Proč sušička při provozu zapáchá? 3 nejlepší důvody!

Ptáte se, proč sušička při běhu zapáchá? Je to z několika důvodů, jako je nahromadění vláken ve vyčerpávajícím otvoru, páchnoucí oblečení nebo škůdci, kteří pronikají do této části. Takový zapáchající sušák je nejen nepříjemný, ale také přenáší zápach na čisté prádlo.

Chlupy, které se hromadí, omezují proudění vzduchu a podporují růst plísní. Důkladné čištění pomáhá odstranit nahromaděné nečistoty a zároveň řeší problém, proto se řiďte některými tipy pro odstraňování problémů, které eliminují, identifikují a předcházejí zápachu v sušičce, která zapáchá.

V tomto případě je přesné určení vůně sušičky záhadou, ale pouze pochopení běžných příčin vás dovede ke konkrétním řešením. Je toho mnohem víc, co se můžete naučit, takže je nejlepší se v tomto článku ponořit dále!

Důvody, proč vaše sušička při provozu zapáchá

Níže jsou uvedeny důvody, proč sušička při provozu zapáchá:

#1. Usazování vláken ve výfukovém otvoru

Nikdy nevynechávejte každoroční čištění ve větracím otvoru sušičky, jinak by se ve výfukovém otvoru mohly hromadit vlákna, protože to také omezuje proudění vzduchu. Při špatné cirkulaci dochází k rozvoji plísní a plísní, protože sušička tak dobře nevysychá kvůli nedostatečnému proudění vzduchu.

#2. Infiltrace škůdců

Zajímá vás, proč sušička páchne, jako by v ní něco zemřelo? Je to proto, že zvířata se do výfukového otvoru dostávají pomocí vnějšího ventilačního otvoru, který vytváří hnízdo v jeho krytu.

#3. Zapáchající oblečení

Zpocené věci nebo oblečení se zapáchajícími skvrnami nejsou v pračce vždy čisté. To znamená, že v sušičce vydávají svůj zápach, díky čemuž za chodu strašně páchne, protože ohřátý proud vzduchu je nositelem zápachu.

Další pachy v sušičce a jejich příčiny

Nic se nevyrovná pocitu převléknout se do čistšího oblečení a natáhnout se do postele s čerstvým prostěradlem. Ale je to vážný problém, když oblečení páchne jako prostěradlo nebo benzín. Spousta lidí by za své smradlavé oblečení svalila vinu na pračku. Níže jsou uvedeny další pachy v sušičce a jejich příčiny.

#1. Spálená guma

Spálená guma je způsobena dvěma příčinami: pokyny pro péči jsou nezbytné. Je snadné hodit oblečení dovnitř a myslet si, že je vše v pořádku. Nicméně jednou z nakládaných položek je syntetický textilní materiál, protože nesnese vysokou teplotu, podobně jako jiné tkaniny. Stačí ji pověsit do sucha nebo snížit teplotu v sušičce podle pokynů pro péči a můžete vyrazit. Sušička také postrádá zápach spáleniny jako guma kvůli zkratu drátu.

Zkontrolujte tedy napájecí kabel v sušičce, zda není vadný. Odkrytý nebo roztřepený drát může zanechat kolem něj gumu. Napájecí kabel potřebuje další výměnu, takže při tom buďte zvlášť opatrní. Při vypínání sušičky se vyhněte úrazu elektrickým proudem.

#2. Plíseň

Po otevření dvířek sušičky okamžitě pronikne vlhký a plesnivý zápach. Jde o to, že při řešení tohoto problému existuje jen málo oprav. Zápach je obvykle způsoben mokrým oblečením, které zůstalo v sušičce delší dobu před jejím spuštěním. Klíčem je zde udržet zařízení v pohybu, aby jeho opětovné zapnutí trvalo jen několik sekund. Může však způsobit bolesti hlavy, které napravují páchnoucí sušičku. Pokud nenecháte mokré oblečení nějakou dobu v sušičce, ujistěte se, že se nehromadí žmolky a nezplesnivělo.

Vytáhněte síto proti žmolkům a odstraňte veškeré žmolky viditelné kolem. Při vysávání lapače vláken otřete obrazovku suchým ručníkem, odstraňte vlákna a použijte vysávací hadici. Dalším profesionálním návrhem je provést rychlé opravy navlhčení ručníků pomocí bílého octa. Spusťte zařízení pomocí ručníku, protože se tento zápach snižuje, což představuje snadné a bezpečné řešení. Umyjte je hned poté, aby se nepřichytily jako ocet.

#3. Něco hoří

Funky zápach, který přichází v sušičce, může být docela nebezpečný. Pokud je zápach spáleniny ze sušičky, okamžitě problém řešte. Nechte problém vyřešit odborníkem, jinak může dojít k požáru domu. Zavolejte odborníky, aby sušičku přestali používat, dokud nebude zjištěn nebezpečný zápach.

#4. Zápach plynu

Whydryer zapáchá při provozu kvůli úniku plynu, zápachu, který může způsobit záchvat paniky. Ale více než to může být způsobeno problémem s filtrem nebo ventilací. Bez ohledu na problém zavolejte odborné techniky, pokud náhle ze spotřebiče ucítíte plyn nebo kouř. Zapalovač se zhorší, pokud v oblečení cítíte plyn.

Problémem může být narušení vyčerpávajícího systému nebo špinavý filtr. Když ucítíte podobný zápach petroleje, když zařízení neběží, může to být tím, že se plynový ventil nezavírá. Vypněte plyn ve svém domě a vyhledejte nejvhodnější možné služby. Možná vás také bude zajímat informace o zápachu plynu ze sušičky, ale ve vedení nedochází k žádnému úniku.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte, proč sušička při provozu zapáchá; může to být plyn, něco hoří, plíseň, infiltrace škůdců, hromadění vláken a páchnoucí oblečení. Ale pomoc profesionála je při posouzení problému obrovská. Okamžitě si naplánujte schůzku, abyste problém vyřešili. Přečtěte si související články; vědět, co je to tepelná pojistka na sušičce a jaká velikost plynového potrubí pro sušičku.