Proč se jehla mého šicího stroje láme

Odpověď na otázku, proč se jehla mého šicího stroje neustále láme, odhaluje šest příčin. Dozvíte se, že chyby při instalaci nebo použití nesprávné části mohou jehlu poškodit. V tomto článku si také povíme, jak se těmto problémům vyhnout.

Ale co když je problém ve vlákně? Můžete si také přečíst, proč se nit mého šicího stroje neustále láme, a zvážit procházení tohoto článku, kde najdete další problémy a řešení týkající se šicího stroje.

Jaká je nejčastější příčina prasknutí jehly u šicího stroje?

Špatná jehla nebo instalace

Váš šicí stroj se může rozbít, pokud pro svůj projekt nepoužíváte správný. Například některé materiály nebo šití přes více vrstev mohou být pro jehlu, kterou používáte, příliš náročné. Měli byste také zkontrolovat, zda jste jehlu správně nainstalovali tam, kde byla vložena skrz její svorku, nebo nevydržíte používání, které může způsobit její ohnutí a zlomení.

Kromě úplného protlačení jehly chcete zkontrolovat, zda jste také utáhli šroub jehly. Opět nezapomeňte, že to utáhnete prsty a poté použijete šroubovák.

Poškozená jehla

Co když je jehla správná pro materiál, přesto se zlomí? Jehla může být zpočátku ohnutá nebo poškozená. I když je jen mírně ohnutý nebo má malé slabé místo, nebude dostatečně odolný, aby prošel materiálem a šil hladce.

Tuto příručku si také můžete přečíst o ostření šicích jehel, protože matné jehly neprorazí látku a jsou náchylné k lámání

Špatné navlékání

Jehla není jediným potenciálním viníkem, když se jehla šicího stroje zlomí. Musíte zajistit správné navlékání stroje, protože pokud se nit ovine kolem vodítka nitě více než jednou, odpor může jehlu vytáhnout tam, kde má být. V důsledku toho může jehla zasáhnout jiné části stroje, jako je háček, hrdlová deska nebo pouzdro cívky.

Při navlékání nitě do stroje se vždy řiďte svou příručkou a pečlivě se jimi řiďte.

Chytí nit na cívce

Dalším problémem, který může nit způsobit zlomení jehly, je to, že se zachytí o cívku. Některé držáky nití mají drážku, kde se nit může zaseknout, takže jehla šicího stroje může při vytažení niti prasknout a zlomit se. Měli byste se také vyhnout tomu, aby se nit omotala kolem víčka cívky, takže buďte velmi opatrní při tlačení víčka na místo, abyste odstranili mezeru, kde se nit může omotat.

Háček není ve správné poloze

Jehla se může zlomit, pokud zasáhne jiné části stroje. Například jehla, která zasáhne háček šicího stroje, může způsobit poškození prvního, jak můžete očekávat. Proto je zvykem kontrolovat, zda je háček vždy ve správné poloze.

Šití přes špendlíky nebo zip

Kromě zasažení háčku jehlou může tato prasknout, pokud omylem přišijete špendlíky nebo zip. Při práci na projektu mějte na paměti, abyste se těmto nehodám vyhnuli. U špendlíků je před šitím vyjměte, přičemž ruční otáčení stroje by mělo zabránit náhodnému prošití zipu.

Jak často se jehly šicího stroje lámou?

Jehla šicího stroje by se neměla často lámat, pokud kontrolujete použitou jehlu a další součásti stroje, které by mohly způsobit její zacvaknutí. Je však také nejlepší vyměnit jehlu u každého projektu nebo po 8 až 16 hodinách nepřetržitého šití.

Jak zabráníte prasknutí jehly?

Použijte správný typ jehly a bezpečně jej nainstalujte

Seznamte se s různými typy jehel a velikostí šicích strojů. Jehla bude záviset na materiálu a projektu, který provádíte, aby bylo zajištěno, že vydrží používání bez trhání. Kromě toho zkontrolujte, zda jste jehlu správně nainstalovali.

Měla by být zatlačena až na svorku a samotná svorka má šroub, který by měl být po celou dobu šití těsný.

Zkontrolujte, zda jehla zasahuje do háčku, pouzdra cívky nebo krční destičky

Poloha jehly by vám měla říci, zda zasáhne jiné části šicího stroje, které by mohly způsobit její zlomení. Pamatujte, že poloha jehly je u různých typů stehů odlišná. Možná budete muset také upravit nastavení stehu, aby byla jehla ve správné poloze.

Vyhněte se zbytečnému napětí ve vlákně

Nesprávné navlečení může nit zatáhnout a v důsledku toho se může jehla zlomit. Další způsob, jak můžete také způsobit zbytečné tahání za nit, je, když látku při šití taháte. Uvolněte látku do stroje, aniž byste ji natahovali, aby nedošlo k prasknutí nitě, což může také způsobit zlomení jehly.

Závěr

Byl tento článek užitečný? Abychom si shrnuli, proč se jehla mého šicího stroje stále láme, musíte zkontrolovat, zda jste použili správnou jehlu a zda jste ji správně nainstalovali. Zbytečné napětí na niti a zasažení jehly tvrdými předměty může také způsobit její prasknutí.

Doufáme, že tyto techniky a opravy problémů mohou vyřešit lámání jehly na vaší jednotce. Poté si také můžete přečíst o tom, jak vyměnit jehlu šicího stroje.