Proč můj ohřívač vody nefunguje? 5 šokujících důvodů!

Přemýšleli jste někdy, proč můj ohřívač vody nefunguje? Už žádné starosti, dorazili jste na správné místo. Uvolněný in-line ventil, poškozené topné těleso nebo poškozený pojistný ventil jsou hlavní příčinou toho, že váš ohřívač vody nefunguje správně.

Vadný in-line ventil je typickým zdrojem úniku vody z nádrže. Jedná se o páku umístěnou v horní části nádrže, a proto je určena k zapnutí nebo vypnutí průtoku vody. Budete muset utáhnout šroub, který drží válečková ložiska nebo řadový kohoutek na místě, abyste problém vyřešili, a také to narušuje funkci spolehlivého ventilu.

Pokud jste používali elektrický ohřívač, je poškozený zdroj tepla nejčastějším důvodem nedostatku teplé vody. Když selže zdroj tepla, nebudete mít téměř žádnou ohřátou vodu na koupání, mytí a domácí práce. Zůstaňte v kontaktu a dozvíte se více!

Důvody, proč můj ohřívač vody nefunguje

Ohřívač vody je součástí nezbytného vybavení každé domácnosti v zimě, koupání, praní prádla a další domácí práce, kde je potřeba používat vodu, je obtížné, pokud váš ohřívač vody nefungoval správně, existuje mnoho důvodů, které probereme níže abych vám pomohl, proč můj ohřívač vody nefunguje?

#1. Netěsnosti vodní nádrže

Aby ohřívač vody správně fungoval, musí být nádržka na vodu naplněna. Nádrž na vodu je pravděpodobně netěsná, pokud nemáte teplou vodu. Pokud je vaše nádrž na vodu prázdná, stává se to vážný problém, který plýtvá spoustou energie. Prohlédněte si potrubí a konektory mezi zařízením a jeho knoflíky. Zkontrolujte komoru zásobníku, zda jsou těsné. Je pravděpodobně lepší upgradovat vybavení, pokud je v místnosti stále voda. Zde je návod, jak opravit plynový ohřívač vody.

#2. Vadný plynový ventil

Pokud používáte plynový ohřívač a nemáte teplou vodu, prozkoumejte přívodní trasu. Zkontrolujte plynové potrubí, pokud nedochází k dostatečnému úniku. Musí to být bezpečné a na správném místě. Ujistěte se, že je plynový ohřívač vody zapnutý. Pokud plynové potrubí funguje správně, podívejte se na kontrolku. Možná budete muset pilot několikrát zahřát. Musí se udržovat světlo. Pokud tomu tak není, může být na vině plynové potrubí, které brání průtoku plynu.

Spontánní únik plynu z ohřívače vody je nepříjemný i nebezpečný. Když se domníváte, že plyn uniká, ihned kontaktujte svého dodavatele plynu. Odborník z energetické společnosti je kompetentní, ale jeho primárním cílem není oprava ohřívače vody. Jeho vyhodnocení zařízení určí následující etapy. Pokud dojde k úniku zemního plynu, poskytovatel plynu bude problém řešit v rámci své jurisdikce.

#3. Problematika teploty vody

Máme teplotu vody, což je jeden z nejčastějších problémů ohřívačů vody, které nefungují správně. To může být způsobeno tím, že se voda neohřívá dostatečně rychle nebo je příliš teplá. Ve většině situací stačí zkontrolovat zásobník vody a nastavit tam termostat. Je možné, že došlo k nárazu, což způsobilo změnu teploty. V letní sezóně je také typické snížení teploty vodní nádrže, aby se šetřila elektřina. Zvýšení teploty na termostatu během chladnějších měsíců může vyhovět vašim potřebám. Pokud se skutečně voda při zvýšení teploty neohřívá, můžete mít vadný termostat. Jeho termostat musí být vyměněn jako náprava.

#4. Tlak vody je nízký

Rozbitý ohřívač vody nemusí být nutně zdrojem nízkého tlaku vody. Pokud bydlíte ve stávajícím domě s kratším vodovodním potrubím, průtok vody by se zastavil dříve, než by dosáhl na povrch naší koupelny nebo kuchyně. Jediným způsobem, jak vyřešit problém s ohřívačem teplé vody, je připojení čerstvého 2/4 vodovodního potrubí do vašeho systému. Trabekuly ve vodovodech jsou dalším problémem, který může negativně ovlivnit tlak vody. Voda se shromažďuje v blízkosti zařízení a může potenciálně unikat ze zařízení nebo potrubí, které je k němu připojeno, což ukazuje na únik. V případě vadných vodovodních baterií je můžete jednoduše vyměnit nebo opravit, pokud jsou uvolněné. Pokud je vaše nádrž na vodu zrezivělá, budete ji muset vyměnit.

#5. Odbarvení vody

Pokud je příčinou změna barvy vody, bylo to s největší pravděpodobností kvůli nadměrné koncentraci kovů, jako je měď a železo, které vedou potrubí ke korozi. Voda ve Vancouveru je klasifikována jako „tvrdá“, protože obsahuje značné množství vápníku a hořčíku, které pocházejí z Rocky. Instalace systému změkčování vody doma je častou možností. I když to není škodlivé pro vaše dlouhodobé zdraví, může to způsobit problémy s drenážním systémem, které mohou ohrozit fungování vašeho zařízení. Vědět, kdy vyměnit ohřívač vody.

Je to obal!

Potěšilo nás, že jste se dozvěděli, proč můj ohřívač vody nefunguje? Přečtením všech výše uvedených důvodů nyní snadno zjistíte, jaký je problém s vaším ohřívačem vody. Některé problémy můžete vyřešit sami, ale pokud dojde k problémům, jako je únik plynu nebo únik vody, musíte zavolat odborníka. Děkujeme, přátelé, že jste s námi v kontaktu! Zde je 7 důvodů, proč váš ohřívač vody nefunguje.