Proč se můj ohřívač vody v bazénu stále vypíná? 5 překvapivých důvodů!

Ptáte se, proč se můj ohřívač vody v bazénu neustále vypíná? Termostat ohřívače může být rozbitý nebo nesprávně nastavený. Zatímco v případě závady zapalovače na ohřívači bude hořák sotva schopen zapálit. Nedostatek vody a napájení může také způsobit, že se ohřívač neustále vypíná.

Ohřívače bazénů jsou složité součásti bazénových strojů. Toto je základní aspekt bazénu, protože má na starosti čištění vody, což zahrnuje vytlačování vody přes filtraci a zachycování nečistot. Aby se zabránilo rozvoji mikrořas, ohřívač také řídí pohyb vodního proudu.

Skutečnost, že prakticky každý bazénový ohřívač se náhle vypne, je typický problém. Je to způsobeno různými faktory, které budou popsány níže. Začněme.

Důvody, proč se ohřívač vody v bazénu stále vypíná

Červencové koupání si zpříjemníte používáním bazénových ohřívačů a umožníte využívat bazén delší dobu. Je zvláště účinný v prvních teplejších měsících, kdy teploty začínají stoupat, ale zůstávají nízké, a na začátku podzimu, na konci léta, kdy teplotní změny začínají klesat. Kvůli nadměrnému používání bazénových ohřívačů někdy vykazují některé běžné problémy; nejčastější je vypínání. Ale nepropadejte panice, pokud nevíte, proč se můj ohřívač vody v bazénu neustále vypíná. Níže jsme diskutovali o všech možných příčinách, které vedou k tomuto problému. Pojďme se na ně podívat!

#1. Nedostatek napětí

Zde je jeden z nejčastějších důvodů vypnutí ohřívače bazénu. . Kdykoli motor topení nedostává dostatek elektřiny, stane se to. Nesprávné připojení může například vést k tomu, že se ohřívač bazénu bude neustále vypínat. Na vině může být také uvolněný vodič nebo vadný kondenzátor. Nedostatek napětí v ohřívači bazénu může způsobit několik faktorů. Chcete-li to napravit, budete muset najmout odborníka, který prozkoumá kabeláž motoru, zda nejsou závady.

#2. Problémy s oběžným kolem

Oběžné kolo ohřívače je rotační nástroj, který pomáhá ohřívači odpařovat vodu z filtračního systému. Ohřívač přestane fungovat a začne bzučet, pokud se oběžné kolo neotáčí. Oběžné kolo je vypnuto kvůli tomuto problému, kvůli kterému se váš bazénový ohřívač stále vypíná. K tomu dochází, když se do oběžného kola zachytí odpad nebo oděv. Tyto faktory by bránily schopnosti oběžného kola vykonávat jeho typické funkce. Odpojte ohřívač bazénu a vyčistěte vše, co ucpalo oběžné kolo, aby znovu fungovalo. Pokud toho nemůžete dosáhnout nezávisle, měli byste si najmout odborníka. Kliknutím na tento odkaz zjistíte, proč můj elektrický ohřívač bazénu nefunguje.

#3. Přehřáté čerpadlo

Nové ohřívače bazénu jsou určeny k tomu, aby se vypnuly ​​vždy, když je ohřívač bazénu zapnutý, ale neohřívá se, čímž se zabrání přehřátí motoru. Termoelektrický doběh tuto funkci spíná. Pokud se ohřívač i nadále vypíná, zkontrolujte tento spínač a vyměňte všechny závady.

Je také možné, že přetížený tepelný spínač funguje správně, ale motor je jednoduše přehřátý. Chcete-li zjistit zdroj přehřátí, budete si muset najmout odborníka, který ohřívač zkontroluje. Pokud nejste informováni o problémech s elektrickým proudem, nemusíte se pokoušet čerpadlo opravit. Přehřáté čerpadlo je jednou z běžných příčin vypnutí ohřívače bazénu. Tento problém můžete vyřešit výměnou a opravou čerpadla. Zde je návod, jak vyřešit problém s přehřátým motorem bazénového čerpadla.

#4. Neadekvátní základní nátěr

Existuje mnoho případů, kdy se ohřívač bazénu ještě nevypnul, ale přesto se zdá, že se tak stalo, což vede k nedostatku tekoucí vody. Pokud se ocitnete v této situaci, budete muset doplnit palivo do topení. Nechání vody protékat přes bazénový filtr a čerpadlo je nasávání. Nedostatek plynu nebo paliva může vést k tomu, že se vaše ohřívače bazénu budou neustále vypínat.

#5. Nadměrná spotřeba energie

Dalším důvodem, proč se váš ohřívač bazénu neustále vypíná, je nadměrná spotřeba energie. Přijdou okamžiky, kdy konkrétní domácí zařízení provozujeme častěji než ostatní, a tato zařízení spotřebovávají veškerý proud, takže zbývajícím spotřebičům nezbývá nic k využití. To může mít za následek ztrátu elektřiny v domácnostech a zbývá jen malé množství proudu pro položky, jako je systém vytápění bazénu. A v této situaci by čerpadlo buď nefungovalo, nebo by se náhle přerušilo.

Nejprve musíte optimalizovat spotřebu elektřiny vašeho domácího zařízení, aby se spustilo čerpadlo topení. Zatímco pokud bude výpadek elektřiny ve vašem okolí problémem, měli byste se poradit s místním poskytovatelem energie, aby vám nahlásil výpadek a požádal o rychlé řešení. To jsou všechny problémy, které mohou způsobit neočekávané vypnutí čerpadla topení. Předpokládejme však, že jste obeznámeni s výkonovými elektronickými spínači a zařízeními. Tento problém můžete vyřešit výměnou vadného ohřívače čerpadla za nový. Zjistěte, jak funguje ohřívač bazénu.

It’s A Wrap!

Doufáme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a po jeho přečtení všichni lépe pochopíte, proč se můj ohřívač vody v bazénu neustále vypíná. Výše jsme diskutovali o všech možných příčinách tohoto problému. Děkujeme, přátelé, že jste s námi na konci, nezapomeňte tento článek sdílet se svými přáteli, pokud se vám líbí.