Proč se moje pračka neotáčí? 9 překvapivých důvodů!

Proč se moje pračka netočí? Existuje mnoho důvodů, a ty mohou být způsobeny některými uživateli generovanými problémy, které byste měli adekvátně řešit. Mohlo by to být způsobeno řemeny, které se nenatahují, uhlíkovými kartáči, které se opotřebovávají, a elektronickými moduly, které to způsobují.

Vskutku to může být náročné, pokud vaše pračka nebude odstřeďovat, zvláště pokud jste to nejvíce potřebovali. Jak můžete dokončit prádlo, když se to stane? Asi tě napadne koupit něco nového. Ale myslím, že to není možné, pokud víte, jak to opravit.

Nemyslete si, že hlavní příčinou problému s předením je ovládací část. Je lepší číst dále, abyste věděli, co s tím dělat. Vyžaduje to vědět, kde hledat problémy, než je napravíte pomocí podložky. Takže bez dalších řečí začneme!

Důvody, proč se pračka neotáčí

Níže jsou uvedeny důvody, proč zvážit, proč se moje pračka neotáčí:

#1. Směr vyvážení

Směr vyvážení je jedním z běžných důvodů, proč se pračka neotáčí, k čemuž často dochází každý den, pokud je nová a v záruce. Může se stát, že elektronika ostřikovače detekuje nějaké enormní zatížení. A tím zastaví proces odstřeďování. Mějte na paměti, že elektronické ovládací prvky jsou citlivé na problémy s vyvážením. Tehdy pračka zastaví mycí cyklus. Správnou věcí je znovu rozložit zátěž, než to zkusíte znovu.

#2. Blokované filtry

Ucpané filtry jsou také jednou z příčin problémů s odstřeďováním spolu s vypouštěním. Po vytažení filtru vyčistěte vypouštěcí čerpadlo ostřikovače. Ale pak buďte opatrní, protože může zaplavit mycí místnost. Pokud potřebujete odbornou pomoc, kontaktujte inženýra. Udělejte to, abyste pomohli vyřešit problém.

#3. Zaseknuté drobné mince nebo dětské hračky

Pračka, která nevypouští vodu, také znamená, že se neodstřeďuje. Najděte příčinu tohoto problému, když budete kopat hlouběji. Možná existují malé mince nebo dětské hračky, které se dostanou do potrubí čerpadla. Blokují vstupy nebo výstupy, kde dochází k problému s vypouštěním. Pokud funguje vypouštěcí čerpadlo ostřikovače, použijte multimetr. V případě potřeby zkontrolujte rotor.

#4. Vadná pračka

Spousta problémů může způsobit, že pračka nebude odstřeďovat jiné než výše uvedené problémy. Je jen na vás, zda je vyřešíte sami, nebo zavoláte odborníka. Obraťte se na vyškoleného odborníka, pokud si nejste jisti, co dělat, protože je vyškolen v oblasti tachomotorů, elektronických řídicích modulů, čerpadel, kondenzátorů, motorů a mnoha dalších. Vězte, že podložky nejsou vždy stejné. Proto je nezbytné diagnostikovat problém, i když to nikdy není snadné.

#5. Problém s motor

Hnací motor může způsobit potíže při odstřeďování, i když je promíchání podložky přijatelné. Režim otáčení motoru se spálí, i když funkce míchání fungují správně. Nejlepším řešením je najmout odborníka na výměnu motoru.

#6. Vadný spínač víka

Vadný spínač víka je problém s myčkou s horním plněním. Spínač víka signalizuje pračce, pokud víko není správně uzavřeno. Pokud nyní zastaví svou práci a pračka se neotáčí, znamená to, že došlo k problému, který je třeba vzít v úvahu jako bezpečnostní opatření. Přečtěte si, kde koupit spínače víka pro ostřikovače a kde koupit spínač víka pro pračku Whirlpool.

#7. Nevyvážená zátěž

Nevyvážená náplň je jednou z příčin, proč se pračka neotáčí, a pokud uklízíte těžké předměty, jako je pelíšek pro domácí mazlíčky, osušky nebo pohodlí. Pak se něco shlukuje do mrzuté a velké hroudy. Ale ve skutečnosti může nevyvážená zátěž způsobit opačný problém, například neúčinný cyklus, který se nezastaví. Možná vás bude zajímat, jak vyrovnat podložku.

#8. Motorová spojka

Pryž a plastové materiály jsou důvodem, proč se motorové páry opotřebovávají. Tento pár motoru je v hřídeli motoru a převodovce podložky s přímým pohonem. Odtoky a voda mohou způsobit, že se pračka nebude hýbat nebo rotovat. Jakmile se motor ostřikovače spustí, uslyšíte hlasitý a bzučivý zvuk. Přesto je spojka při výměně drahá a stojí kolem dvaceti dolarů. Demontujte hnací motor a před montáží nového vytlačte starou spojku.

Nyní to vyžaduje, abyste otevřeli přístupový panel, včetně skříně pračky. Demontujte také hnací motor a vypouštěcí čerpadlo. Potom dejte vše zpět přesně tak, jak to bylo před chvílí. Není to jednoduchá práce, protože může vyžadovat pomoc servisních techniků. Pro jednoho kutila, jako jste vy, to může být náročná a nebezpečná práce. Všimněte si také, že elektrická zařízení mohou držet elektrický náboj, i když jsou odpojena. Najměte si profesionála, který spojku vymění, pokud se jedná o problém s podložkou. Může být také užitečné vědět, že pračka LG při odstřeďování vydává hlasitý zvuk.

#9. Rozbité čerpadlo

Čerpadlo ostřikovače posouvá vodu z ostřikovače po vypouštěcí hadici, kde napouštíte vanu. Když se voda v důsledku činnosti čerpadla dostane do ohybu nebo smyčky vypouštěcí hadice, pokračuje do odpadu. Čerpadlo, které je problémem, vyžaduje před výměnou čerpadla vypuštění zařízení. Profesionální technik může vyměnit řemen čerpadla nebo čerpadlo po vypuštění vany.

It’s A Wrap!

Proč se moje pračka netočí? Výše uvedené důvody slouží k tomu, abyste pochopili proč. Pomohlo by se vždy spolehnout na zkušeného a vyškoleného technika spotřebičů. Předtím, než zavoláte servisního technika, můžete také odstranit problémy z první ruky. Možná si budete chtít přečíst tohoto průvodce nákupem pračky a sušičky velikosti bytu.