Proč voní moje lednička? 7 překvapivých důvodů!

Otázka zní: Proč mi lednice voní? Důvodů, proč lednice voní, může být několik.

K zamezení zápachu můžete použít deodorizéry nebo osvěžovače v chladničce, ale je ještě lepší identifikovat zdroj zápachu místo jeho jednoduchého maskování.

Jak jsem zmínil, existuje mnoho důvodů. Možná je vaše lednička jen špinavá; a vyžaduje to jen hluboké čištění. Existují případy, kdy jste jídlo uložili nesprávně. Ať je to cokoli, přátelé, toto má řešení.

Chcete -li tedy o tomto tématu vědět více, čtěte dále!

Běžné důvody, proč voní moje lednička

Špinavý zápach ve vaší lednici může způsobit několik věcí. Pokračujte ve čtení, abyste zjistili nejčastější důvod zápachu, abyste věděli, který z nich je s největší pravděpodobností problémem s vaší ledničkou.

Důvod č. 1. Špinavá lednice

Hlavním důvodem zápachu jsou zbytky jídla, které jsou naskládány uvnitř chladničky. Pravidelné čištění je důležité, aby se zabránilo zápachu. Doporučujeme to udělat před naplněním lednice potravinami.

Vyprázdněte chladničku a vyčistěte ji houbou namočenou v jemném saponátu nebo octu. Nezapomeňte vyčistit kliku, malé zákoutí a zákoutí, kde by mohly zůstat zbytky jídla, jako v rozích polic nebo zásuvek, stejně jako těsnění dveří.

Vzít na vědomí; při čištění povrchů chladničky byste neměli používat toxické čisticí prostředky ani bělidla. Důvodem je, že tyto výrobky mohou poškodit plastové části chladničky nebo ji nažloutnout.

Důvod č. 2. Nesprávné skladování potravin

Problém s zápachem může pocházet z jídla se silným zápachem. Proto musíte zajistit, aby byly potraviny správně skladovány v uzavřené nádobě.

Důvod č. 3. Nádrž na špinavou vodu

Pokud je vaše chladnička navržena s dávkovačem vody a voní jako chemikálie, může to znamenat, že musíte vyčistit nádržku na vodu. Také budete možná muset změnit filtr. Znovu se v uživatelské příručce dozvíte, jak to udělat.

Důvod č. 4. Lednici je třeba odmrazit

Pokud byste chladničku nerozmrazili správně, akumulace námrazy by negativně ovlivnila její provoz. Je to proto, že teplota již nebude konzistentní a dokonce ani uvnitř chladničky. Znamená to, že neudrží chladicí řetězec.

Tloušťka mrazové vrstvy na výparníku chladničky nesmí překročit 2 mm. Rovněž byste jej měli rovnoměrně rozmístit po zadní stěně interiéru chladničky.

Jinak by to mohlo znamenat, že nastavení termostatu je příliš vysoké. Může to také znamenat, že při zavírání dveří nebude těsnění dveří sedět rovnoměrně nebo pevně.

Pokud zavřete dveře, měli byste také zkontrolovat, zda jeho světlo stále svítí. Důvodem je, že světlo vydává teplo, které je dostatečné k tomu, aby způsobilo problémy s teplotou.

Například může vaše lednice extrémně vychladnout nebo způsobit nadměrné mrazy. Při kontrole světla můžete smartphone umístit do ledničky se zapnutou kamerou a zavřít dveře.

Důvod č. 5. Vadný kompresor

Pokud vaše chladnička produkuje horký nebo spálený zápach, problémem může být její kompresor. Je však možné, že jeho motor nepracuje správně. To platí zejména v případě přehřátí. Jako takový potřebujete dostatečnou mezeru mezi zdí a chladničkou, aby bylo umožněno správné proudění vzduchu.

Je také ideální pravidelně odstraňovat veškerý prach, protože by se mohl hromadit kolem kondenzátoru a kompresoru. Při čištění můžete použít měkký kartáč nebo suchý hadřík. Kromě toho můžete také zkontrolovat, zda zápach z plastů pochází z krabice vložené do kompresoru.

V takovém případě je nutné sejmout kryt. Poté zkontrolujte stav spouštěcího relé. Před čištěním oblasti nezapomeňte nejprve odpojit chladničku od napájení.

Důvod č. 6. Příliš vysoká nebo příliš nízká teplota v chladničce

Úplně první věc, kterou můžete udělat, abyste se zbavili zápachu, je zkontrolovat teplotu vašeho spotřebiče. Pokud není dostatečně chladno, může v potravě růst plíseň nebo ji mohou kontaminovat různé bakterie, jako je salmonela.

Na druhou stranu, pokud má příliš nízkou teplotu, může kvůli hromadění mrazu vydávat vlhký zápach. V každém případě musíte zkontrolovat, zda jeho termostat funguje správně. Jinými slovy, musíte zkontrolovat, zda není lednice příliš studená.

Chcete -li to provést, vyjměte žárovku termostatu z místa, kde je namontován. Poté umístěte konec snímače termostatu do sklenice naplněné studenou vodou a kostkami ledu. Poté musíte upravit nastavení termostatu pomocí jeho ovladače. V případě, že se nezapne, znamená to, že je třeba jej vyměnit.

Důvod č. 7. Tvorba plísní

Plíseň může růst v jakémkoli prostředí, zejména ve vlhkých podmínkách. To může snadno kontaminovat potraviny, a tím způsobit zápach. S ohledem na to je důležité okamžitě vyhodit všechny produkty, kterým vypršela doba použitelnosti.

Je to zábal!

Výše uvedené faktory jsou běžnými důvody, proč má lednička zapáchá. Můžete také zkontrolovat, zda tomu tak je u vaší lednice. Nebojte se o zápach příliš mnoho, protože mnoho způsobů může pomoci se ho zbavit.