Proč se můj ohřívač nezapne? 7 šokujících důvodů!

Proč se můj ohřívač nezapne? Je to způsobeno poruchou termostatu, špatným tahem induktoru v motoru, trhlinou ve výměníku tepla a nesprávnou instalací nebo konstrukcí potrubí.

Vzhledem k tomu, že chcete zapnout termostat, aby byl dům útulný a teplý, náhlé zapnutí topení, které se neděje, je nějak znepokojivé.

Tento článek vás provede tipy pro odstraňování problémů s ohřívačem. Za předpokladu, že se budete řídit těmito radami, nebude již nikdy problém, že se ohřívač nezapne. Zejména pokud zavoláte odbornou pomoc, lze to podle potřeby snadno opravit. Pokud teplota začne klesat, zůstaňte uvnitř v teple.

Důvody, proč se ohřívač nezapne

Níže jsou uvedeny důvody, proč se můj ohřívač nezapne, i když jste jej zapnuli.

#1. Motor se špatným tahem induktor

Tahový induktor nebo malý motor vyprazdňuje tepelné výměny svého plynu s ohledem na předchozí cykly. Pohybuje také plyny vznikající při spalovacím procesu. Pak je ale potřeba jej vyměnit, pokud se s ním něco pokazilo. Ve zpětném toku induktoru tahu se odebírají vzorky spalin pro kontrolu účinnosti hořáku. To zahrnuje stav ve výměníku tepla.

#2. Porucha v termostatu

Pokud termostat nereaguje, i když jej zapnete, je to způsobeno úplně jinými problémy. Systém se po vypnutí napájení správně nezapojí. Pokud používáte dvířka pece, správně je zavřete. Vstup není v peci těsný; spínač ve dveřích blokuje zapnutí topení. Vyměňte baterie uvnitř termostatu, pokud si myslíte, že baterie dodávají energii. Zde jsou běžné problémy s termostatem ohřívače vody.

#3. Prasklina ve výměníku tepla

Zlom ve výměníku tepla není způsoben poruchou pece. Stále to sníží účinnost, pokud bude dostatečně silné. Prasklý výměník tepla indikuje ještě jeden problém selhání pece, protože to zahrnuje omezené proudění vzduchu připisované nečisté součásti. Ve skutečnosti je to složitá situace. Pokud dojde k prasknutí výměníku tepla, okamžitě jej vyměňte.

U tepelného výměníku je obsah oxidu uhelnatého. CO se vylije, když praskne; každý se tedy necítí dobře a v extrémních podmínkách. Mohlo by vás to také zabít, takže v tomto případě poškozený výměník tepla vyměňte. Pokud pec překročí původní stav, vyměňte ji za pronájem topných služeb od odborníků.

#4. Není v souladu s instalací nebo designem potrubí

Problém nemusí být v ohřívači, ale v potrubí topné jednotky, které to způsobuje. Instalace a návrh vhodného potrubí je značný úkol. Většina dodavatelů a stavitelů HVAC od poskytovatelů služeb vytápění používá zkratku při měření a instalaci potrubí. Spoléhají také na pravidlo palce. Pokud budete mít štěstí, budete mít potrubí správné velikosti a správně jej nainstalujete. Systém však není tak efektivní, jak se očekávalo, ale bude fungovat. Správným přístupem je zavolat pomoc při opravě při poruše součástí systému HVAC. Pouze oni mohli restrukturalizovat potrubí. Nebo budete znovu čelit podobnému problému.

#5. Mrtvé tepelné čerpadlo

Téměř všechny komponenty mohou z různých důvodů dopadnout špatně. Porucha startovacích součástí může zabránit správnému fungování vašeho ohřívače. Navíc systém nebude vytápět dům a bude vyžadovat výměnu. Pravidelná kontrola a správná údržba vás vedou k další identifikaci problémů s ohledem na tyto komponenty ještě předtím, než selžou. Brzy se vyhněte drahým opravám, jako jsou tyto.

#6. Nízká hladina chladiva

Hladina chladiva v ohřívači může klesnout. Pokud k tomu dojde, tepelné proužky přicházejí častěji, než se očekávalo. Tepelné pásy by mohly vést ke značným účtům za energie. A to není nikdy dobrá zkušenost. Pokud se se zvýšením frekvence objeví tepelné proužky, zvyšte náplň chladiva. Při nižších úrovních se může kompresor přehřívat až do jeho selhání. Je levnější opravit netěsnosti a dobít místo výměny kompresoru. Je také nákladově efektivní vyměnit systém za jiný namísto použití chladiva R-410A. V tomto ohledu sledujte během zimní sezóny stav ohřevu pásu nebo pomocných zařízení.

#7. Přebytek v plynu

Specifikace jsou v množství plynového zařízení, které musí spálit. Zařízení potřebuje během instalace kalibraci. Tímto způsobem bude fungovat správně nebo přestane fungovat v nevhodnou dobu. Pokud je méně než dvacet stupňů a venku je led, znamená to, že bude kvílet vítr. Pec, která není správně kalibrována, spaluje přebytečný plyn. Pokud k tomu již nějakou dobu dochází, je to tehdy, když v zimním měsíci přeplatíte plyn a kotel se přehřeje. To způsobí, že se cyklus trochu přepne. Analýza spalování vyžaduje, aby se číslo 2 objevilo během ročních kontrol pece.

It’s A Wrap!

Nyní jste se dozvěděli všechny důvody jako odpověď na otázku „proč se moje topení nezapne“? Ve chvíli, kdy zažijete nějakou situaci, už víte, co dělat dál. Ale víc než to, pokud se věci zhorší, vyhledejte pomoc od profesionálů!

Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak zapnout ohřívač vody a jak vypnout ohřívač vody.