Proč se moje sušička neotáčí? 5 překvapivých důvodů!

Pokud sušička neodstřeďuje ani po zapojení do sítě, první otázka, která vás napadne, je, proč moje sušička neodstřeďuje? Pokud tedy zjistíte, že prádlo po ponechání v sušičce je promočené, nebojte se. Důvodů, proč se buben sušičky neodstřeďuje, může být několik. Nemusíte se bát, protože zde budeme hledat všechny důvody, proč sušička neodstřeďuje. Tento článek také vysvětlí tipy a triky, jak vyřešit technický problém sušičky.

Sušička je bezesporu nezbytným spotřebičem každé domácnosti. Šetří čas a energii. Sušička vám usnadní práci a vy se již nemusíte starat o prostor potřebný pro sušení mokrého prádla. Jakýkoli problém v sušičce však může způsobit potíže, stejně jako tento.

Pokud žijete v malém bytě, musíte být hluboce znepokojeni. Než zavoláte o pomoc servisní společnost, zkuste problém se sušičkou vyřešit sami. Určitě vám to ušetří čas a peníze. Nyní se na to pojďme podívat hlouběji!

Proč se vaše sušička neodstřeďuje?

Tak proč se moje sušička neodstřeďuje? Níže je uvedeno pět důvodů, proč se buben sušičky neotáčí:

Důvod č. 1. Odpojená sušička

Než se podíváte na technické závady na sušičce, zkontrolujte, zda je sušička zapojena do zásuvky. Většinu času se zástrčka spotřebiče uvolní: takže přestane fungovat. Pokud je sušička zapojena do zásuvky, ale stále nefunguje, zkontrolujte, zda nevypadl jistič. Pokud domácí napájení funguje, budete muset zkontrolovat spínač. Vezměte jakýkoli funkční spotřebič a zapojte jej do tohoto vypínače. Pokud selže, můžete poruchu spínače vyloučit. Zavolejte elektrikáře, aby spínač opravil nebo vyměnil. V případě, že vypínač není selhal a váš připojený spotřebič funguje, je chyba s největší pravděpodobností ve vaší sušičce. Vědět, jak opravit sušičku, která se neodstřeďuje.

Důvod č. 2. Vadný dveřní spínač

Sušička začne pracovat, jakmile obdrží signál z dveřního spínače. Spínač dvířek sušičky určuje, zda jsou dvířka otevřená nebo zavřená, a přenáší vstup do ovládacího panelu. Když se dveřní spínač poškodí a již není schopen přenášet signály do ovládacího panelu, sušička nebude fungovat. Vadný spínač dveří sušičky poznáte snadno. Když zavřete, rozsvítí se kontrolka dvířek sušičky. Pokud tato kontrolka a buben sušičky nefungují, budete muset vyměnit dveřní spínač. Můžete také použít multimetr na dveřním spínači k potvrzení jeho poruchy. Dveřní spínač najdete poblíž filtru na vlákna. K otevření budete potřebovat šroubovák, před prací na zařízení nezapomeňte jednotku vypnout.

Důvod č. 3. Poškozený pás sušičky

Nejčastějším důvodem, proč se sušička neprotáčí, je poškozený pás sušičky. Tento problém je výrazně větší u starých modelů sušiček. Nejnovější modely sušiček mají odolnější a robustnější pásy, které dlouho vydrží. Při dalším používání se však tyto řemeny opotřebovávají a mohou se roztahovat a poškodit. Kdykoli pás ztratí spojení s bubnem a poškodí se, sušička spotřebuje energii a motor bude fungovat. Během provozu uslyšíte hluk z motoru sušičky. Buben vaší sušičky se však nebude otáčet.

Pro potvrzení natažení a poškození pásu otevřete sušičku a pomocí ruky otáčejte bubnem. Pokud se buben točí bez námahy, potvrzuje to poruchu. Vypněte sušičku a vytáhněte horní víko. Jakmile uvidíte pás sušičky, pečlivě jej prohlédněte. Pokud je řemen opotřebovaný, poškozený nebo natažený, bude nutné jej vyměnit. Pás sušičky můžete zakoupit v jakémkoli místním železářství. Ujistěte se však, že kupujete ten, který se hodí k bubnu vaší sušičky. Nejlepší je také vědět, jak vyměnit pás sušičky.

Důvod č. 4. Zaseknutá kladka

Při ruční kontrole bubnu sušičky jste si všimli, že se neotáčí nebo má při otáčení odpor; je nejpravděpodobnější, že sušička zadřela buben. Nejčastějším důvodem zadření bubnu je zlomená kladka. Kladka drží řemen na místě a zabraňuje jeho sklouznutí. Pokud vaše sušička během provozu vydává hluk a přestane odstřeďovat uprostřed cyklu, znamená to poruchu řemenice. Řemenice vyžaduje povlak nebo mazivo pro otáčení řemenu. Pokud je pro správnou funkci řemenice nedostatečné mazivo, začne produkovat hluk a nakonec přestane fungovat. Pokud se řemenice poškodí kvůli nedostatku maziva, možná ji budete muset vyměnit.

Důvod č. 5. Selhal motor

Pokud dojde k poškození motoru sušičky, kontrolky na sušičce se rozsvítí. Neuslyšíte však žádné zvuky motoru a nebude fungovat ani buben sušičky. Bude to vyžadovat výměnu motoru. Je lepší nechat tuto práci provést profesionálem, protože je s ní spojeno mnoho bezpečnostních rizik. Hádejte, proč sušička při bubnování vydává hluk.

Je to obal!

V tuto chvíli byste měli vědět, proč se moje sušička neotáčí. Pokud sušička neodstřeďuje, můžete snadno identifikovat a opravit problémy. Pokud jste kdykoli zmateni, zavolejte profesionála. Nezkoušejte žádnou techniku ​​na vlastní pěst, protože vaše bezpečnost je prioritou.