Proč z lednice uniká voda? 4 překvapivé důvody!

Chcete zjistit, proč z lednice uniká voda? Mezi nejčastější příčiny patří problémy související s ucpáním a nesprávným prouděním vody uvnitř chladničky. Vejdete tedy do své kuchyně a uvidíte louži vody. Poté jej vytřete, zatímco se ztrácíte v myšlenkách a přemýšlíte, kde je zdroj.

Stává se to ještě několikrát a po tom všem vytírání se rozhodnete, že máte dost. Když uvidíte, že se louže vždy zobrazuje vedle vaší lednice, použijete své schopnosti dedukce na úrovni Sherlocka k závěru, že viníkem je lednička.

Nyní, když víte, co způsobuje vodní louže. Další otázkou je proč? Ptáte se na to, protože někdy než problém vyřešíte, musíte nejprve zjistit jeho příčinu. Pokud se ocitnete v podobné situaci, máte štěstí. Tento článek vám poskytne odpovědi, které hledáte. Stačí se posunout a číst dál.

Proč z chladničky vytéká voda

Proč tedy z lednice uniká voda? Několik věcí může způsobit únik vody z chladničky. Pokud znáte tyto důvody, můžete se snadno rozhodnout, jaký postup podniknete. Můžete zavolat profesionála, který vám ledničku opraví, nebo to dokonce můžete udělat sami. V každém případě ušetříte spoustu peněz tím, že si nepořídíte novou ledničku, pokud byste mohli zjistit, co tyto úniky způsobuje, a něco s tím udělat.

Příčina č. 1. Ucpaná odtoková trubka

Odpovíme na náš hlavní dotaz „Proč z vaší lednice uniká voda?“ a dokonce obsahuje několik tipů, jak je zastavit. Při cyklu odmrazování se lednice zbaví usazování ledu a povedou vodu přes vypouštěcí trubku k odtokové vaně, aby se odpařila.

To je také místo, kam jde voda z kondenzace uvnitř vaší chladničky. Každopádně si můžete přečíst o tom, jak opravit kondenzační chladničku. Většina úniků vody je způsobena ucpanou odtokovou trubkou. Mohlo by to být způsobeno nečistotami a jinými částicemi z věcí, které jste vložili do chladničky, které spadly, což brání vodě proudit do odtokové nádoby, což způsobuje, že se usazuje na dně chladničky, dokud nevyteče.

Snadné řešení je odstranit odtokovou trubku za chladničkou a důkladně ji vyčistit a zajistit, aby voda mohla správně procházet. Pokud si všimnete, že voda stále neprochází trubicí, i když se ujistíte, že není ucpaná. Poté možná budete chtít zkontrolovat otvor, který vede k odtokové trubce, a ujistit se, že nedochází k ucpání.

Příčina č. 2. Nevyrovnaná lednice

Další možnou příčinou úniků vody bude, pokud vaše lednice nebude správně vyrovnána. Většina chladniček pracuje efektivně, pokud je mírně nakloněna dozadu. To znamená, že přední nohy by měly být o něco vyšší než zadní. Pokud je vaše lednice dokonale rovnoběžná s podlahou nebo, co je ještě horší, nakloněná dopředu, voda by nemusela téct tam, kde by se měla opravit.

Chcete -li to napravit, rychle posuňte přední nohy tak, aby se lednička poněkud nakláněla dozadu, než aby byla přesně na úrovni podlahy. Dobrou zásadou je, pokud se dveře chladničky rychle zavřou, když na ně zatlačíte minimální silou.

Příčina č. 3. Poškození odtokové vany

Voda může také vytékat kvůli poškozené odtokové vaně, která umožňuje kapat vodu na podlahu. Pamatujete si odtokovou trubku, o které jsme mluvili dříve, a jak vede k odtokové vaně? Poškozená odtoková vana je stejně dobrá jako žádná odtoková vana. Co byste tedy měli udělat, je jít do zadní části chladničky, vyjmout odtokovou vanu a zkontrolovat ji.

Tento je také další snadno opravitelný. Stačí zkontrolovat a hledat poškození, jako jsou praskliny nebo díry, odkud by mohla vytékat voda. Pokud uvidíte nějaké poškození, pak nezbývá než sehnat náhradu. Pokud nemůžete pro svůj model chladničky získat přesně ten stejný, buďte kreativní. Dokud pojme vodu z vaší chladničky a vejde se na místo původního odtoku, můžete jít.

Příčina č. 4. Problémy s přívodem vody

Tato část platí pouze v případě, že má vaše lednička vestavěný dávkovač vody nebo výrobník ledu. Zde se dozvíte, jak fungují výrobníky ledu, pokud je neznáte. Bez ohledu na to mají tyto typy ledniček vodovodní potrubí, které je k nim připojeno. Nejprve zkontrolujte těsnost a poškození vodního potrubí za chladničkou.

Pokud zjistíte, že voda uniká, zkontrolujte, zda je vše řádně dotaženo, nebo vyměňte hadici. Přívodní potrubí vody může být také zablokováno ledem uvnitř chladničky, aby se zabránilo proudění vody. Pokud tomu tak je, rozmrazte chladničku, ujistěte se, že je uvnitř vše čisté a čisté, a poté zkontrolujte, zda nedochází k úniku.

Příčina č. 5. Nesprávné proudění vzduchu

Únik vody z vaší chladničky mohl být také způsoben nesprávným prouděním vzduchu. Například, co se stane, když dáte do lednice tolik věcí. Pokud tomu tak je, vzduch nebude proudit ve všech oblastech chladničky. V lednici by se pak hromadil led a bránil správnému odtékání vody ven.

Řešením je nevkládat do chladničky tolik věcí a udržovat je vždy čisté a uklizené, aby vzduch správně proudil. Abyste se zbavili usazování ledu, rozmrazte ledničku a využijte to jako příležitost uspořádat její obsah a vyčistit ji.

Může vám pomoci pochopit, kolik stojí oprava lednice.

Závěrečná slova

Na konci tohoto článku doufám, že jste se dozvěděli důvody, proč z chladničky uniká voda. Děkuji moc za přečtení až do konce. Jste oceněni! Na druhou stranu, pokud máte trochu času, můžete si přečíst další články o tom, jak opravit únik freonu v mini ledničce a jak odstranit škrábance z nerezové chladničky.