Proč se mi doma nezapne topení? 5 zajímavých důvodů!

Předpokládejme, že den je trochu chladný, takže otevřete topný systém, ale zjistíte, že nefunguje, a tak se zeptáte sami sebe: proč se mi doma nezapne topení? Tato zkušenost může být velmi frustrující a může být přisuzována různým důvodům. Přestože moderní obytné a komerční topné systémy poskytují vynikající spolehlivost a sofistikovanost, stále se mohou vyskytnout problémy.

Pokud jsou tyto problémy zanedbány, může to ohrozit pohodlí a bezpečnost vás i vaší rodiny. V zimě budete muset snášet mrazy. Naštěstí můžete udělat několik způsobů, jak zabránit spuštění ohřívače. Kromě toho, pokud se stane něco neočekávaného, ​​můžete to vyřešit, pokud znáte kořen problému. Tento příspěvek vás provede běžnými příčinami, proč ohřívač nefunguje. Čti dál!

Běžné důvody, proč se topidlo nezapne

Stejnou zkušenost jsem už párkrát zažil. Přemýšlel jsem: proč se mi doma nezapne topení. Tak jsem provedl svůj výzkum. Zde je to, co jsem zjistil!

#1. Špatná údržba

Nejčastějším důvodem, proč ohřívač přestane fungovat, je nedostatečná údržba. Je možné, že to bylo dávno před vaším posledním laděním. Takže většinou je problém s vaší topnou jednotkou jednoduše špína nahromaděná v ní. Pokud je například dmychadlo znečištěné, může to způsobit selhání ohřívače. Topný výměník systému nebude fungovat, pokud nebude cirkulovat dostatečné množství vzduchu, aby se nepřehříval. Jednoduše řečeno, špinavý fukar způsobí jeho selhání.

Pokud jsou vzduchové filtry znečištěné, může to také způsobit, že ohřívač přestane fungovat. Je to proto, že filtry omezí proudění vzduchu, což může stávající problém ještě zhoršit, zvláště když je velikost potrubí špatná. Z tohoto důvodu odborníci doporučují, abyste filtry vyměňovali každé čtvrtletí. Bez pravidelné údržby se také může zašpinit čidlo plamene vaší jednotky, což ztěžuje zapálení hořáků. Občas je však špinavý i samotný hořák, takže nebude fungovat správně. Chcete-li se vyhnout některým z výše uvedených problémů, kontaktujte technika pro vaše roční ladění. Vyplatí se investovat do pravidelné údržby ohřívače, protože si ušetříte budoucí nepříjemnosti, když se ohřívač porouchá.

#2. Příliš nízké hladiny chladiva

Pokud používáte ohřívač vody, hladina chladiva v něm může být příliš nízká, takže se jeho tepelné pásy budou často rozsvěcovat. To zase způsobí výrazné zvýšení vašich účtů za energie. Pokud je hladina chladiva příliš dlouho nízká, kompresor se může porouchat a přehřát. S tím bylo řečeno, musíte dobít chladivo, když se jeho topné pásy často rozsvěcují. Budete mít menší náklady na doplnění nebo opravu netěsností než na výměnu kompresoru.

#3. Kondenzátor mrtvého dmychadla

Kondenzátor ventilátoru vypadá jako baterie, ale je větší. To je ten, který spouští pec, když nastavujete termostat. Všechny kondenzátory mají úrovně tolerance. Pokud je úroveň tolerance nižší, než je specifikováno, dmychadlo nedosáhne správných otáček. Takže pokud máte vybitý nebo vyhaslý kondenzátor, dmychadlo se nespustí. Nejjednodušším řešením je výměna.

#4. Problémy s termostatem

Další problém může být spojen s termostatem, který nezapíná topení. Obvyklým kořenem tohoto problému je nefunkční termostat. Může se to stát i při nesprávném nastavení. Pro regulaci tepla je určen termostat. Většina moderních termostatů je spolehlivá a bude vyžadovat méně starostí s údržbou. Časem se však mohou vyskytnout problémy, které zahrnují výměnu nebo opravu.

Předpokládejme, že jste zjistili, že je problém s termostatem. Tyto programovatelné možnosti můžete zvážit při hledání náhrady. To vám umožní zvolit různé teploty pro různé doby týdne, noci a dne. Díky této funkci je účinnější než jeho neprogramovatelné protějšky. V některých případech jste možná naprogramovali termostat špatně. Možná jste jej také neúmyslně přeprogramovali. Ať už je to jakkoli, nejprve zkontrolujte termostat a ujistěte se, že jste jej skutečně správně nastavili, než zavoláte technika.

#5. Chybný návrh nebo instalace potrubí

Možná problém není v topení, ale v jeho potrubí. Musíte zajistit, aby byl vhodně navržen. Zkontrolujte také instalaci. Někteří montéři by při dimenzování nebo instalaci potrubí uřízli své rohy. Špatná instalace by vedla k problémům s prouděním vzduchu v celém domě. Ohřívač bude pravděpodobně často cyklovat, což způsobí jeho přehřátí nebo dokonce poruchu. To bude vyžadovat opravu a přepracování potrubí. Také by vás mohlo zajímat informace o institucionálních konvektorech.

It’s A Wrap!

S ohřívačem se můžete setkat s různými problémy. Samozřejmě byste chtěli znát odpověď na otázku: proč se mi doma nezapne topení, abych problém okamžitě vyřešil. V opačném případě nebude poskytovat žádné teplo vaší rodině, což může vést k nemoci a nepohodlí. Poslední možností by mělo být zavolání zkušeného technika. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak vyčistit nástěnné topidlo a kam umístit topidlo.