Proč topení do auta fouká studený vzduch? 7 překvapivých důvodů!

Proč topení do auta fouká studený vzduch? Ohřívač auta fouká studený vzduch z mnoha důvodů, včetně nedostatečné chladicí kapaliny, problémů s jádrem ohřívače, ucpaných nebo rozbitých ovládacích prvků ohřívače, nefunkčního termostatu, úniku vody, odpojené nebo ztracené hadice přívodu vzduchu, netěsnosti nebo ucpání jádra ohřívače.

Tento problém s autem může z mnoha důvodů nechat lidi poškrábat se na hlavě. Pokud topení auta náhle vyfoukne studený vzduch a uprostřed zimy netopí, je to něco, co vás frustruje. Nespolehlivé topení auta může způsobit, že zimní měsíce jsou dokonce nesnesitelné. Pojďme se tedy ponořit hlouběji a pochopit každý z důvodů, proč topení auta fouká studený vzduch.

Důvody, proč vaše auto topení fouká studený vzduch

Zde jsou důvody, proč vaše auto topení fouká studený vzduch.

#1. Nedostatečná chladicí kapalina

Vozidlo používá chladicí kapalinu skládající se z 50 procent vody a 50 procent nemrznoucí kapaliny, která ochlazuje motor zejména v letních měsících. V zimě, po nastartování topení, začíná chladicí kapalina v motoru a jádru topení a vhání teplý vzduch do auta. Tento uvolněný pocit je cítit během několika minut se zahřátým motorem. Chladicí kapalina se zahřívá a vyzařuje teplo v interiéru. U studeného vzduchu, který nepřetržitě vyfukuje, musíte zkontrolovat hladinu chladicí kapaliny. Automobil s nízkým obsahem chladicí kapaliny zabraňuje přenosu tepla do topného tělesa a vytváří teplý vzduch.

#2. Problémy s jádrem ohřívače

Problémy s topením auta jsou často spojeny se složitostí jádra topení. Chladicí kapalina neprochází jádrem topení správně a vzduch v motoru ventilátoru se k němu nedostane. Nebo dochází k menšímu ucpání hadiček ohřívače. Jádro ohřívače je chladicí systém připomínající kompaktní radiátor. Skládá se z hliníkového nebo mosazného potrubí, které vede horkou chladicí kapalinu dovnitř a ven, spolu s ventilátory rozptylujícími teplo v chladicí kapalině.

Topné jádro je zodpovědné za odmrazování vozidla, včetně vytápění. Obvykle se nachází v nejzadnější části palubní desky. Vaše auto, které nefouká teplý vzduch do kabiny s přijatelnou hladinou chladicí kapaliny, způsobuje problém s jádrem topení. Dávejte pozor na možné známky, pokud je něco v nepořádku s jádrem topení auta. Tyto příznaky mohou zahrnovat sladkou a ovocnou vůni, mlhu v autě, auto, které velmi rychle spotřebuje chladicí kapalinu, a přehřívání motoru.

#3. Ucpané nebo rozbité ovládací prvky topení

Ovládací tlačítka mohou přestat fungovat poté, co se přilepí. Výměna ovládacích tlačítek je nutná při přijatelné hladině chladicí kapaliny, ale bez problémů s jádrem topení. Tento ventil je přímo pod digestoří a funguje jako spínač zapínání a vypínání topení. Vozidlo se může zaseknout, když fouká chladný vzduch do kabiny, pokud díl nefunguje správně.

#4. Nefunkční termostat

I když zahřejete motor, měřidlo termostatu v „C“ již odpovídá poškozenému nebo nefunkčnímu termostatu. Tato část, která nesignalizuje vůz s teplým motorem, by znamenala, že chladicí kapalina nepřechází a neposkytuje teplo. To je, když vzduch zůstává klidný; termostat je levná a snadná oprava. Pokud chcete, aby zařízení rychle fungovalo, nainstalujte nový termostat.

#5. Únik vody

To je další důvod, proč vaše auto topení fouká studený vzduch, protože existuje mnoho částí, kde dochází k netěsnostem, takže zkontrolujte chladič, vodní čerpadlo a hadici, zda nejsou dále poškozeny. Kterákoli z těchto tří, které vznikají při úniku, je způsobena špatně fungujícím topením automobilu. Jedná se o praktické topení do auta, které zpříjemní a zahřeje zimu. Pokud k těmto problémům dojde, zavolejte do spolehlivého autoservisu. Člověk se blíže podívá na topný systém a hned vyřeší problémy s autotopem. Nikdy problém neignorujte, jinak může přinést levné a významné problémy.

#6. Odpojená nebo uvolněná hadice přívodu vzduchu

Pokud je připojen pod kapotou vozidla, zkontrolujte stav hadice sání vzduchu. Pryžová hadice přivádí čerstvý vzduch do motoru, začíná venku správně běžet a správně dýchat, protože to je nezbytné, aby stroj při spalování paliva ve válcích vydával teplo. Pokud jedete kolem, ale nemáte připojenou hadici, vůz se může přehřát a nemusí fungovat tak, jak potřebujete, protože to je něco, co nechcete. Takže utáhněte věci, které se zdají spojené nebo uvolněné, abyste věděli, zda to situaci vyřeší. Možná si také budete chtít přečíst o tom, jak rychleji zahřát topení auta.

#7. Zaseknutý regulační ventil ohřívače

Proč topení do auta fouká studený vzduch? Je to také proto, že uzavřený regulační ventil topení způsobuje, že vozidlo fouká spíše chladný než teplý vzduch. Neotevírejte toto, pokud nemáte žádné zkušenosti s opravou vnitřního vozidla. Nebo může způsobit poškození nebo se zranit, když se popálí horkou párou. Nejlepším řešením je prohlédnout si jej s odbornou pomocí. Vyčistěte ji také podle potřeby, aby se správně zafixovala a znovu ji nechte zahřát.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte mnoho důvodů, proč topení do auta fouká studený vzduch. A ve chvíli, kdy k tomu dojde, musíte myslet na tyto důvody, které vám pomohou to napravit. Pokud jej nemůžete opravit svépomocí, zavolejte profesionálního specialistu na autoservis nebo jej nechte odnést na místo, kde jej opraví více. Tímto způsobem se vrátí do funkčního stavu. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak moc opravit topení auta a topení auta, které nefouká horký vzduch.