Proč můj přenosný ohřívač fouká studený vzduch? 6 překvapivých důvodů!

Ptáte se, proč moje přenosné topení fouká studený vzduch? No, už se nedivte; jste na správném místě, protože jsme tu, abychom vám pomohli. Ucpaný přívod vzduchu, zablokované výstupy vzduchu, nastavení termostatu, uvolněná kabeláž a rozbitá topná tělesa jsou běžnými příčinami tohoto problému.

Ohřívače pokojů jsou nezbytným zařízením, protože udržují teplo a díky nim se cítíme pohodlně během chladného období. Taková zařízení by měla dobře fungovat během zimní sezóny a neměla by způsobovat žádné problémy, pokud jsou udržována v čistotě.

Někdy však můžete zjistit problém, jedním z nich je, že přenosný ohřívač fouká studený vzduch. Existují však některé příčiny, proč elektrický ohřívač nefunguje, ale můžete je snadno a rychle opravit doma. K dokončení úkolu možná nebudete muset zapojit odborníka. Může to mít několik příčin, které jsou uvedeny níže, a možná rychlá řešení. Takže bez dalších okolků můžeme začít!

Proč přenosný ohřívač fouká studený vzduch?

Je docela běžné, že se ohřívače porouchají. Nicméně ohřívač, který nefunguje, a ohřívač, který v zimním dni skutečně čerpá chladný vzduch, jsou dvě odlišné reality. Situace se stává kritickou, pokud jde o elektrické ohřívače, které foukají studený vzduch. Zdá se, jako by ohřívač měl jen jeden úkol a zcela selhal. Zde je důvod, proč můj přenosný ohřívač fouká studený vzduch spolu s řešeními.

#1. Není čas zahřívat

Zajistěte, aby se studený vzduch pohyboval ihned po zapnutí ohřívače. Když jsou klimatizace nebo topení zapnuté, přirozeně vytlačují vzduch o pokojové teplotě, protože vzduch proudí z potrubí a do okolí. V důsledku toho může krátce po zapnutí z ohřívače vycházet studený vzduch. Jediné, co musíte provést, je počkat, až se systémy zahřejí. To by mělo nevyhnutelně začít vyfukovat teplý vzduch ven. V důsledku toho nepředpokládejte věci. Nechte ohřívač dostatek času, aby se zahřál, a problém bude vyřešen.

#2. Problémy s nastavením termostatu

Pokud vám z přenosného ohřívače stále proudí studený vzduch, může být problém s termostatem. Proč? Máte možnost se zeptat. Pro začátek může být termostat nastaven na různé teploty, což by vysvětlovalo vaše třesení. Nebo jste neúmyslně aktivovali ventilátor, který je naprogramován tak, aby běžel nepřetržitě. Kdykoli je ohřívač vypnutý, může termostat vydávat studený vzduch.

Pokud tomu tak není, zkontrolujte baterie, protože vybité baterie mohou způsobit chybnou funkci termostatu. Takže se nelekej, příteli. Problémy s termostatem jsou poměrně časté a jejich řešení je relativně snadné. Nezapomeňte však dodržet pravidlo palce. Nastavte termostat na vyšší teplotu, než je stávající teplota vašeho domu.

#3. Selhalo čidlo topení

Tepelný senzor vašeho elektrického ohřívače zajišťuje, že poskytuje teplo. Je tedy srdcem a duší celého topného tělesa. Tepelné čidlo například vypne ventilátor poté, co vaše topení úspěšně vytopí váš dům na teplotu nastavenou termostatem. Pokud dojde k poruše tepelného senzoru ohřívače, ventilátor se nevypne, což umožní ohřívači foukat studený vzduch. Podívejte se na teplotu vašeho termostatu a teplotu vzduchu kolem vás. Pokud se teploty mění, budete muset vyměnit čidlo. S pomocí odborníka na HVAC jej můžete vyměnit. Také by vás mohlo zajímat informace o běžném problému s ohřívačem prostoru.

#4. Rozbité topné těleso

V průběhu času se může topné těleso zhoršit, zejména při častém používání při zvýšené teplotě. Poškození by však nemělo představovat problém v rámci přijatelné záruční doby. Přenosná elektrická topidla mají záruku až dva roky. Pád přenosného ohřívače může způsobit poškození topné spirály. Silný úder by ho mohl uvolnit. Když se strojem lehce zatřese, můžete slyšet klepání uvnitř. Nemůžete to opravit sami.

#5. Problém s ohřívačem

Základy ovládání elektrického ohřívače jsou stejné jako u jakéhokoli jiného zařízení. Přehřáté topení se může srovnávat s tím, jak se může zahřívat baterie vašeho smartphonu a způsobovat problémy s telefonem. Pokud po krátké době náhle přestane foukat horký vzduch nebo začne vycházet studený vzduch, je dobré zkontrolovat, zda váš ohřívač funguje správně. Inženýři zabudovali automatizované koncové spínače, které vypínají ohřívač generující teplo, aby chránily ohřívač před úplným selháním. Pokud se zdá, že váš ohřívač neprodukuje žádné teplo, je lepší nechat jej udržovat odborníky, zvláště pokud nepomohla výměna filtrů.

#6. Vadné potrubí

K vyřešení tohoto problému není třeba rozebírat ohřívač. Netěsné potrubí může ohrozit topný systém vašeho domova. Bez ohledu na to, zda je ohřívač zapnutý nebo ne, studený vzduch z ventilačních otvorů bude automaticky udržovat místnost chladnější. Jediný způsob, jak to vyřešit, je zajistit, aby vaše potrubí nemělo žádné otvory.

It’s A Wrap!

Po přečtení tohoto článku doufáme, že se všichni dozvíte, proč můj přenosný ohřívač fouká studený vzduch. Výše jsme probrali všechny možné důvody tohoto problému. Přečtěte si je pozorně, abyste všemu porozuměli. Můžete si také přečíst o tom, jak vybrat topidlo a jaké je nejlepší topidlo ve velké místnosti. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!