Proč moje sušička zní, jako by mele? 5 překvapivých důvodů!

Hledáte, proč moje sušička zní, jako by mele? Kovový předmět v bubnu sušičky, opotřebované válečky, rozpadající se kluzáky, prokluzující řemen a poškozený napínač jsou hlavními příčinami skřípění ve vaší sušičce při odstřeďování prádla.

Když je sušička ve správném provozním stavu, neměla by vydávat mnoho zvuku. A pokud nejste profesionál, opravit poškozenou sušičku sami je obtížné. Přesto si při najímání specialisty zkuste sami ověřit, co je základním důvodem tohoto skřípání z vaší sušičky.

Po několika týdnech provozu sušičky mohlo opotřebování abraziva způsobit odporné zvuky ze sušičky. Navíc je to jednoduchý úkol. Musíte pouze vyměnit ty části, které byly poškozeny, abyste snížili tento zvuk skřípání a kňučení ze sušičky. V tomto příspěvku jsme sestavili několik návrhů pro nepříjemný hluk mletí vaší sušičky. Pojďme začít!

Důvody, proč moje sušička zní, jako by mele?

Přestaňte více přemýšlet o tom, proč moje sušička zní, jako by mele? V tomto článku jsme to podrobně vysvětlili. Při sušení oděvů je u sušiček běžné, že vytvářejí hladinu hluku lemování. Pokud však sušička vydává nepříjemný zvuk při mletí, je to známka toho, že něco není v pořádku. V důsledku toho se nemusíte obávat, protože velká část tohoto zařízení vyžaduje drobné opravy a údržbu.

Nikdy nesmíte přehlédnout pronikavý výkřik zařízení. Zařízení a oblečení uvnitř budou vystaveny většímu poškození kvůli neustálému nedorozumění.

Níže je uvedeno několik součástí sušičky, které produkují velké množství zvuku, když váš gadget nefunguje správně:

#1. Kovové předměty v bubnu sušičky

Jednou z možných příčin skřípavého hluku během odstřeďování bubnu sušičky je to, že alespoň jeden kovový předmět uvnitř bubnu při převalování naráží na stěny. Chcete-li tento problém vyřešit, musíte oblečení uvnitř sušičky vyprázdnit otevřením hlavních přístupových dvířek. Hledejte ve svých kapsách klíč, cent, šroub nebo přezku na opasek, které se mohou uvolnit ze sušičky nebo vypadnout. Po odstranění předmětu by zvuk měl zmizet. Poté spusťte na vaší sušičce cyklus znovu a zkontrolujte, zda z ní vychází zvuk. Může být užitečné přečíst si, proč vaše sušička vydává cvakání.

#2. Rozbité válečky

Další nejčastější příčinou hluku při mletí ze sušičky jsou opotřebované válečky. Válce jsou série malých, obecně kovových kroužků připojených k vnější straně bubnu, které pomáhají při jeho otáčení ve skříni. Kvůli rozsáhlejšímu používání sušičky se válec začne poškozovat. Když se tyto válečky začnou opotřebovávat, buben může vydávat skřípavé zvuky. Po výměně vadných koleček za nová by měla být sušička tišší.

Je to skvělý nápad vyměnit všechny válečky najednou, protože se obecně prodávají jako pouhá sada, která zajišťuje rovnoměrné opotřebení. Po výměně těchto válců můžete v budoucnu ochránit vaši sušičku před těmito zvuky.

#3. Kluzáky, které se rozpadají

Na vnějších okrajích bubnu bylo namontováno několik kluzáků, které fungovaly jako pouhá ochrana, která zabraňovala přímému kontaktu okraje s ocelovým pláštěm při otáčení kola. Kluzáky jsou skutečně úzkou bariérou složenou z plastu nebo nylonu podle typu sušičky. Součásti se časem porouchají a v důsledku toho můžete zaznamenat pískání nebo skřípání ze sušičky. Měli byste je změnit, abyste ztišili hluk. Opravte oba všechny, zvláště pokud dojde k poškození pouze jednoho, protože jsou obvykle nabízeny jako pár; tak se lámou rovnoměrně.

#4. Uvolněný pás

Jádro bubnu obepíná tlustý nebo dlouhý pryžový pás. Buben je podepřen pásem, který umožňuje roztočení a sušení oděvů. Pokud skutečně pás vypadne z místa, zatímco se buben začne otáčet, můžete zaznamenat skřípavý zvuk, i když se pás snaží udržet své místo. Při výměně řemenů se poraďte s odborníkem v servisu myček. Po změně se zvuk musí zastavit. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak nainstalovat pás na sušičku Maytag a jak vyměnit pás na sušičce GE.

#5. Zlomený napínák

Napínací nebo napínací kladka sušičky prádla zaručuje, že je pás na bubnu správně vyrovnán. Pás dobře prochází přes výztuhu prvku, která je spojena s tahem a válečkem.

Pokud se kotouč skutečně porouchá, uslyšíte skřípavý zvuk, jak se snaží otáčet a přitom udržovat napětí pouze na řemenu. Chcete-li posoudit kvalitu napínáku, poraďte se s odborníkem na opravu sušičky. Pokud je nutné ji vyměnit, musíte také vrátit kladku. Mohlo to být poškozeno v důsledku nedostatku napětí.

It’s A Wrap!

Doufáme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a po přečtení tohoto článku všichni pochopíte, proč moje sušička zní, jako by mele? Výše jsme uvedli všechny možné příčiny jako řešení tohoto problému. Abyste dobře pochopili, přečtěte si tento příspěvek na konci. Pokud se vám tento článek líbí, sdílejte jej také se svými přáteli. Děkujeme, přátelé, že jste s námi!