutí vlhkosti do zdi.

Krok č. 2. Zjistěte, zda vlhkost cihly

Identifikujte cihlu, která vzdává vlhkost. Pokud ano, znamená to, že za určitých podmínek zvenčí rychle schne.

Jedinou výjimkou je situace, kdy sluneční teplo dopadá na vlhkou cihlu. V některých případech je sluneční vlhkost z cihel tlačena za cihlovou zeď, pokud není odporová bariéra na místě neporušená. Cihlové opláštění na druhé straně bariéry může vést vaši zeď k riziku.

Krok č. 3. Použijte bariéru odolnou proti povětrnostním vlivům s hodnocením perm

Nejlepší by bylo, kdybyste na cihlovou zeď použili bariéru odolnou vůči povětrnostním vlivům. Vložte to prosím do zdícího spárovacího sáčku, aby vypadal úhledně.

Pomohlo by, kdyby se uvažovalo s odporovou bariérou s hodnocením permeabilnější než konvenční obal. Mít nižší rychlost permutace znamená větší pravděpodobnost, že za cihlou bude vlhkost, která může dosáhnout opláštění stěny a způsobit příliš velké poškození vodou.

Poznámka: Nejlepší bude, když tento postup provedete v horkém a vlhkém počasí.

Krok č. 4. Použijte bariéru pro odlupování a lepení

Další užitečný krok, můžete použít odlupovací a lepicí membránu pro vodotěsnou bariéru za cihlovým opláštěním. Membrána má obvykle trvalejší hodnocení menší než jedna.

Poznámka: Toto je volitelný krok. Je ideální pro budovy s přílišným pobytem na slunci. Příkladem toho je komerční budova, která nemá žádný převis.

Krok č. 5. Wall flash základny

Prostřednictvím lemování stěn by měl být použit na základnu zdi spolu s otvorem již poškozeným vodou, aby vlhkost mohla bezpečně odtékat.

Krok č. 6. Nainstalujte maltovou síť

V posledním kroku připevněte maltovou síť na dno prostoru cihlové zdi. Tento produkt je navržen tak, aby zachytil a zachytil cokoli, co spadne, zatímco je konstrukce cihlového pláště chráněna před veškerými úlomky.

Jak dlouho může vydržet zděná budova?

Cihla je pevný materiál. Když je nový, obvykle přežije s dlouhodobým stavěním za jakýchkoli okolností, jako je přírodní katastrofa nebo velký požár.

Mezitím u starých cihlových zdí postavených s tloušťkou dvou nebo tří vrstev mají tyto materiály tendenci vydržet o něco déle než budovy podepřené cihlovou dýhou. Proto byste měli mít pravidelný harmonogram inspekcí struktur, abyste poukázali na potenciální vodou poškozenou cihlovou zeď.

Známky poškození vodou za cihlovým pláštěm

Běžným znakem je, když je na povrchu cihly obvykle usazen nános bílé soli. Obvykle je to způsobeno nesprávnou konstrukcí a za tyto okolnosti může dodavatel.

Pokud značky nejsou viditelné, bude mnohem snazší napravit případné poškození vodou. Pokud však zachytíte poškození, pak to znamená, že zeď je nasáklá vodou. Je to způsobeno ucpáním drenáže a pak je voda nucena rozptýlit se skrz cihly.

Poznámka: Pokud na povrchu cihly objevíte krystalizující materiály, budete muset zavolat profesionála.

Proč někteří dodavatelé dělají takové chyby?

K této typické chybě dochází, když dodavatelé nedokáží odstranit další maltu zpoza cihel. Stává se to, když malta zaschne a dlouho nezasychá.

Mohu požádat o pomoc právníka?

Záleží na závažnosti poškození. Je možné mít velké množství peněz, protože budete zapojeni do některých právních kroků.

Je to možné, zvláště když jste si koupili dům nebo někoho, kdo vám postavil dům, aniž byste pracovali na svém pojistném krytí. Pokud k tomu dojde, buďte připraveni na jakékoli právní kroky proti protistraně.

Závěr

Nyní víte, jak vyměnit vodou poškozený cihlový plášť. Doufáme, že článek zodpověděl vaše otázky a řádně postupoval podle kroků k vyřešení vašeho domácího problému.