Proč se můj bazénový ohřívač stále vypíná? 5 zajímavých důvodů!

Ptáte se, proč se můj ohřívač bazénu stále vypíná? Musíte vědět, že ohřívač bazénu je složité zařízení. Je nezbytnou součástí bazénu, který čistí vodu. To se provádí filtrováním vody, která jím prochází, aby se zachytily nečistoty.

Ohřívač je také ten, který zvládá cirkulaci vody, takže se nebudou tvořit a růst řasy. Ale problém, který se může vyskytnout u všech bazénových ohřívačů, je jejich náhlé vypnutí – vypnutí, termín používaný k označení této situace. Tento problém může být způsoben různými důvody, které prozkoumáme v tomto příspěvku. Je toho mnohem víc, co se můžete naučit, takže je nejlepší se v tomto článku ponořit dále!

Důvody, proč se ohřívač bazénu stále vypíná

V této části probereme nejčastější příčiny vypínání ohřívače bazénu. Přečtěte si níže a zjistěte, co je s největší pravděpodobností případ jednotky, kterou máte doma. Proč se tedy můj bazénový ohřívač stále vypíná?

#1. Nedostatečné napětí

Je to hlavní příčina vypnutí ohřívače. K tomu dochází, když motor nedostává stejné napětí. Některé z důvodů, které mohou vyplývat z tohoto problému, zahrnují nesprávné zapojení. To způsobí, že se váš ohřívač vypne každých přibližně deset sekund. Uvolněný vodič nebo mizerný kondenzátor mohou také způsobit nedostatečné napětí v ohřívači bazénu. Pokud je to případ vašeho zařízení, musíte se obrátit na odborníka, aby zkontroloval případné chyby v kabeláži čerpadla.

#2. Čerpadlo přehřátí

Výrobci navrhují moderní ohřívače bazénu tak, aby se automaticky vypnuly, když běží bez tepla, protože to může způsobit přehřátí čerpadla. To je možné díky spínači tepelného přetížení. Pokud se tedy ohřívač stále vypíná, je třeba zkontrolovat spínač tepelného přetížení a vyměnit jej, pokud je vadný. Tento spínač může také fungovat správně a samotné čerpadlo se přehřívá. Zavolejte technika a nechte si zkontrolovat ohřívač bazénu, abyste zjistili, proč se jednotka přehřívá. Pomohlo by, kdybyste neřešili problémy s pumpou, když vám chybí elektrické znalosti. Můžete si také přečíst o tom, co je třeba hledat u přehřívajícího se čerpadla.

#3. Komplikace oběžného kola

Oběžné kolo je rotační nástroj určený k vytahování vody z filtru. Pokud dojde k poruše a neotáčí se, ohřívač také přestane fungovat a bude vydávat bzučivý zvuk. Takže jeho nesprávná funkce v podstatě vypne oběžné kolo. K tomu dojde, když úlomky nebo jiné předměty zablokují oběžné kolo, což bude bránit pohybu oběžného kola. Chcete-li tento problém vyřešit, odstraňte ohřívač bazénu. Poté odstraňte vše, co způsobuje zablokování. Profesionál je nutný, když to nezvládnete sami.

#4. Příliš vysoká spotřeba energie

Další příčinou selhání bazénového ohřívače je extrémně vysoká spotřeba energie. Občas jsou některá zařízení v provozu častěji než jiná. V takovém případě tyto spotřebiče odeberou veškerý proud, aby fungovaly, což je pro ostatní spotřebiče včetně vašeho tepelného čerpadla příliš malé. Pokud k tomu dojde, vaše tepelné čerpadlo se nespustí. Může také způsobit jeho náhlé vypnutí. Pro tento problém je potřeba vyrovnat spotřebu spotřebičů, které máte doma, aby se ohřívač bazénu chytil. Pokud je tomu tak, můžete také zavolat energetické společnosti a nahlásit nedostatek energie.

#5. Špatné základní nátěr

Váš ohřívač bazénu se také nemusí vypnout. To je, když je průtok vody nedostatečný, ale ohřívač bazénu cítí, že ano. V takovém případě vyžaduje ohřívač naplnění. Toto je proces, kterým může voda protékat filtrem, než se dostane k čerpadlu. To jsou běžné problémy, které mohou způsobit náhlé vypnutí čerpadla ohřívače. Máte-li dostatečné znalosti o elektrických vypínačích a spotřebičích, můžete problém s ohřívačem bazénu vyřešit sami.

Oprava ohřívače bazénu

Pokud svou jednotku správně opravíte a zároveň ji budete přiměřeně udržovat, může vám vydržet až 10 let nebo déle. Nejen to, ale také budete moci maximalizovat jeho energetickou účinnost. Při montáži ohřívače, zejména těch, které zahrnují jeho elektrické připojení, musíte získat pomoc od licencovaného elektrikáře.

Bazénové ohřívače mohou skvěle fungovat s maximální cirkulací vzduchu, pokud jsou umístěny na volném místě bez okluzí. Při instalaci ohřívače je třeba zvážit místo, kde hodláte instalovat ohřívač bazénu. Umístěte jej prosím na rovný povrch v blízkosti filtračního systému a vašeho bazénu. Zajistěte, aby proudění vzduchu ve zvoleném místě bylo omezené. Přibližně se doporučuje umístění asi 25 stop od vašeho bazénu. Opět, pokud si nejste jisti opravou jednotky, je nejlepší zavolat profesionály. Můžete také nahlédnout do manuálu poskytnutého výrobcem.

Je to obal!

Když se ptáte, proč se můj ohřívač bazénu stále vypíná, ujistěte se, že jste nastavili všechna potřebná nastavení, aby váš ohřívač bazénu fungoval správně. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak nainstalovat ohřívač bazénu a jak ohřívač bazénu funguje.