Proč můj ohřívač vyfukuje studený vzduch? 5 překvapivých důvodů!

Chcete vědět, proč moje topení vyfukuje studený vzduch? Pokud ano, jste na správném místě, protože jsme tu, abychom vám pomohli! Termostat upozorní řídicí desku v ohřívači, aby spustila ohřívací mechanismus tak rychle, jak vnitřní teplota klesne pod předem stanovenou teplotu termostatu.

Plynový ventil, spínač zapalování a výfukový ventilátor se zapnou, aby se spustil proces spalování. Tepelný výměník v topeništi se ohřívá spalováním.

Palivové plyny jsou v důsledku spalování vytlačovány ven přes topné těleso a vzduchový filtr. Výměník tepla je profukován ventilátorem, který cirkuluje vzduch o okolní teplotě. Studený vzduch odebírá teplo a je pak čerpán ventilačním potrubím vašeho domu. Podívejme se, co způsobuje, že váš ohřívač fouká studený vzduch. Takže bez dalších okolků můžeme začít!

Proč ohřívač vyfukuje studený vzduch?

Selhání zapalování při spuštění vašeho topení může být příčinou toho, že nefouká horký vzduch. Váš dům se nikdy nezahřeje, pokud hořáky nebudou zapálené. Podívejme se blíže na to, co by mohlo rušit proces zapalování, abychom nyní pochopili, proč moje topení vyfukuje studený vzduch;

#1. Špatný termostat

Termostat je zásadní součástí vybavení, pokud jde o vytápění vašeho domu. Kdykoli váš domov dosáhne teploty, zvolíte spuštění topného cyklu a váš termostat řekne vaší HVAC jednotce, aby zapnula topení. Termostat vysílá signál na řídicí desku okruhu v ohřívači vždy, když je spuštěn ohřívací cyklus. To znamená zapnutí hořáku ohřívače i dmychadla. Zde mohou nastat problémy. Pokud ohřívač fouká chladnější vzduch, může termostat říkat motoru ventilátoru, aby se zapnul, ale nikoli hořáku. Vzduch čerpaný do vašeho domu by se neohřál, pokud by nebyly zapnuté hořáky. Mohlo by vás také zajímat, že potřebujete vyměnit termostat.

#2. Vadná řídicí deska obvodů

V některých případech může být na vině řídicí deska. Řídicí deska obvodu vašeho ohřívače funguje jako mozek pece a přenáší příkazy do všech jejích částí. Řídicí deska obvodu získává příkaz ohřívacího cyklu z termostatu a vysílá signály do hořáku ohřívače nebo dmychadla pro zapnutí. Řídicí deska obvodu může zapnout ventilátor ohřívače, ale možná ne hořáky ohřívače, pokud je vadná. Pokud ohřívač nečerpá ohřátý vzduch, může to být způsobeno tím, že řídicí deska obvodu nezapíná hořáky.

Řídicí deska může selhat z různých příčin, z nichž nejčastější je nedostatek údržby a čištění. Pokud však z vaší pece uniká voda, zpozorněte. Nyní hrozí trvalé poškození řídicí desky. Kapající vlhkost by mohla poškodit a deaktivovat připojení elektroniky na řídicí desce vašeho obvodu. Je důležité opravit netěsnící ohřívač dříve, než to povede k dalším problémům, včetně nedostatku horkého vzduchu.

#3. Selhání kontrolky

Porucha zapalování může způsobit, že vaše pec chrlí studený vzduch. Pokud je poškozeno zapalování elektrické pece nebo kontrolka, nebudou žádné plameny ohřívat chladný vzduch. Pomocí této funkce zapálí hořáky malý plamínek. Pravděpodobně získáte automatické zapalování topení, pokud máte novější topení. U starých ohřívačů jsou kontrolky skutečně obvyklé.

#4. Kvůli nedostatku paliva

Pokud se plynový ohřívač odmítne spustit a fouká studený vzduch, může být problém s vaší dodávkou plynu. Možná je vadný plynový ventil nebo potřebujete doplnit palivo. Pokud místo zemního plynu používáte petrolej, zásoby paliva se časem vyčerpají, takže jej budete muset vyměnit, aby váš systém fungoval.

#5. Vadný hlavní limit

Jiná součást, stejně jako kterákoli jiná, může být znečištěná nebo spálená. Vadný hlavní koncový spínač může způsobit, že vaše topení chrlí chladný vzduch. Úkolem primárního limitu, jak již bylo uvedeno, je zastavit proces zapalování, pokud se prvek příliš zahřeje. Tento bezpečnostní mechanismus chrání váš domov před nadměrně přehřátou pecí. Pokud však hlavní limit nefunguje správně, bezpečnostní cyklus hořáku může být aktivován nesprávně. Ohřívač může v důsledku toho přestat pravidelně čerpat teplý vzduch.

Ohřívač fouká studený vzduch kvůli omezenému proudění vzduchu. Aby váš topný systém fungoval efektivně a správně, potřebuje potrubí a výstupy pro optimální proudění vzduchu. Když je jedna z těchto oblastí ucpaná nebo zablokovaná, včetně zablokovaného filtru, proudění vzduchu se sníží, což povede k extrémně nízkým teplotám všude v domě.

It’s A Wrap!

Doufáme, že se vám tento článek bude líbit a po jeho přečtení všichni pochopíte, proč moje topení vyfukuje studený vzduch? Mít ohřívač, který fouká studený vzduch, je velmi nepříjemné, ale jakmile si přečtete důvody, které za tím stojí, můžete zjistit zdroj tohoto problému. Můžete si také přečíst o tom, jaký typ ohřívače mám a jak funguje plynový ohřívač. Děkujeme, přátelé, že jste s námi na konci, doufáme, že se vám tento článek bude líbit!