Proč můj beztankový ohřívač vody nefunguje? 5 překvapivých důvodů!

Máte obavy a ptáte se: proč můj beztankový ohřívač vody nefunguje? Nebojte se! Jsme tu, abychom vám pomohli. Nahromadění usazenin, zablokovaný výfuk, selhání zapalování, selhání plamene a mnoho dalších důvodů vede k tomu, že ohřívač nefunguje správně.

Beznádržové ohřívače vody poskytují v typických situacích několik výhod. Tyto ohřívače vody snižují náklady a dodávají teplou vodu rychleji než jiné druhy.

Pokud však beztankový ohřívač vody nedokáže účinně topit, může vám to zničit den, zvláště pokud selže, když máte návštěvy. Ohřívač vody bez nádrže nelze ohřívat z různých důvodů. V tomto článku se dozvíte všechny důvody tohoto problému. Takže bez dalších řečí můžeme začít!

Důvody, proč zásobníkový ohřívač vody nefunguje?

Níže zjistíte, proč můj ohřívač vody bez nádrže nefunguje? Jdeme do toho!

#1. Hromadění sedimentu

Minerální usazeniny ve vašich horkovodních a vodovodních systémech se mohou časem hromadit. To je pravda, hlavně v případě, že zásobování vodou ve vaší oblasti obsahuje mnoho minerálů nebo i když je tvrdá. Voda s sebou nese vápník, hořčík a další minerály, kdykoli k tomu dojde. To zahrnuje vaše potrubí, ohřívač vody, vodní filtr a další součásti vodovodního systému ve vaší domácnosti.

Když se vytvoří silný povlak minerálů, může bránit průtoku vody, snížit tlak vody a způsobit poruchu ohřívače. Vzhledem k tomu, že hromadění usazenin je u systémů teplé vody zvláštním problémem, je důležité je často kontrolovat. Důkladně je vyčistěte alespoň jednou ročně, abyste je udrželi v optimálním provozu tak dlouho, jak je to možné.

#2. Ucpaný výfuk nebo přívod vzduchu

Váš otvor pro přívod nebo odvod vzduchu se může ucpat, což zabrání ohřevu vašeho ohřívače vody bez nádrže. Někdy se ohřívače vody mohou samy vypnout, aby se ušetřilo zařízení a předešlo se případným bezpečnostním problémům.

Jedním z důvodů nefunkčnosti ohřívače vody bez nádrže může být odvětrávací potrubí, které bylo odpojeno nebo má trhliny. Je také možné, že se vašemu ohřívači vody dostala do cesty jakákoliv věc, i když předtím měl kolem sebe dostatek místa. Například vosa mohla proniknout do oblasti systému tím, že postavila hnízdo nebo jinou překážku bránící výfukovému otvoru nebo přívodu vzduchu.

#3. Selhání zapalování

Selhání zapalování může také způsobit nedostatek teplé vody ve vašem domě. Pokud například váš ohřívač vody zobrazuje chybový kód, můžete mít problém se zapalováním. K tomu obvykle dochází, pokud dojde k problému se zásobováním, včetně případů, kdy nejsou otevřeny ventily vody nebo plynu nebo je nádrž na propan ohřívače vody prázdná.

Na druhou stranu může selhání zapalování znamenat složitější nebo závažnější problém, jako je elektrický šok. Pokud se zobrazí chybová zpráva, je lepší zavolat instalatéra. Mohou vám pomoci určit, co je špatně, a vyřešit problém, abyste ochránili svou rodinu.

#4. Problém s plamenem

Plamen v ohřívači vody může někdy zhasnout kvůli zásadním problémům se zásobováním. Pokud nenastane problém s přívodem, může být porucha plamene způsobena různými dalšími problémy, včetně problémů s elektrickým vedením, plynovým potrubím nebo ventilací. Naštěstí problém s vaším beznádržovým ohřívačem vody není katastrofický.

Když zavoláte odborníka na instalatérské práce, může rychle diagnostikovat problém a provést potřebné opravy systému teplé vody, jakmile problém zaznamenáte. Pokud například vaše rodina používá příliš mnoho kohoutků teplé vody najednou, může se zdát, že váš ohřívač vody bez nádrže nefunguje správně. Stejně tak, pokud se oba dva lidé pokusí dostat horkou sprchu, zatímco vaše dítě myje nádobí, váš topný systém se může přetížit.

#5. Přetížení ohřívače vody

Když vaše sprcha začne být horká, ale pak se na nějakou dobu přepne na studenou vodu, než se vrátí do horké, máte podobný problém. K tomu může dojít, pokud nepoužíváte zařízení několik palců od ohřívače vody nebo se nepokoušíte současně využívat horkou vodu. I když v potrubí může zůstávat trocha horké vody, pro úplné osprchování to obvykle nestačí. Pravděpodobně dostanete trochu chladnější vody poté, co projdete ohřátou vodou v potrubí, než ohřívač může vytlačit více.

Pokud se něco stane pouze jednou nebo dvakrát, zvažte použití pouze několika zařízení současně, abyste zjistili, zda to problém vyřeší. Pokud ohřívač vody stále nefunguje, možná řešíte jiný problém. Když byl ohřívač vody přetížený, mohl se vypnout. Resetování zařízení by mělo vyřešit problémy, pokud tomu tak je.

Dalším problémem je, že ohřívač není správně dimenzován, aby vaší rodině poskytoval dostatečnou teplou vodu. Pokud je to tak, možná budete chtít zvážit pořízení druhého teplovodního systému nebo výměnu stávajícího ohřívače vody za ohřívač s větší kapacitou. Možná vás také bude zajímat informace o běžných problémech s ohřívačem vody bez nádrže.

Je to obal!

Doufáme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a po jeho přečtení všichni pochopíte, proč mi nefunguje zásobníkový ohřívač vody. Přečtěte si tedy článek pozorně, abyste jej zcela pochopili. Děkuji vám, přátelé, že jste si přečetli tento článek na konci! Můžete si také přečíst o tom, jak dlouho ohřívač vody vydrží a jak ohřívač vody resetovat.