Proč v mé sušičce nejsou žádné vlákna? 6 úžasných tipů, které musíte vědět!

Víte, proč v mé sušičce nejsou žádné vlákna? Tento článek vám pomůže se o tom dozvědět. Prach hromadící se pouze na sítu na vlákna a lapač vláken bez žmolků ukazují na závažnější problém.

Může to být vodítkem, že žmolky se v sušičce hromadí, když na sítu na žmolky nejsou žádné žmolky po pouhé fázi sušení, nebo zda se žmolky nenacházejí na špatné straně síta. Nedostatek žmolků na této lapači a síti také naznačuje ucpaný větrací otvor sušičky.

Zpětný tlak způsobí přehřátí zdroje tepla, pokud se ve větracím otvoru sušičky a v dutině sušičky hromadí vlákna. V případě přehřátí by se vlákna zachycená v sušičce mohla rychle vznítit. Čištění síta na vlákna během každého sušicího cyklu je kritické, stejně jako kontrola odvzdušňovacího otvoru, zda je zde na sítu velmi málo vláken po jednom sušení. Chcete-li odstranit vlákna ze sušičky, musíte provést několik kroků, takže pokračujte ve čtení tohoto článku, abyste se dozvěděli více.

Proč ve vaší sušičce nejsou žádné vlákna?

Sušičky jsou jednoduchá zařízení. Bezpečnostní zařízení navržená tak, aby zabránila zkratům, přehřátí, pádu s odemčenými dveřmi a silným otřesům, představují většinu složitosti. Všechno je jednoduché. Topné těleso ohřívá sušičku, buben se otáčí a horký vzduch (s žmolky) uniká ventilačním otvorem. Oblečení se v důsledku tohoto postupu vysuší. Pokud však oblečení nesuší, i když jsou součásti v provozu (buben se otáčí a oblečení se zahřívá), nejpravděpodobnější příčinou je ucpání žmolky.

Žmolky brání pohybu teplého, vlhkého vzduchu ze sušičky, zachycují vlhkost a brání sušení oděvů. Na druhou stranu, ucpávání Lint obvykle není tak snadné najít a vyřešit, jak si možná myslíte. Žmolky se mohou skrývat na různých místech v sušičce, včetně oblastí, které byste neočekávali nebo které byste si nemysleli zkontrolovat. Postupujte podle těchto tipů, abyste odstranili vlákna a zjistili, proč v mé sušičce žádné vlákna nejsou.

#1. Odstranění sítotisku

Nejprve je však nutné odstranit síto na vlákna. To lze nalézt v blízkosti spodní části kapsy ve dveřích nebo na pravé zadní straně horního panelu u většiny sušiček. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení se zdá, že Lint znepokojuje celý ventilační systém sušičky. Síto na vlákna je nejfantastičtější možností, jak odstranit vlákna ze systému před celosystémovým problémem. Pokud byl žmolek dostatečně silný, aby byl považován za látku, čekali jste příliš dlouho na jeho odstranění, což může přispět k vašim problémům s ventilací. Po třech naplněních sušičky byste měli vytáhnout a otřít síto na vlákna.

#2. Odstraňte lapač vláken

Toto pouzdro na prach je umístěno na základně otvoru síta na prach. To je trubice, která fouká vzduch přes síto, aby zachytila ​​vlákna. Pokud pouzdro na vlákna není na požadované úrovni nebo síto na vlákna není dostatečně často čištěno, může se pouzdro naplnit a zablokovat prachem. Kdykoli k tomu dojde, je proudění vzduchu ze sušičky omezeno a mnohem více vláken se dostane ven ventilačním otvorem, což může způsobit další potíže. Dívejte se do krytu na vlákna pouze s vypnutou obrazovkou a v případě potřeby použijte svítilnu. Až to uvidíte, budete muset vyčistit nahromaděný žmolek nebo sklad.

#3. Odstraňte potrubí na konci sušičky

Po důkladném prozkoumání hloubek krytu na vlákna prozkoumejte proudění vzduchu sušičkou. Pokud vysychání trvalo ještě dlouho, je čas prozkoumat potrubí. Trubka sušičky je skutečně dlouhá (a krátká) široká trubka, která vede ze zadní části sušičky k něčemu jako větracímu otvoru sušičky. Linka je běžně složena z rýhované ohebné fólie se svitky pod sušičkou. Pokud se uvnitř vedení sušičky nahromadí dostatek vláken, aby se ucpalo, budete ho muset vyčistit.

#4. Vyjměte potrubí z větrací strany

Po vyčištění jednoho konce potrubí sušičky pokračujte nebo odstraňte některá další omezení. Větrací otvor za, vedle nebo nad sušičkou je s největší pravděpodobností tam, kde se připojuje potrubí sušičky. Zde má horký a vlhký vzduch ze sušení oděvů bezpečně odcházet ven. Na několika místech se může zablokovat vlákny. Ujistěte se tedy, že jste odpojili potrubí sušičky od výfuku a prohlédněte jej z obou stran. Odstraňte velké shluky nebo usazeniny na stěnách potrubí.

#5. Sání ventilace by se mělo vyčistit

Dalším krokem bylo blíže identifikovat sání ventilace. Prohlédněte odvzdušňovací otvor, když je kanál odpojen, a zkontrolujte, zda není ucpaný vlákny. Pokud tomu tak je, jemně vytáhněte nahromaděné vlákna nebo vyčistěte vnitřek ventilačního otvoru. Větrací otvory sušičky mohou obsahovat síto nebo filtr zachycující vlákna, které je třeba pravidelně čistit, nebo dokonce samotný ventilační otvor se může vlákny ucpat natolik, že jím nemůže proudit vzduch. Možná vás také budou zajímat větrací otvory sušičky.

#6. Vyčistěte venkovní větrací otvory

Nakonec najděte umístění větracího otvoru sušičky mimo dům. Kouřovod je kritický pro řízení vlhkosti a teploty v domácnosti a teplý, mokrý vzduch sušičky se nesmí dostat do domu. . Vyhledejte otvor, kde vystupuje větrací otvor sušičky, a poté jej zkontrolujte. Pokud máte problémy s prouděním vzduchu ze sušičky po provedení všech předchozích fází, vlákna pravděpodobně stavěla právě na této poslední součásti systému.

Protože je mříž obecně chrání, je vnější větrací otvor pro takovou sušičku oblíbeným místem pro vytváření vláken. Rošt chrání drobná zvířata mimo dům, ale mohl by bránit toku vláken a jejich hromadění. Pokud jste svědky byť jen jednoho výskytu tohoto problému, pravidelně čistěte vnější větrací otvor, protože to naznačuje, že větrací otvor je náchylný k hromadění vláken na roštu.

Je to obal!

Jsme rádi, že jste se dozvěděli, proč v mé sušičce nejsou žádné vlákna. Když v sušičce nenajdete žádné žmolky, je tato situace příznakem něčeho hrozného, ​​takže se musíte řídit výše uvedenými tipy, abyste odstranili žmolky ze sušičky, aby bylo vše v pořádku. Děkujeme, přátelé, že jste s námi zůstali. Možná si také budete chtít přečíst o tom, jaká je nejlepší přenosná sušička a jak sušičku odpojit.