Proč můj ohřívač vody vydává hluk? 3 zajímavé důvody!

Proč můj ohřívač vody vydává hluk? Na tuto otázku mohou odpovědět některé pravděpodobné příčiny: nádrž obsahuje minerální usazeniny a usazeniny, špatný průtok vody, časté změny tlaku vody, zkondenzované a netěsné nádrže a problémy se stavem topného tělesa a zdrojem vody.

Uslyšíte rachot, praskání, hučení, praskání a lehké syčení. Pokud stále používáte hlučné topení, způsobí vám to noční můru.

Pokud narazíte na problém s ohřívačem vody, nejprve pochopte zvuky, jejich význam a jak je opravit. V tomto článku to vše uděláme. Takže bez dalších řečí začneme!

Ohřívač vody vydává různé zvuky

Zde jsou zvuky, na které je třeba dávat pozor při používání ohřívače vody.

#1. Skřípavé zvuky

Když uslyšíte skřípění, znamená to, že průtok vody je omezený. Pomohlo by, kdybyste vinili ventil, který není zcela otevřený a je snadné to opravit tak, že zkontrolujete ventil a ujistíte se, že je zcela otevřený.

#2. Praskání

Pokud uslyšíte praskání v ohřívači vody, uvnitř vodní nádrže se vytvoří mnoho minerálních usazenin. Pokud se voda zachytí pod nánosem, je to tehdy, když se objeví zvuky a kapsy vzduchu a problém vyřeší, když ohřívač vody každý rok proplachujete. Najměte si odbornou instalatérskou službu, která nabídne vyladění, opravu ohřívače vody, údržbu a instalaci, a pamatujte, že tento hluk může ovlivnit množství teplé vody ve vaší domácnosti. Pokud se tento problém stane závažnějším, sediment způsobí přehřátí v ohřívači vody, způsobí další poškození vnitřních součástí a zkrátí životnost vodního systému a zvuk praskání by mohl způsobit netěsnosti a praskliny v nádrži ohřívače vody.

#3. Prsavé zvuky

Tento syčivý zvuk jasně ukazuje, že voda prosakuje do nádrže, jak k tomu dochází, zvláště pokud voda kape v hořáku. Pokud se kolem základny ohřívače ozývá zvuk ohřívače vody nebo vody, je na čase kontaktovat odbornou instalatérskou službu.

#4. Hučící zvuky

Pokud uslyšíte hučení z ohřívače vody, může to být uvolněná součást topení. Pokud ji nebudete držet patřičně utaženou, bude ve standardním provozu brzy vibrovat a navíc bude vytvářet takový znatelný hluk. Takže je to skvělý návrh zavolat o pomoc, když čelíte tomuto problému.

Důvody, proč ohřívač vody vydává hluk

Níže jsou uvedeny možné důvody, proč můj ohřívač vody vydává hluk:

#1. Ložiska nerostů se hromadí

Pokud jste v místě s tvrdou vodou, v nádrži by se často hromadily minerální usazeniny, protože voda zachycuje různé druhy materiálů, když se pohybuje do vašeho domu. Mohou zahrnovat uhličitan vápenatý a hořčík, ale je dobré, že nepoškodí vaše zdraví.

#2. Vadný topný komponent

Ohřívač vody vytváří bzučivý zvuk kvůli topné složce nad a pod ohřívačem. Pokud studená voda pokračuje v nádrži a pohybuje se v jednotce, výše uvedená část se bude chvět a vydávat zvuk. Hučení bude frustrovat každého, ale nezpůsobí trosky v komponentech nebo ohřívači, protože je vhodné problém vyřešit a dotáhnout topnou komponentu.

#3. Netěsnosti a kondenzace

Úniky v ohřívači mohou vydávat zvuky, pokud se jedná o problém vaší jednotky; je to, když uslyšíte syčení, což je pravda, když hořák vypnete. Vyřešte tento problém tím, že požádáte o služby místního instalatéra. Pokud nevidíte netěsné topení, vyhledejte místo s louží. Kromě toho je kondenzace jednou z pravděpodobných příčin, proč plynový ohřívač vody vydává syčivý zvuk a kapky vody uvnitř nádrže dopadnou na hořák jednotky. Pokud se zahřeje, hned poté, co se jí dotkne voda, srší.

Jak tento problém vyřešíte?

Vyřešte tento problém, proč můj ohřívač vody vydává hluk, s námahou a vyhledejte pomoc odborného instalatéra, abyste našli správné řešení. Neodkládejte tuto opravu, jinak budete platit za nadměrné účty za vodu a energii a pamatujte, že teplá voda je součástí každodenního pohodlí, ale k vyřešení problému s ohřívačem vody stačí pomoc odborníků na instalatérské práce, protože dělá hluk. Dobrá věc je, že můžete očekávat, že tým bude poskytovat instalatérské služby v rozbitých vodovodních řadách, nefunkčních kalových čerpadlech a ucpaných kanalizacích, takže si musíte pouze naplánovat schůzku, abyste získali podporu. Můžete si také přečíst o výměně ohřívače vody, než selže.

It’s A Wrap!

Otázka: „Proč můj ohřívač vody vydává hluk?“ již bylo zodpovězeno. Je to kvůli problémům s usazeninami nerostů, které se hromadí, vadným topným komponentům, netěsnostem a kondenzaci. Ale je dobrá zpráva, že to můžete vyřešit tím, že požádáte o pomoc poskytovatele instalatérských služeb. Buďte opatrní, pokud uslyšíte zvuky, jako jsou syčení, hučení, praskání a skřípění, a naplánujte si schůzku, abyste očekávali okamžitou podporu. Nepřemýšlejte dvakrát, zvláště pokud tyto závažné problémy mohou ovlivnit fungující ohřívač vody! Pouze tito odborníci by okamžitě vyřešili problém s vaším ohřívačem vody, který dělá hluk, místo toho, aby dělali svépomocné opravy. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak vyrobit solární ohřívač vody a jak otestovat termostat ohřívače vody.