Proč na záchodě bubliny, když pračka odtéká? 5 překvapivých důvodů!

Víte, proč při vypouštění pračky bubliny na záchodě? Pokud po dokončení pracího cyklu uslyšíte na toaletě bublání vody, vaše pračka protlačí vzduch trubicí.

První věc, kterou musíte udělat, pokud na vašem záchodě bublá, když vaše pračka vytéká, je utěsnit všechny vaše odtoky, ujistit se, že není ucpaný kanalizační systém vaší komunity, a pak se ujistit, že nejsou ucpané ve vašem systému.

Umístěte 2palcovou zásuvku s P-lapačem, aby váš záchod nebublal. Pokud to nepomůže, měli byste jít na střechu a nastříkat vodu do hlavního ventilačního komínu, abyste jej vyčistili. Může se to stát z různých příčin. Vysvětlíme vám všechny možné příčiny bublin na záchodě, když vaše pračka vypouští vodu. Takže bez dalších okolků můžeme začít!

Proč na toaletě vytékají bublinky, když pračka odtéká?

Ucpané průduchy jsou nejtypičtějším důvodem bublání na záchodě. Zejména pokud je ucpaný jen jeden z vašich vývodů, může se vytvořit podtlak a způsobit bublinu. K tomu dochází, když voda vytváří vakuum vytvořením těsnění kolem potrubí. Tento vysavač bude kvůli své ohromné ​​síle vydávat bublání. Kromě toho, ať už k tomu dojde, toaleta může být vystavena plynům z odpadních vod, což má za následek nepříjemný zápach. Zde je důvod, proč při vypouštění pračky bubliny na záchodě; pojďme se podívat na všechny důvody!

#1. Částečné ucpání

Částečné ucpání hlavního odtoku pračky je jedním z jednoduchých důvodů, proč ve vaší toaletě může bublat. Protože je vodní kanál při vyprazdňování stroje ucpaný, mohlo by to jednoduše způsobit bublinky. Tím se vzduch a voda naženou zpět do potrubí, což způsobí jeho bublání. Odtoky dřezu sice tento přepad neuškodí, ale váš záchod bude bublat.

#2. Připojené svody

Pokud vaše toaleta vytváří bubliny, může to být způsobeno připojenými odtokovými kanály. Růst choroboplodných zárodků může být také příčinou bublin. Nemusí bublat, když se pračka vypouští, ale může bublat při praní oblečení. Svítidlo může být například dokonce umístěno v záchodě a zásobníku nečistot. Jeho odtok se může ucpat toaletou. Zařízení a toaleta mohou být naskládány dohromady. Pokud k tomu dojde, znamená to výtok a společné odvětrání toalety, které může být zdrojem bublání a bublin na toaletě.

#3. Ucpané větrací otvory

Jednou z nejčastějších příčin bublin vycházejících z odtoku toalety jsou ucpané otvory. I když jsou částečně uzavřené, vytahují vzduch ze všech potenciálních otvorů. Dochází k tomu, protože voda vytváří „těsnění“, když prochází potrubím, tlačí vzduch dopředu a vytváří tlak za ním.

Sání může být dostatečně silné, aby protáhlo vzduch splachováním toalety, což má za následek bublání. Je důležité si uvědomit, že zažívání bublání není nikdy dobré. Sání může odstranit vodu z lapače, pokud k tomu dojde, čímž se koupelna vystaví plynům z odpadních vod. To může být zdrojem všech podivných nebo hrozných pachů, které jste objevili.

#4. Ucpané odvzdušňovací potrubí

Pokud jste nepochopili, odvzdušňovací potrubí je skutečně vertikální potrubí, které vede na střechu, v případě, že jste nepochopili, a většina lidí by to opravdu neměla. Problém je v tom, že tolik odvzdušňovacích trubek nemá kryt, což umožňuje domácím zvířatům a nečistotám propadnout otvorem. Když se potrubí ucpe, existuje jen několik možností, jak vzduch uniknout. Aby voda správně odtékala, musí být zajištěn dostatečný průtok vzduchu.

Není to tak kritické, protože umyvadla a vany využívají výrazně menší tlak. Mnohem větší proudění vzduchu je však životně důležité, pokud jde o odtoky toalet, podobné těm, které se nacházejí v pračce na prádlo. Pokud se potrubí ucpe, vzduch bude hnán zpět do odpadu nejbližším otvorem. Otvor je odtok toalety, který většinu času vydává bublavé zvuky.

#5. Nesprávný systém vypouštění pračky

Pokud výše uvedená doporučení problém nevyřeší, zkontrolujte, zda váš odtok prádla funguje správně. Pokud místo dřezu na prádlo použijete pračku, budete pravděpodobněji pociťovat bublání. Je to proto, že pračka vypouští vzduch pod podstatně vyšším tlakem a vyšší rychlostí. Primárním problémem je, že odtok na pračce nemusí být správně umístěn.

Při ruční instalaci potrubí, kterou musí provést profesionál, tomu většina jednotlivců nevěnuje velkou pozornost. Aby potrubí správně fungovalo, musí mít vhodnou délku, velikost a průměr. Je možné, že pokud budou umístěny nesprávně, vzduch nebude schopen dosáhnout potrubí. Ve většině případů to povede k vytvoření bubliny na toaletě. Možná vás také bude zajímat informace o běžných problémech s pračkou.

It’s A Wrap!

Doufáme, že jste se dozvěděli, proč při vypouštění pračky dochází k bublinám na záchodě? Bubliny na toaletě se mohou objevit z různých důvodů, jak jste možná viděli. Ujistěte se, že jste ověřili všechny položky, které jsme zadali, abyste určili zdroj problému. Primární věcí, kterou musíte udělat, je hledat ucpané odtokové potrubí. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Možná budete chtít zjistit, jak opravit nevyváženou podložku a jak podložku znovu vyvážit.