Proč moje tlaková myčka bouří? 3 překvapivé důvody & Jejich řešení!

Chcete vědět, proč se moje tlaková myčka zvedá? Když je tlak přijatelný a náhle zeslábne, způsobí zaplavení. Dochází k němu, když přívod vody již nemůže podporovat průtok čerpadla. Průtok vody tlakovou myčkou může být omezený. Zkontrolujte případné zalomení, netěsnosti a ucpání hadic.

Ujistěte se, že jsou všechny hadice a armatury správně připojeny. Ujistěte se, že je kohoutek/nástavec zcela otevřený. Nastavte tlak na stříkací tyči na vysoký. Vyčistěte trysku od všech nečistot. Pokud je na špičce trysky byť jen nepatrné množství nečistot, může to způsobit pulzování tlakové myčky. K čištění hrotu použijte čistič trysek dodaný s tlakovou myčkou. Pokud ne, očistěte špičku trysky od všech nečistot, které v ní byly zachyceny, pomocí špendlíku nebo kancelářské sponky. Pojďme to zkontrolovat.

Proč se vaše tlaková myčka zvedá?

Protože problém s rázem tlakové myčky vyžaduje okamžitou pozornost, jednotlivci budou chtít najít čas, aby zjistili, proč se moje tlaková myčka zvedá? Budou muset být trpěliví a zkoumat různé způsoby, jak se tento problém může projevit. Existuje několik důvodů pro rázy tlakové myčky; proto zde uvádíme několik způsobů, jak se jednotlivci mohou sami zkontrolovat. Podívejme se na hlavní důvody, proč se tlaková myčka zvedá.

#1. Poškozená tryska

Jednou z nejčastějších příčin ztráty tlaku je použití staré, opotřebované trysky. Může to být také jedna z nejjednodušších možností řešení. Nyní stačí vyměnit trysku a znovu zkontrolovat, zda používáte tu správnou. Nesuďte trysku podle barvy; místo toho se podívejte na velikost otvoru. Rozprašovací tryska musí být důkladně zkontrolována. Může být jen ucpaný, což způsobuje problém. Budou si muset pořídit sadu na čištění trysek a postupovat podle pokynů, které jsou s ní dodávány. Budou se chtít ujistit, že je dobře vyčištěná, než ji znovu složí.

#2. Špatný vypouštěcí ventil

Při poruše přepouštěcího ventilu tlakové myčky lze zjistit specifické indikátory. Nižší výstupní tlak a snížený průtok vody jsou dva z nejzjevnějších problémů s ventilem pro přečerpávání. Pokud dojde k poruše ventilu, čerpadlo tlakového ostřikovače se zahřeje, což vyžaduje další výkon motoru. Problém může být způsoben vykladačem. Musí se opravit nebo vyměnit. Když je rozprašovací tryska ucpaná, přečerpávač má na starosti uvolnění tlaku vody. Je mírně nad přívodem vody a lze jej omezit několika způsoby. Dále může být problém s pulzováním v hadici. Vzduch z hadice lze odstranit a zkontrolovat, zda bude opět správně fungovat.

#3. Problém se zásobováním vodou

Možná je problém s dodávkou vody, pokud jí není dostatek. Pokud se nejedná o problém, je třeba zkontrolovat těsnění čerpadla. K odstranění problému může být nutné je vyměnit nebo opravit.

Odstraňování problémů s přepětím tlakové myčky

Kdykoli stisknete spoušť tlakové myčky, pokud je tlak vody několik sekund intenzivní, než odezní, máte problém s rázem. Tento problém může způsobit několik věcí. Ve většině případů to znamená, že zásoba vody nedosahuje potřebného průtoku čerpadla. Než si najmete odborníka na údržbu, zkuste problém diagnostikovat sami. Možná tím ušetříte peníze a čas. Pojďme řešit problémy!

#1. Vyměňte trysku

Vyměňte trysku a k čištění použijte sadu na čištění trysek. Vaše tryska může být částečně ucpaná. Pokud ji nemůžete dostatečně vyčistit nebo je opotřebovaná, budete ji muset vyměnit. Podívejte se na tuto tabulku tlakových trysek.

#2. Opravte vykladač

Zkontrolujte přečerpávač a v případě potřeby jej opravte nebo vyměňte. Když je proud spreje zablokován, přečerpávač uvolní tlak vody v čerpadle. Obvykle se nachází nad okrajem vody. Může být poškozen nebo nějakým způsobem omezen. Pulzování může být také způsobeno vzduchem v hadici. Stisknutím spouště a ponecháním vody téci můžete vzduch z hadice vypustit.

#3. Vyčistěte přívod vody

Ujistěte se, že máte dostatek vody. Může dojít ke kavitaci nebo nedostatku vody. Pokud to není problém, možná jste opotřebovali těsnění pumpy. Zkontrolujte je a v případě potřeby je vyměňte.

#4. Opravte ventily

Ventily by měly být zkontrolovány a podle potřeby vyčištěny nebo vyměněny. Vaše vstupní nebo výtlačné ventily mohou být ucpané. Voda může vstupovat do potrubí sacím ventilem. Když se vstupní ventil zavře, píst tlačí vodu dolů, čímž nutí vypouštěcí ventil otevřít a vypustit vodu. Nachází se na výtlačné straně čerpadla. Pokud jsou tyto ventily v dobrém provozním stavu, může být nutné vyměnit pružinu ventilu. Myslím, že je užitečné přečíst si o tom, jak nastavit vypouštěcí ventil na tlakové myčce.

Je to obal!

Po přečtení tohoto článku nás potěšilo, že všichni pochopíte, proč moje tlaková myčka prudce stoupá. Doufáme, že tento článek strávíte jedním dechem. Takže, kdykoli se objeví narůstající problém s vaší tlakovou myčkou, zkuste to vyřešit sami. Děkujeme vám, přátelé, že jste se s námi spojili! Možná si budete chtít přečíst o tom, která tryska tlakového ostřikovače pro auto a proč se můj tlakový ostřikovač nespustí.