Proč můj ohřívač vody bez nádrže vychladne? 6 zajímavých důvodů!

Děláte si starosti, proč můj beztankový ohřívač vody vychladne? Není třeba se znepokojovat; dorazili jste na správné místo. Ohřívač vody na vyžádání může téct chlazenou vodu kvůli poškozenému průtokovému senzoru.

Jeho průtokový senzor monitoruje množství vody, které se dostává do sítě, a sděluje data řídicí desce zařízení. Ovladač moduluje plamen, pokud do systému vstoupí závan chladu.

Mnoho náročných ohřívačů vody potřebuje, abyste prodloužili plynové potrubí pro dostatečný přívod plynu. Ať už jste to udělali dříve a voda je stále studená, zdá se, že šňůra nemá správnou délku. Uživatelé mohou upgradovat plynoměr, aby bylo zaručeno, že ohřívač vody dostane dostatečné množství paliva. Začněme objevovat více.

Důvody, proč zásobníkový ohřívač vody vychladne

Beztankový ohřívač vody dodává trvale teplou vodu. Postupem času se však u ohřívače vody může objevit problém. Jedním z jeho problémů je, že ohřívače vody bez nádrže se po krátké době ochladí. Nyní proberu některé důvody, proč můj ohřívač vody bez nádrže vychladne.

#1. Nejnižší průtok

Ověřte, zda má kohoutek vhodnou rychlost průtoku. Když je kohoutek zapnutý, musí být průtok vody přizpůsoben požadavkům ohřívače vody, aby byl teplovodní systém správně účinný. Ujistěte se, že ventily nejsou ucpané. Nízká hladina vody omezí provoz vaší topné jednotky. Pokud je tlak vody příliš nízký, teplota se změní.

#2. Potrubí, které zamrzlo

Takové problémy mohou nastat i v zimním období, kdy voda v potrubí zamrzne, což způsobí, že dodávka ohřáté vody bude vyžadovat příliš dlouhou dobu. Kdykoli voda zamrzne v kanálech, je potřeba teplo k jejímu rozpuštění a následnému zahřátí, což způsobí, že se stupeň vody liší od zamýšleného. Pokud voda zamrzne v potrubí, trvá získání horké vody z kohoutku déle. Všechny viditelné čáry by měly být izolovány, aby se tomu zabránilo.

#3. Filtrace beztankového ohřívače vody

Aby nedošlo k ucpání, je třeba filtraci vody jednou za sezónu vydrhnout. Zkontrolujte přívod studené vody do systému, když nedostáváte teplou vodu z kohoutku, když ji potřebujete. Filtr je instalován na konci tohoto vstupu, aby se zabránilo vnikání prachu a nečistot do topného systému s vodou. Nečistoty se mohou časem nahromadit a zablokovat filtr. Lze to kontrolovat pravidelným mytím filtru. Pokud se filtr ucpe, do systému se dostane nulová voda, což má za následek přívod studené vody.

#4. Křižovatka potrubí

Tento stav má za následek mísení studené a horké vody, což snižuje teplotu vody. Nejprve se musíte naučit, jak a kde testovat křížení potrubí, abyste tomu zabránili. Ztlumte přívod studené vody ohřívače vody. Zapněte všechny kohoutky. Potrubí se kříží, když voda z kohoutku stále vytéká přibližně po 10 minutách.

#5. Vadný plynový kohout

Voda se nebude ohřívat, pokud výstup plynu neposkytuje požadovaný tlak plynu. Zajistěte, aby připojení plynu bylo provedeno správně a s pomocí zkušeného odborníka. Prozkoumejte oblast, zda nedochází k případným únikům.

#6. Sendvič se studenou vodou

Tento název popisuje okolnost, kdy dostanete horkou vodu, kdykoli otevřete kohoutek, ale uprostřed se objeví nečekaný proud ledové vody. Pro mnoho lidí je tento scénář značně nepříjemný. Mohly by to být zbytky horké vody z posledního použití kohoutku. Protože ohřívač nemohl rychle ohřát vodu, majitel domu dostal ledovou vodu, dokud se voda znovu neohřeje. To se stane, včetně všech ohřívačů vody na vyžádání, zejména těch, které využívají elektřinu, dokud nebudou v zařízení zahrnuta speciální opatření, která tomu zabrání.

Zabránění vychladnutí beztankového ohřívače vody

Po zakoupení ohřívače vody na vyžádání je první věcí jeho správné nasazení. Zatímco pokud postup zahrnuje plynové potrubí, je nejlepší získat odbornou pomoc. To snižuje pravděpodobnost chyby, která může způsobit další nepohodlí. Ujistěte se, že plynové potrubí má správnou velikost pro požadavky na vodu, aby se voda ohřívala podle potřeby. Udržujte těsnost a vhodnost všech spojů potrubí chlazené vody.

Špatná instalace bude mít v budoucnu za následek různé problémy, takže se ujistěte, že to poprvé uděláte správně. Pokud si přejete vše zvládnout sami, požádejte zákaznický servis o pomoc s případnými dotazy – čas potřebný k dodání teplé vody do potrubí. Menší potrubí potřebují méně času na odvedení studené vody, takže horká voda vstupuje do vývodů rychleji. V důsledku toho je běžné, že ohřívače vody na vyžádání chvíli počkají, než dodají vařenou vodu do kohoutku.

Moji přátelé, víte, kdy vyměnit ohřívač vody; také zjistěte, kolik stojí ohřívač vody bez nádrže.

Je to obal!

Jsme rádi, že jste se dozvěděli, proč můj zásobníkový ohřívač vody vychladne. Tyto ohřívače jsou levnější, zabírají méně místa a poskytují vodu na vyžádání. Pokud svůj zásobníkový ohřívač vody řádně udržujete, neuvidíte, jak ohřívač chladne. Děkujeme, přátelé, že jste s námi. Možná budete chtít zjistit nevýhodu ohřívače vody bez nádrže.