Proč moje sušička Whirlpool píská? 5 zajímavých důvodů!

Děláte si starosti, proč můj vířivý sušák vrže? Tento zvuk může být dráždivý, ale není třeba se obávat, zda vaše sušička stále funguje správně.

Příčinou jsou často nevyvážené nohy sušičky a uvolněné šrouby, které je nutné zajistit nebo upevnit. Na druhou stranu poruchy dílů, jako je opotřebovaný válec bubnu, zlomený hnací řemen, mohou vyžadovat výměnu.

Pomocí těchto technik odstraňování problémů zjistíte, jak opravit hlučnou sušičku. Při používání vířivé sušičky je možné, že začne vrzat. V takovém případě musíte k vyřešení problému provést několik opatření. Na vině jsou s největší pravděpodobností drobné obtíže. Slyšeli jste pískání ze sušičky Whirlpool? Může to být způsobeno nerovnými nohami sušičky nebo nezajištěnými šrouby. Naučte se, jak to vyřešit a zabránit tomu, aby se to opakovalo. Takže bez dalších okolků můžeme začít!

Proč sušička Whirlpool píská?

Kdykoli sušička vrže, většina lidí si myslí, že hluk pochází zevnitř stroje. Ve skutečnosti je příčina vrzání téměř často vnější, což umožňuje drobné opravy přímo. Zde je důvod, proč můj vířivý vysoušeč vrže; pojďme se ponořit do všech důvodů jeden po druhém:

#1. Povolte šrouby

Uvolněné šrouby, které vibrují a škrábou o buben, mohou způsobit vrzání sušičky Whirlpool. Utáhněte všechny uvolněné šrouby v této oblasti pomocí klíče. Pokud sušička stále vrže, hledejte nějaké kusy, které se o sebe třou. Mějte na paměti, že žádné kabely ani řemeny netlačí na vnitřek stroje nebo bubnu.

#2. Plstěné těsnění dveří je uvolněné

Vrzající dveře jsou často zdrojem vrzání vířivé sušičky. Kdykoli se dvířka během této doby posunou, mohou se srazit s kovovými kusy uvnitř sušičky, což má za následek hluk. Problém je v tom, že mírné pohyby produkují hlasité zvuky, které mohou dráždit mnoho uživatelů. Po několika dnech zkuste panty namazat; tím se snižuje chrastění sušičky. Mnoho dvířek sušičky vydávalo vrzavé zvuky, ať už se zavíraly nebo otevíraly. Z tohoto důvodu musí být v kapse dveří sušičky obvykle několik kousků plstěného těsnění, aby dveře neklouzaly po těsnění a nevytvářely ty hrozné zvuky.

Tyto plstěné kousky se však časem rozpadnou, a proto se stanou plochými. Budete muset vyměnit plsť na dveřích sušičky, když si všimnete, že se opotřebovává. Začněte odříznutím celých rohů dveří řezačkou na krabice nebo žiletkou a poté vypáčte zbytek pomocí páčidla. Chcete-li připravit dvířka sušičky na novou plsť, odstraňte veškeré zbytky lepidla a vyleštěte povrch pomocí jemného brusného papíru. Nahraďte plsť vysokoteplotním lepidlem, nechte 1 minutu vytvrdnout a poté naneste druhou polovinu plsti. Můžete se zbavit vrzání z vašeho vířivého vysoušeče.

#3. Nevyvážená sušička

Vrzání vaší sušičky Whirlpool naznačuje, že nohy vaší sušičky jsou nevyvážené, vytvářejí velké tření a vydávají trvalý hluk. To se může stát, když podlaha pod sušičkou není rovná nebo nohy nejsou bezpečně připevněny k podlaze. Tento zvuk signalizuje, že jedna nebo více nohou sušičky nejsou stejné, což znamená, že se sušička bude při své činnosti pohybovat. Sledujte hladinu sušičky pomocí vyvažovacího nástroje, abyste to opravili. Abyste minimalizovali hluk, nastavte vyrovnávací šrouby na nohách sušičky Whirlpool. Ujistěte se, že všechny čtyři nohy jsou rovnoměrně rozmístěny na zemi.

#4. Opotřebovaný pás

Nyní předpokládejme, že si všimnete skřípání z horní části sušičky. S největší pravděpodobností je to způsobeno problémem s pásem sušičky vířivky. Pokud sušička vydává vrzání, případem je stále zcela jistě pás sušičky. Buben se otáčí pásem, který ho obklopuje. Pokud dojde k jeho poruše nebo prasknutí, mohlo by to narušit provoz sušičky, zvýšit tlak na motor a ovlivnit účinnost energie. Je lepší upgradovat pás sušičky, pokud je starý nebo rozbitý. Když se řemen opotřebuje a uvolní, může způsobit poranění motoru, což má za následek skřípavý zvuk. Také by vás mohlo zajímat informace o tipech na sušičky, které neignorují hlučnou sušičku.

#5. Opotřebená napínací kladka sušičky

Existují dva typické zdroje vrzání vycházející z blízkosti podlahy sušičky. Může to být problém s napínací kladkou nebo motorem. Napínací kladka sušiče je malý kruhový kotouč vyrobený z kovu spojený s řemenem. Je čas jej naolejovat, pokud vám vrže sušička. Z motoru lze také slyšet pískavé zvuky. Napínací kladky sušičky pohybují řemenem bubnu sušičky a udržují jej napnutý. Poškozená nebo opotřebená vodicí kladka může způsobovat skřípání nebo škrábání v sušičce. Na napínací kladce by také mohly vzniknout těsné záplaty, což by způsobovalo skřípání a možná zhoršovalo poškození dalších prvků vaší vířivé sušičky.

It’s A Wrap!

Doufáme, že jsme vám dali odpověď na to, proč můj vířivý sušák vrže, a rozumíte všem důvodům, které jsme popsali výše. Pokud znáte všechny tyto důvody, můžete tento problém vyřešit doma, aniž byste najímali profesionála. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jaký jistič zesilovače pro sušičku a jak odstranit sušičku plynu. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!