Proč se můj petrolejový ohřívač stále vypíná? 6 úžasných oprav!

Proč se můj petrolejový ohřívač stále vypíná, je otázka, kterou někdo klade velmi úzkostným tónem. Váš případ se neliší, ale musíte co nejdříve opustit své starosti, protože jsme tu, abychom vám představili několik řešení tohoto běžného problému s torpédovým petrolejovým ohřívačem.

Torpédový ohřívač je příkladem ohřívače s nuceným oběhem vzduchu a poskytuje vám obrovské množství tepla, které vám pomůže vyrovnat se s chladným počasím.

A ano! Mohou se stát náchylnými k různým nemocem jako my lidé. Proto je třeba je každou sezónu zkontrolovat a vyléčit elektrikářem. Ale řekli jsme několik jednoduchých řešení, která si můžete vyzkoušet sami, aniž byste museli utrácet dolary za volání profesionála. Začněme!

Co dělat, když se petrolejový ohřívač stále vypíná?

Jsme si vědomi frustrace, když vám topidlo v mrazivých teplotách odmítá pomoci. Proto můžeme snadno uhodnout, že jediné, co chcete, je odpověď na otázku, proč se můj petrolejový ohřívač neustále vypíná. Přečtěte si názvy a snadné opravy částí petrolejového ohřívače a přivítejte vás v útulných a pohodlných prostorách.

#1. Vzduchové čerpadlo

Tato životně důležitá část je navržena tak, aby řídila množství nasávaného paliva z petrolejové nádrže a posílalo jej do spalovací sestavy. Potřebujete zkontrolovat vzduchové čerpadlo, abyste zjistili netěsnosti nebo vadný rotor. Sestava PCB také způsobí, že se ohřívač po zapálení vypne, pokud je tlak příliš nízký nebo příliš vysoký. Nejprve otočte ovladač BTU do horní polohy a po umístění krytu koncového filtru sejměte zátku tlakoměru.

Poté uchopte a nainstalujte měřidlo příslušenství ideální velikosti, aby se vešlo na váš ohřívač. Nyní otočte ohřívač a nechte motor běžet na nejvyšší otáčky. Mezitím změňte tlak pomocí plochého šroubováku. Otáčejte pojistným ventilem ve směru hodinových ručiček pro zvýšení tlaku a proti směru hodinových ručiček pro snížení. Řešení problému s tlakem bylo tak jednoduché. Možná vás také bude zajímat výměna čerpadla.

#2. Palivový filtr

Musíte mít představu o důležitosti palivových filtrů, aniž byste o tom něco četli. Ale musíte také vědět, že jeho údržba je nutností, abyste se vyhnuli ucpání palivového potrubí a nesprávné funkci kabeláže vypínače. Ohřívač se bude nadále vypínat nebo se v důsledku toho nezapne. Odstraňte dva šrouby z každé strany pomocí křížového šroubováku a sejměte boční kryt. Po odpojení vodičů od vypínače jej rozeberte. Odpojte také palivové potrubí od hrdla filtru. Nyní jste všichni připraveni propláchnout filtr. Po vyčištění topidlo znovu smontujte a nezapomeňte zkontrolovat palivové potrubí, zda nemá díry nebo praskliny.

#3. Elektrické přípojky

No, musíte zavolat elektrikáře, aby zkontroloval tento druh problému. Ale počkejte, prohlédněte si viditelná poškození, než zaděláte na svůj rozpočet. Ale spoje mezi DPS a fotobuňkou vyléčí profesionál. Také se ujistěte, že ohřívač má připojení ke zdroji 120V & 60 Mz.

#4. Fotobuňka

Fotobuňka může být kořenem mnoha problémů, jako je náhlé vypnutí a zapnutí. Nejprve musíte odstranit boční kryt ohřívače a poté z něj kabely tlačítka napájení. Odpojte také kabeláž od jističe a fotobuňky. Zkontrolujte fotobuňku a vyčistěte ji. Vyměňte článek za nový, pokud je viditelné nějaké poškození, a tentokrát jej nainstalujte opatrně do obou držáků.

#5. Pilotní světlo

Zhasne kontrolka vašeho topení hned po zapálení? Co způsobuje zhasnutí kontrolky? No, toto znamení znamená, že máte špatný termočlánek. Nainstalujte si nový, abyste si užili teplo produkované kontrolkou, která svítí trvale modře se žlutou špičkou.

#6. Sada filtrů

Možná si neuvědomujete, že přívod vzduchu, výstup a filtr na vlákna je třeba vyčistit poté, co je ohřívač v provozu po dobu nejméně 500 hodin nebo dvou měsíců. Odstraňte horní plášť ohřívače a ochranný kryt ventilátoru. Vyjměte přívod vzduchu a vyčistěte jej mýdlovým roztokem. Odstraňte manometr a kryt koncového filtru, abyste vyčistili prachový filtr a výstup vzduchu.

Několik běžných problémů s petrolejovým ohřívačem

  • Nízké množství nebo kvalita paliva způsobuje ucpání otvoru a hořáku. Ohřívač se tak neustále vypíná, zatímco vás nechává bojovat proti chladu.
  • Snímače přehřátí a náklonu společně staví zeď před nehodami, ale někdy jsou hlavním důvodem vypnutí.
  • Přívodní kabel ohřívače nesmí být příliš dlouhý, protože zvyšuje elektrický odpor a frustraci ze zamotání. Nainstalujte kabel standardní velikosti a nechte ohřívač volně vyfukovat teplo.
  • Řídící deska torpédového ohřívače může být důvodem, který brání nepřetržitému provozu ohřívače. Rozbitá součást nebo poškozené kabely jsou možnými příčinami vadné řídicí desky a výměna je jediným řešením.

It’s A Wrap!

Proč se můj petrolejový ohřívač stále vypíná, to teď není věc. Tato příručka pokryla všechny možné problémy a jejich opravy. Přesto, pokud si myslíte, že váš problém není vyřešen, požádejte o pomoc technika. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak spustit ohřívač Mr a proč se můj torpédový ohřívač stále vypíná.