Proč se sušička Samsung nezapne? 3 překvapivé důvody!

Máte obavy, proč se sušička Samsung nezapne? Problém nastává, když je zapnutá dětská pojistka, když je spálený motor, vadné válečky, prasklá napínací kladka a poškozený motor.

V každé domácnosti by sušička Samsung přestala být utrpením. Tolik oblečení je potřeba sušit a sušička na to nestačí. Při pokusu o opravu něčeho je důležité zjistit, co je nesprávné.

Sušičky Samsung kombinují nejvýraznější vlastnosti celého vesmíru. Takové spotřebiče splňují nejen vaše požadavky na oblečení díky svému nádhernému vzhledu, ale zahrnují také různé možnosti sušení, které se hodí ke každé sušičce Samsung. A neboj se, má drahá. Snažím se vás informovat o menších problémech a řešit je. Podívejme se hlouběji na to, proč se sušička Samsung nezapne.

Důvody, proč se vaše sušička Samsung nezapne

Přestaňte více přemýšlet o tom, proč se sušička Samsung nezapne. Je to jednoduchý úkol opravit sušičku, která nefunguje, pochopením tohoto článku. Níže jsme uvedli všechny možné příčiny tohoto problému a také řešení, jak tento problém vyřešit.

#1. Zkontrolujte dětskou pojistku

Pokud však vaše sušička Samsung neběží, termostat a další funkce fungují správně, pravděpodobně jste měli zapnutou možnost dětského zámku. Můžete si také všimnout, že vaše pračka Samsung svítí, ale nelze ji jen tak zapnout.

Dětská pojistka je bezpečnostní opatření, které zabrání dětem v praní cyklů tím, že uzamkne tlačítko napájení na pračce. Problém je v dětském zámku, když chcete podnítit proces, ale nikam se nedostanete! Zkontrolujte, zda se v přední části ovládacího panelu nenachází symbol připomínající dítě nebo zámek; pravděpodobně by se vedle toho mělo zobrazit „ON“, pokud byl aktivní, nebo „OFF“, pokud není. Toto znamení může mít podobu usmívající se tváře v závislosti na typu vybavení, které máte.

Tlačítko dětské pojistky lze vypnout dvěma různými způsoby. První metoda zahrnuje stisknutí a mačkání tlačítek ovládacího panelu po dobu asi 3-5 sekund nebo odpojení na 1 minutu před jeho opětovným zapojením. Pokud se vám nedaří sušičku vypnout, nahlédněte do uživatelské příručky a před dalším pokusem odpojte kabel ze zásuvky.

#2. Poškozené ložisko bubnu

Pamatujete si na okamžik, kdy jste se podívali na vnitřek bubnu vaší sušičky? Mnoho jeho součástí může být spáleno a nahrazeno.

Nemělo by se otáčet, pokud se ložiska skutečně po celou dobu zhoršila. Pokuste se odšroubovat kteroukoli stranu nebo otvor (podle toho, jak je stroj složitý), pak to začněte originálně zakrucovat pomocí ničeho kromě svých paží k testování všech těchto ložisek, aniž byste se museli obtěžovat to celé rozebrat.

Může mít vadné ložisko, pokud otáčení bubnu generuje zvláštní škrábání nebo pískání. Pokud dáváte přednost ruční opravě, začněte otevírat pouzdro a vyměňte opotřebovaná ložiska. Pokud to však nepotřebujete, jednoduše požádejte odborníka, aby tuto práci provedl, protože je to komplikované. Jakmile vyměníte opotřebované ložisko bubnu, začněte zapojovat sušičku do zásuvky ve zdi a poté na sušičce spusťte prázdný cyklus, abyste zjistili, zda se sušička zapíná. Čerstvé ložisko na bubnu napomáhá jeho hladkému otáčení a udržuje tak vaši sušičku v dobrém provozním stavu

#3. Rozbitý bubnový kluzák

Jedním z nejzásadnějších důvodů, pokud se sušička nezapne, je problém s bubnovým kluzákem. Už jste to slyšeli. Sušička během posledních dnů vydává nezaměnitelný zvuk. Ať už se pokusíte opravit cokoli, nikdy to nepřestane chrastit, bouchat nebo škrábat a vaše oděvy se mohou nakonec trochu potit, protože buben se neotáčí správně!

Není to vždy zařízení, které musíte vyměnit; často je to jen pár obnošených kousků, které musíte vrátit, abyste měli svůj domov opět online. Jednou z takových součástí jsou kluzáky, které jsou obvykle vyrobeny ze silikonových nebo pryžových materiálů pro jejich dlouhou životnost v náročných podmínkách, jako je sušička, kde se teplota a jiné předměty na sebe stlačují současně!

Kdykoli se tyto kluzné součásti v důsledku rozsáhlého používání sušičky postupně opotřebovávají, nastává chvíle, kdy se vaše sušička Samsung nezapne a vydává mnoho různých zvuků. Proto místo opravy bubnového kluzáku je lepší jej vyměnit za nový bubnový kluzák Samsung, aby vaše sušička správně fungovala. Zde je důvod, proč sušička při omývání vydává hluk.

Je to obal!

Z tohoto článku se dozvíte, proč se sušička Samsung nezapne? No, doufali jsme, že se tomuto článku vyhýbáte na jeden zátah. Výše jsme zmínili tři hlavní důvody: dětská pojistka, bubnový kluzák a bubnové ložisko. Jakýkoli problém s těmito součástmi způsobuje, že se sušička Samsung nezapne. Děkujeme, přátelé, že jste s námi, nezapomeňte to sdílet se svými přáteli, pokud se vám tento článek líbí. Nejlepší je také vědět, jak opravit sušičku, která se neodstřeďuje, a pračky Samsung.