Průvodce majitelů domů: Jak vypadá toxická černá plíseň?

Vědět, jak vypadá toxická černá plíseň, vám umožní rychle je identifikovat a pomůže vám zabránit tomu, aby byly skutečným problémem! V důsledku katastrofy, jako je bouře nebo povodeň, mohou ve vašem domě růst plísně. Alarmující je, že plíseň může být toxická a představovat vážné zdravotní riziko pro vás a vaši rodinu.

Co je toxická černá plíseň?

První věc, kterou pravděpodobně potřebujete vědět, je, že ne všechny černé plísně jsou toxické. To, že je plíseň u vás doma černá, neznamená, že je toxická. Ne všechny černé plísně jsou život ohrožující.

Plíseň má řadu barev, které závisí na tom, na jakých materiálech roste. Přesto mějte na paměti, že černá plíseň, i když není toxická, může být alergenem. Proto je toxické nebo ne, odstranění a prevence plísní je vždy vhodnou a bezpečnější volbou pro všechny cestující.

Černá toxická plíseň, jinak známá jako Stachybotrys Chartarum, je vysoce toxický druh plísně. Uvolňuje mykotoxiny, toxickou chemikálii aktivní ve sporách plísní, a uvolňuje je do vzduchu. Po vdechnutí představuje vážné nebezpečí pro lidské zdraví.

Jeho nejčastější příčinou je nesprávné větrání. Další možností jsou úniky nebo záplavy, které delší dobu stagnují. Aby se mohl množit, měl by být zdrojem potravy s nízkým obsahem dusíku a vysokým obsahem celulózy.

Jak vypadá toxická černá plíseň?

Důležitá otázka, nad kterou byste se mohli zamyslet, je určitě o jejím vzhledu a oblíbeném místě, kde se dá růst. Toxic Black Mold je černá nebo extrémně tmavě šedá skvrna, která pokrývá konkrétní oblast, která byla poškozena vodou. Obvykle je to černá skvrna, která pokrývá oblast s vysokou vlhkostí.

Má kruhové vzory s kulatými koloniemi a skvrnitým vzhledem, i když může mít také nepravidelné vzory. Můžete si také všimnout tmavších vrstev, které procházejí světlejšími vrstvami plísní. Tato místa se pohybují od méně než jednoho palce do několika palců napříč.

Možné je také šíření ve formě soustředných kruhových vzorů. Většina skvrn od plísní se díky vlhkosti jeví jako lesklá nebo slizká. Pokud jsou však netěsnosti opraveny, forma by mohla vypadat sušší a někdy i práškovitá.

Někdy to může mít mírně nazelenalý nádech. Obvykle není texturovaný, což mu trochu připomíná skvrnu. Pamatujte, že plíseň nezanechává skvrny – pokud oblast vyčistíte plísní a stále na ní zůstanou tmavé skvrny, znamená to, že na povrchu stále zůstává toxigenní plíseň.

Poškození vodou je pravděpodobně hlavní příčinou vzniku plísní. Díky tomu jsou koupelny oblíbeným místem pro toxické černé plísně, protože se často setkávají s vodou z van, sprch a toalet. Vědět, jak odstranit plíseň způsobenou poškozením vodou, je cenná znalost, kterou se snaží většina majitelů domů mít.

Mohlo by to také ovlivnit oblasti s vysokými teplotami, vlhkostí a špatným větráním; kuchyně, mokré sklepy a prádelny mohou sloužit jako možná živná půda pro toxické plísně.

Má to vliv na vaše zdraví?

Černá toxická plíseň může způsobit zdravotní problémy. Uvolňuje mykotoxiny, které jsou známé tím, že způsobují pálení v plicích a krku, horečku, migrény, vyrážky, přetrvávající kašel a bolest na hrudi. Dlouhodobé vystavení toxickým plísním může vést k únavě, problémům s dýcháním, zánětu vedlejších nosních dutin a dalším bolestem dutin dutin.

Netoxické černé plísně jsou méně nebezpečné, i když stále mohou představovat zdravotní problémy. Mohly by způsobit alergické reakce, zejména u citlivých osob a osob s astmatem. Příznaky spojené s alergií jsou zvracení, nevolnost a krvácení z nosu a plic.

Říká se také, že černá toxická plíseň by mohla napadnout neurologický a duševní stav člověka. Mykotoxiny, které uvolňuje, mohou zabíjet neurony, ničit kognitivní schopnosti a způsobovat poruchy nervového systému, jako je třes nebo změny osobnosti.

Jak ji sami odstranit

Plíseň se může zakořenit na různém nábytku nebo předmětech ve vaší domácnosti. Bez ohledu na to, zda vidíte plíseň na matraci, stropu nebo zdi, zůstává jedna palčivá otázka – jak ji můžete odstranit?

Snadná odpověď je zavolat profesionála, aby jej bezpečně a odborně odstranil. Můžete také požádat odborníka, aby zkontroloval váš dům, pokud máte tušení, že s vámi existuje současně.

Pokud chcete ušetřit peníze a udělat to sami, zde je jednoduchý průvodce, kterého se můžete řídit:

Krok č. 1. Vyhledejte zdroj a příčinu vzniku plísně.

Krok č. 2. Vytvořte řešení pro boj s plísní ve spreji. Grapefruitový a čajovníkový olej patří mezi nejúčinnější dezinfekční prostředky v okolí, které nejsou toxické. Můžete také použít bělicí roztok.

Krok č. 3. Nasaďte si ochranné pomůcky, jako jsou ochranné brýle, obličejová maska ​​a rukavice.

Krok č. 4. Naneste čisticí roztok.

Krok č. 5. Vydrhněte oblast formy. Ujistěte se, že nezůstaly žádné skvrny nebo skvrny.

Závěr

Mít pracovní znalosti o typických domácích problémech, jako je plíseň, by mohlo sloužit jako mocná zbraň v arzenálu majitelů domů. Odpověď na to, jak vypadá toxická černá plíseň a jak ji odstranit, vám může pomoci vyřešit potenciální zdravotní riziko.

Žádná plíseň by ve vašem domě neměla být vítána, ať už je to černá plíseň nebo toxický druh. Se všemi by se mělo zacházet stejně – odstraněním a prevencí.