Proč moje vířivá sušička netopí? 7 překvapivých důvodů!

Pokud ve své sušičce nacházíte vlhké nebo mírně vlhké prádlo, jistě se ptáte, proč moje vířivá sušička netopí? nemusíte si dělat starosti. S vaší sušičkou může být několik problémů, které způsobují, že se zahřívá pomalu nebo vůbec nehřeje.

Whirlpool je známý svými kvalitními elektrospotřebiči. Tyto spotřebiče jako sušička, lednička a pračka mají mezi uživateli dobré recenze. Typicky může sušička vydržet deset nebo dvanáct let. Když má vaše sušička drobné problémy, jako je netopení, musíte hledat způsoby, jak ji opravit místo výměny.

Sušička je nezbytným spotřebičem každé domácnosti. Šetří čas a prostor. Pokud sušička neplní svou funkci, možná pochybujete o její hodnotě. Obvykle má sušička problémy kvůli špatné údržbě. Hloubkové čištění a výměna opotřebovaných dílů jsou nezbytné, aby vaše sušička vydržela delší dobu.

Důvody, proč sušička Whirlpool nevyhřívá

Všechny níže uvedené příčiny odpoví na vaši otázku: proč moje vířivka netopí?

Příčina č. 1. Spálená tepelná pojistka

Nejčastější příčinou netopení sušičky je spálená tepelná pojistka. Tepelná pojistka je základní součástí sušičky. Jde o bezpečnostní prvek, který zabraňuje přehřátí sušičky. Tepelná pojistka je umístěna na topném tělese sušičky.

Zdrojem vytápění v elektrické sušičce je skříň ventilátoru a v sušičce plynu je to hořák. Aby tepelná pojistka fungovala, musí mít souvislý elektrický kanál. Při spálení pojistky se přeruší elektrická cesta. Porucha v elektrické cestě způsobí přehřátí pojistky, protože zde není trvalý proud. Tepelnou pojistku můžete zkontrolovat na milimetr. Přepálená tepelná pojistka signalizuje ucpaný průduch sušičky. Před opravou nebo výměnou tepelné pojistky vyčistěte také větrací otvor sušičky. Zde je návod, jak obejít tepelnou pojistku na elektrické sušičce.

Příčina č. 2. Přerušený jistič

Většina sušiček potřebuje ke svému provozu dva jističe. Když je jeden jistič rozbitý, druhý bude pokračovat v práci. Kdykoli dojde k přepálení jističe, nedostane dostatek proudu, aby fungoval. Chcete-li tento problém vyřešit, jednoduše zapněte a vypněte jistič.

Příčina č. 3. Špatné připojení plynu

Aby sušička fungovala, musí být nepřetržitý přívod plynu. Před spuštěním sušičky se ujistěte, že má správné připojení plynu. Možná budete chtít vědět, proč moje sušička páchne jako plyn a jak odpojit sušičku plynu.

Příčina č. 4. Poškozené cívky elektromagnetu

Plynová vířivá sušička má dvě nebo více plynových elektromagnetických cívek. Elektromagnety plynového ventilu otevírají porty plynového ventilu, aby umožnily vstupu plynu do jednotky hořáku. Pokud jsou elektromagnety plynového ventilu poškozené, sušička nebude topit. Prohlédněte zapalovač a zjistěte poškozené solenoidy. Pokud se zapalovači nepodaří zapálit plyn a rozsvítí se a zhasne, potvrdí poškozené solenoidy. Poškozené solenoidy se doporučuje vyměnit.

Příčina č. 5. Vadný zapalovač

Vířivá sušička nemusí topit kvůli vadnému zapalování. Zapalovač zapálí plyn v hořáku pomocí tepla. Když zapalovač nefunguje, plyn se nezapálí a vaše sušička nebude fungovat. Ke kontrole zapalovače použijte milimetr. Pokud je zapalovač poškozen, vyměňte jej.

Příčina č. 6. Ucpávejte lapač žmolků

Další častou příčinou netopení vířivé sušičky je ucpaný lapač vláken. Když sušička nehřeje nebo se neohřívá pomalu a na konci cyklu najdete vlhké oblečení, doporučuje se vyčistit lapač vláken. Když se vlákna ucpou v lapači vláken, vlhkost se zachytí uvnitř sušičky. Sušení prádla proto sušičce trvá dlouho.

Je nezbytné čistit lapač vláken alespoň jednou měsíčně, protože vlákna mohou ucpat ostatní části sušičky. Prach je hořlavý a může způsobit požár. Proto je čištění lapače vláken nezbytné. Vytáhněte lapač vláken a vyčistěte jej mýdlem a vodou.

Příčina č. 7. Ucpat průduch

Žmolky mohou také ucpat odvzdušňovací hadici sušičky. Doporučuje se čistit větrací otvor alespoň jednou za čtyři měsíce. Ucpané odvzdušňovací potrubí vede k zadržování vlhkosti a nedochází k větrání v sušičce. To způsobuje, že sušení prádla sušičce trvá déle než obvykle.

Chcete-li vyčistit větrací otvor, vytáhněte jej z odsávacího krytu. K čištění větracího otvoru a odsávacího krytu použijte vysavač. Chcete-li odstranit všechny nečistoty a vlákna z ventilačního otvoru, budete jej muset znovu vyčistit pomocí kartáče.

Použijte tvrdý kartáč, který je součástí sady na čištění větracích otvorů. Připojte kartáč k elektrické vrtačce. Pomalu zatlačte konec kartáče do otvoru. Zasuňte kartáč hluboko do otvoru. Ujistěte se, že jste důkladně vyčistili odvzdušňovací otvor, aby nezůstaly žádné žmolky.

Je to obal!

V tuto chvíli byste měli znát odpověď na otázku, proč moje vířivka netopí. Před odstraněním problému musíte zjistit příčinu. Pokud nemůžete vyřešit problém s ohřevem sušičky, zavolejte odborníka. Pamatujte, že pro provoz sušičky je nezbytná správná údržba.