Proč můj prostorový ohřívač vydává hluk? 3 šokující příčiny!

Ptáte se: proč moje topidlo vydává hluk? Nemůžete určit přesný zdroj hluku. Ohřívač se může stále zahřívat, ale hlasitý zvuk vás neustále rozptyluje. Chtěli byste vědět, co to způsobuje, abyste mohli problém vyřešit.

Nelekejte se, když uslyšíte, že vaše topení vydává hluk. Často je to normální a může se to stát u většiny ohřívačů.

Ale neměli byste to také ignorovat. Zkontrolujte svou jednotku, abyste znali přesný zdroj, abyste ji mohli nechat opravit nebo vyměnit, pokud skutečně dojde k problému. V tomto příspěvku budeme diskutovat o nejčastějších problémech, které mají za následek zvuk kliknutí vaší jednotky. Dozvíte se také, zda je vaše topidlo vadné nebo ne, a také co signalizuje zvuk. Čti dál!

Proč vaše topidlo vydává hluk?

Občas vydávají cvakavý zvuk. Ale to nutně neznamená, že je vaše topení rozbité. Níže budete vědět, zda je určitý zvuk důvodem k obavám. Přestože jsou ohřívače prostorů navrženy odlišně, téměř všechna tato zařízení jsou společné. Proč tedy moje topidlo vydává hluk? Ať už máte jakýkoli typ ohřívače, stále platí níže uvedené důvody.

#1. Napětí

Jedním z důvodů hluku vašeho ohřívače je roztažnost jeho povrchového kovu. K tomu dochází, když se ohřívač začne příliš zahřívat, což ovlivňuje jeho povrchové materiály. V takovém případě pravděpodobně uslyšíte cvakání, když se materiál zahřívá a roztahuje. Během té doby se vytváří napětí. To povede k cvaknutí. S tím, co bylo řečeno, pokud uslyšíte cvaknutí, neměli byste si dělat starosti. Je to přirozený jev, který se vyskytuje u většiny ohřívačů.

#2. Olejový ohřívač prostoru je hlučnější

Pokud máte doma olejový ohřívač, počítejte s tím, že bude vydávat praskání a praskání. To je velmi běžné. Stává se to proto, že se ohřívač zahřívá. K tomu může také dojít, když byla jednotka obrácena vzhůru nohama. Uvědomte si, že všechny olejové ohřívače vydávají hluk, když je zapnete. Je to proto, že se kov a olej zahřívají. Takže i když uslyšíte praskání, mějte na paměti, že to nemusí vyvolávat obavy. Dokonce to znamená, že v místnosti bude brzy teplo a příjemně. Předpokládejme, že jste přemístili ohřívač a po cestě bylo umístěno dnem vzhůru. Když jej zapnete, počítejte s tím, že bude vydávat hluk. Olej se opět usazuje směrem ke kanálu. Pravděpodobně bude slyšet bublání.

#3. Změny teploty

Když ohřívač zapnete, nastaví se do určitého teplotního rozsahu. Bylo by na jednotce, zda by se udržela v takovém teplotním rozmezí. V některých případech se váš prostorový ohřívač vypne a znovu zapne, aby se udržela požadovaná teplota. Ohřívač používá ovládání nazývané dvě nastavené hodnoty, což může být trochu hlučné, aby se to stalo. Není neobvyklé, že lidé uslyší, že vydává zvuk cvaknutí, když se ovládání vypne a znovu zapne. I když je to velmi nápadné, pamatujte, že je to zcela normální.

Mnoho ohřívačů prostoru přichází s touto funkcí. Tím se zajistí, že se jednotka nepřehřeje a vytvoří se správná teplota. Jak teplota stoupá, vaše topné těleso bude poskytovat nižší výkon, takže se také sníží teplo a jednotka se nebude přehřívat. Když teplota začne opět klesat, její ovládání bude postupně zvyšovat výkon. Ovládací prvky však pracují tvrdě. Pokud je teplota nad prahovou hodnotou, vypne napájení. Energii vrátí zpět pouze tehdy, když teplota klesne pod prahovou hodnotu. Je běžnější než jiné ovládací prvky, protože náklady na vývoj by byly levnější a je snazší a bezpečnější vypínat a používat větší proudy, než je omezovat. Možná vás také bude zajímat, proč se zástrčka ohřívače zahřívá.

Co můžete dělat s hlukem?

Pokud vás rozčiluje hluk ohřívače, zvažte pořízení nového. Obecně platí, že olejové radiátory nebo infrazářiče jsou tišší. I když mohou také vydávat cvakavý zvuk, bylo by to méně často. Nebudou mít nepřetržitý hluk, protože obvykle neobsahují ventilátor, protože se zahřívají.

It’s A Wrap!

Doufejme, že tento příspěvek zodpověděl přetrvávající ve vaší mysli: proč je moje, proč moje topidlo vydává hluk? Cvaknutí, které uslyšíte, nezpůsobí škodu. Také to neznamená, že je ohřívač rozbitý. Ale v případech, kdy ohřívač vydává pískání nebo skřípění, pravděpodobnou příčinou bude transformátor, který nepracuje správně. To je známkou toho, že ohřívač je rozbitý, takže můžete investovat do zcela nové topné jednotky.

Nicméně doufáme, že jste se dozvěděli nějaké postřehy o hluku produkovaném vaším ohřívačem prostoru. Až se příště ozve váš ohřívač, už budete vědět, zda je třeba se obávat nebo ne. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, kolik stojí provoz ohřívače 1500 W a kam umístit ohřívač. Děkuji za přečtení!