Proč můj ohřívač teplé vody přestal fungovat? 3 překvapivé důvody!

Ptáte se, proč mi přestal fungovat ohřívač teplé vody? Není divu, že jste na správném místě, protože jsme tu, abychom vám pomohli! Důvodů tohoto problému je mnoho. Vše, o čem se dále ponoříte, se dozvíte v tomto článku. Na rozdíl od jiných spotřebičů ve vaší domácnosti, jako jsou sušičky a pračky, je váš ohřívač vody používán často.

Toto zařízení poskytuje horkou vodu pro běžné úkoly, včetně mytí, sprchování a čištění.

Kdykoli vaše domácnost používá systém teplé vody denně, problémy nejsou neobvyklé. Ohřívače vody v nádržkové formě mají omezený počet součástí. Ve skutečnosti můžete být připraveni vyřešit problém s vaším horkovodním systémem sami, spíše než kontaktovat dodavatele. Shromáždili jsme seznam běžných problémů a jak je vyřešit, pokud ohřívač vody nefunguje. Takže bez dalších okolků můžeme začít!

Proč můj ohřívač teplé vody přestal fungovat?

Koneckonců, pokud se spoléháte na konkrétní příčinu rozbitého topení, opravy mohou být levné a jednoduché. Oprava některých druhů poškození je však nákladnější, zatímco jiné lze snadno vyřešit. Pojďme zjistit, proč můj ohřívač teplé vody přestal fungovat?

#1. Tlak vody klesá

Pokud dojde k poruše ohřívače vody, může zcela přestat fungovat. Problémy, jako je nízký tlak vody, mohou negativně ovlivnit účinnost, i když váš ohřívač vody stále funguje na určitou kapacitu. Můžete mít problém s tlakovou vodou, pokud je vaše horká voda mírná, pokud to tak nezůstane nebo pokud elektrické topné systémy neposkytují dostatek teplé vody. Pokles tlaku vody může v určitých případech začít velmi vysokým tlakem.

Ventil TPR ohřívače se může zlomit, pokud se teplota nebo tlak vody příliš zvýší, což vám umožní vrátit se do normálu. Protože je však ventil tak choulostivý nástroj, je náchylný k nadměrné korekci pro vysoké tlaky a teploty. V důsledku toho můžete mít zpočátku dobrý tlak vody a více než dostatek ohřáté vody, ale pak klesne a vrátí se až poté.

Jedním ze způsobů, jak tento problém vyřešit, je zajištění vysokotlaké vody. Přetlak vašeho horkovodního systému může být uložen v expanzní nádrži, která zabrání otevření vašeho TPR ventilu. Získáte výhody vaší skvělé teploty a tlaku vody při zachování konzistence. Vaše nádrž na horkou vodu, stejně jako jiné stroje, může mít několik uvolněných součástí. Pokud vám chybí tlak vody, zkontrolujte, zda nejsou uvolněné spoje, prasklina v zásobní nádrži nebo nezajištěné šrouby. Opravy jsou v těchto situacích často rychlé, jednoduché a ekonomické. Pokud je nádrž ohřívače vody poškozena, proces opravy může být ještě dražší.

#2. Problémy s termostatem

Snímače teploty jsou mechanická zařízení, která jsou řízena elektřinou. Elektrické komponenty, jako je termostat, jsou díky vyspělé technologii mnohem méně náchylné k poruchám než těsnění nebo část potrubí. Vždy je však možné, že se termostat nyní porouchá, a existuje několik jednoduchých metod, jak zjistit, zda tomu tak je.

U ohřívačů vody se běžně vyskytují dvě topné součásti. Jeden nebo oba mohou zapadnout. Pokud je teplá voda studená, může to být způsobeno mnoha faktory, jako je porucha obou výměníků tepla nebo teplotního čidla připojeného k oběma topným komponentům. Při poruše termostatu je běžné vypnout pouze jeden topný prvek. Kdykoli termostat selže, často jednoduše vypne zdroje vytápění. To má za následek nedostatek horké vody a enormní zpoždění pro extra teplou vodu. Tyto rady vám mohou pomoci určit, zda je váš termostat skutečně kořenem problému. Také by vás mohlo zajímat informace o výměně termostatu ohřívače vody.

#3. Kontrolka je vypnutá

Otázka zní: proč se můj ohřívač netopí? Spálená kontrolka může způsobit, že se vaše voda již nebude horká. Plyn v plynovém ohřívači vody se zapaluje zapalovacím světlem, které ohřívá vodu. Takže pokud je ohřívač vypnutý, kontrolka zůstane svítit a poskytuje malý oheň, který lze použít, kdykoli je potřeba nová voda. Pilotní světla jsou neuvěřitelně spolehlivé přístroje, které mohou zůstat rozsvícené po mnoho období, aniž by byly vypnuty.

Dodavatel plynu však může často udělat chybu v dodávce paliva nebo může silný vánek spálit kontrolku topení. Kromě toho může plynové potrubí časem zrezivět a spadnout, stejně jako cokoli jiného. Kontrolka zhasne, pokud není k dispozici konzistentní zdroj paliva. Přestože oprava vadných dodávek plynu může být nákladná, opětovné zapálení zapalovacího světla se v mnoha případech jeví jako velmi jednoduché a levné řešení. Možná budete schopni dokončit úkol sami.

It’s A Wrap!

Jsme rádi, že po přečtení tohoto článku všichni lépe pochopíte, proč přestal fungovat můj ohřívač teplé vody. Jakmile tyto problémy pochopíte, budete je moci vyřešit doma. Přečtěte si prosím pozorně článek, abyste jej zcela porozuměli; děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Můžete si také přečíst o tom, co hledat v ohřívači teplé vody a jak spustit ohřívač teplé vody v RV.