Proč po hubení škůdců vidím více chyb? 10 tipů prevence

Jednou z nejčastějších otázek majitelů domů po ošetření škůdců je: „Proč po hubení škůdců vidím více brouků“? Brouci po aktivitě hubení škůdců vylezou ze svých úkrytů především proto, že na ně působí postřiky, a to je normální, když z vašeho domu vylétne vysoký počet brouků.

Chyby jako škůdce

Chyby přinášejí obrovské problémy i se svými drobnými těly; plánů na zamoření štěnic tedy nikdy nebude stačit. Obvykle se skrývají ve štěrbinách, na toaletách v koupelně, pod umyvadly, v kuchyni, prádelně, na půdách a ve skříních.

Mýty o škůdcích a hubení škůdců

 • Dům je špinavý, když za rohem vidíte šváby
 • Štěnice najdete pouze na špinavých postelích (Pokud chcete vědět, kde se štěnice obvykle schovávají, podívejte se na toto)
 • Používejte sýr jako nejlepší jídlo k přilákání myší
 • Škůdce ve vaší domácnosti neexistuje, pokud žádného nevidíte
 • Omezování škůdců vlastními silami je dostatečné
 • Čistý dům nepřitahuje škůdce
 • Použití ochrany proti škůdcům přitahuje více škůdců
 • Kočky jsou jedním z hubičů škůdců

10 věcí, které vám pomohou nepřilákat hmyz do vašeho domova

1. Odstraňte stojatou vodu

Voda v dírách, koupele pro domácí mazlíčky a dětské hračky mohou být půdou pro množení štěnic a jiných škůdců. Ujistěte se, že jste zafixovali otvory a vypustili vaničky pro zvířata a hračky, které obsahují vodu.

2. Vyčistěte ucpané okapy

Ucpané okapy přitahují pozornost brouků, zejména těch, kteří milují lesy poškozené vodou a špínou. Čisté okapy tak pomáhají vyhnout se nežádoucím škůdcům, kteří vám a vaší rodině přinášejí problémy.

3. Uspořádejte oblasti odpadků

Odpadky přitahují brouky většinou, když jsou ve změti. Je užitečné používat odpadkový koš s víky, organizovat prostor a udržovat čistotu.

4. Neskladujte keře a hromady dřeva uvnitř vašeho domu

V lesích rádi žijí brouci, jako jsou mravenci, termiti, brouci a vosy. Neskladujte dřevo uvnitř vašeho domu, abyste zabránili těmto broukům obtěžovat ostatní části vašeho domova.

5. Použijte obrazovky

Užitečné jsou také okenní a dveřní sítě, aby se hmyz nemohl rychle dostat dovnitř vašeho domova. Vyberte si doma výsuvné zástěny, abyste zabránili vniknutí hmyzu, komárů a jiného létajícího hmyzu do vašeho domu.

6. Vyčistěte zbytky jídla

Zbytky jídla, rozlité látky a zbytky vyvolávají hmyz. Ujistěte se, že jste odstranili potraviny, které již několik dní nebyly zkonzumovány, otřete rozlité tekutiny a zbytky jídla okamžitě zameťte, abyste snížili možnost invaze štěnic.

7. Správně skladujte potraviny

Pro uchovávání potravin můžete použít nádoby s těsným víkem, jako jsou kanystry. Umístěte své potraviny do uzavíratelných nádob, kam se brouci snadno nedostanou.

8. Vyčistěte špinavé oblečení, matrace, prostěradla atd.

Na brouky upozorňuje i špinavé a páchnoucí oblečení. Majitelé domů si obvykle stěžují na štěnice, které vidí na svých matracích (zde je návod, jak zjistit, zda matrace obsahuje štěnice), povlaky na polštáře a postele.

9. Zkontrolujte a opravte praskliny

Brouci se rádi schovávají na štěrbinách stěn a podlah a nikdy nebudete vědět, že většinu vašeho domova napadnou již těsně po ošetření škůdci. Je vhodné zkontrolovat a opravit všechny praskliny, které uvidíte, aby štěnice neměly své vstupní body nebo úkryty uvnitř vašeho domova.

10. Zbavte se přezrálého ovoce a zeleniny

Čerstvé ovoce a zelenina jsou výživné, ale jejich zkažení nikdo nezabrání. Slupky můžete použít jako hnojivo nebo je dát na kompostovou jámu nebo je vyhodit do koše daleko od vašeho domova.

Vůči jakým pesticidům jsou štěnice imunní?

Podle nové studie jsou štěnice odolné a imunní vůči neonikotinoidům, což je jeden z insekticidů široce používaných ve světě. „Musíme zdůraznit, že musíme používat různé nástroje – nemůžeme se zcela spoléhat na chemikálie; musíme začlenit jiné alternativy,“ řekl Dr. Romero, autor z New Mexico State University.

Jak dlouho trvá, než se po vyhlazení zbavíte dalších brouků?

Výsledky po kontrole škůdců se liší v závislosti na eradikaci a ošetření škůdců. Někdy jsou výsledky okamžité, ale existují i ​​případy, které se projeví až za dva týdny.

Zábavná fakta o chybách

 • Desetmilionkrát ve srovnání s lidským jazykem jsou mouchy domácí citlivější
 • K vytvoření jedné libry hedvábí je potřeba asi dva tisíce zámotků bource morušového
 • Padesátkrát mohou mravenci zvednout a unést více, než je jejich hmotnost
 • Beruška za svůj život sežere více než pět tisíc hmyzu
 • Vosy se při krmení kvasící šťávou „opijou“ a omdlévají
 • Čtyřicet tisíc vajíček, které může královna určitého druhu termitů naklást za den
 • Přibližně jedna třetina všech druhů hmyzu je masožravá
 • Smradlavé nohy přitahují komáry

Závěr

Chyby mohou někdy klamat, že i když je nevidíte, neznamená to, že tam nejsou. Činnost hubení škůdců může zatřást brouky, aby se dostali z jejich úkrytů.

Povědomí a správné informace jsou základními nástroji, které vám pomohou odpovědět na otázku: „Proč po hubení škůdců vidím více chyb“.